Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TetraFlex zastąpi iDEN w kanadyjskiej kopalni metali

TetraFlex zastąpi iDEN w kanadyjskiej kopalni metali

New Gold, firma zajmująca się wydobyciem złota i metali przemysłowych, zawarła porozumienie z kanadyjskim partnerem firmy DAMM, Cartel Communication Systems. Jego celem ma być zainstalowanie nowej sieci komunikacji radiowej TetraFlex w kopalni New Afton znajdującej się w Kolumbii Brytyjskiej, prowincji Kanady.

TetraFlex ma zastąpić obecnie funkcjonujący w kopalni system iDEN. Wysoka temperatura, hałas, pył, wibracje i ciągłe ryzyko wypadków i urazów stawiają wysokie wymagania wobec pracowników oraz wykorzystywanego przez nich sprzętu. Według obliczeń New Gold, inwestycja zwróci się w niecały rok, co jest godnym odnotowania wynikiem, jak na system łączności.

Poza korzystaniem z instniejącej infrastruktury działającej w paśmie 800 MHz, nowy system zachowa także obecne grupy rozmówne i da personelowi odpowiedzialnemu za bezpieczeństwo kopalni możliwość nieustannego monitorowania wszystkich kanałów rozmównych. Taka funkcja jest kluczowa dla pracy kopalni, gdzie niezwykle istotna jest wiedza o aktualnej lokalizacji wszystkich pracowników, szczególnie w razie wypadków lub akcji ratowniczych. Nowy system zostanie dostarczony wraz z rozwiązaniem dyspozytorskim firmy DAMM oraz bramką łączącą go z systemem telefonicznym PABX.

Porozumienie zawarte pomiędzy New Gold a Cartel Communication Systems położyło fundament pod wdrożenie pierwszej w Kanadzie sieci opartej o TetraFlex oraz umocniło obecność firmy DAMM na północnoamerykańskich rynkach wydobywczych.

“Kopalnie z całego świata skorzystały już z zalet stuprocentowo niezawodnego i mocnego sprzętu oferującego całkowicie skalowalną, bogatą w funkcje platformę oprogramowania opartą o IP, powiedział Louise Falster-Hansen, regionalny kierownik sprzedaży w DAMM. “Jestem bardzo zadowolony z faktu, że kanadyjski przemysł wydobywczy skorzysta z zalet, jakie zapewnia TetraFlex.”

Źródło: www.damm.dk

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń