Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TetraFlex zastąpi iDEN w kanadyjskiej kopalni metali

TetraFlex zastąpi iDEN w kanadyjskiej kopalni metali

New Gold, firma zajmująca się wydobyciem złota i metali przemysłowych, zawarła porozumienie z kanadyjskim partnerem firmy DAMM, Cartel Communication Systems. Jego celem ma być zainstalowanie nowej sieci komunikacji radiowej TetraFlex w kopalni New Afton znajdującej się w Kolumbii Brytyjskiej, prowincji Kanady.

TetraFlex ma zastąpić obecnie funkcjonujący w kopalni system iDEN. Wysoka temperatura, hałas, pył, wibracje i ciągłe ryzyko wypadków i urazów stawiają wysokie wymagania wobec pracowników oraz wykorzystywanego przez nich sprzętu. Według obliczeń New Gold, inwestycja zwróci się w niecały rok, co jest godnym odnotowania wynikiem, jak na system łączności.

Poza korzystaniem z instniejącej infrastruktury działającej w paśmie 800 MHz, nowy system zachowa także obecne grupy rozmówne i da personelowi odpowiedzialnemu za bezpieczeństwo kopalni możliwość nieustannego monitorowania wszystkich kanałów rozmównych. Taka funkcja jest kluczowa dla pracy kopalni, gdzie niezwykle istotna jest wiedza o aktualnej lokalizacji wszystkich pracowników, szczególnie w razie wypadków lub akcji ratowniczych. Nowy system zostanie dostarczony wraz z rozwiązaniem dyspozytorskim firmy DAMM oraz bramką łączącą go z systemem telefonicznym PABX.

Porozumienie zawarte pomiędzy New Gold a Cartel Communication Systems położyło fundament pod wdrożenie pierwszej w Kanadzie sieci opartej o TetraFlex oraz umocniło obecność firmy DAMM na północnoamerykańskich rynkach wydobywczych.

“Kopalnie z całego świata skorzystały już z zalet stuprocentowo niezawodnego i mocnego sprzętu oferującego całkowicie skalowalną, bogatą w funkcje platformę oprogramowania opartą o IP, powiedział Louise Falster-Hansen, regionalny kierownik sprzedaży w DAMM. “Jestem bardzo zadowolony z faktu, że kanadyjski przemysł wydobywczy skorzysta z zalet, jakie zapewnia TetraFlex.”

Źródło: www.damm.dk

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń