Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TetraFlex w tureckiej kopalni złota

TetraFlex w tureckiej kopalni złota

Firma ATEL Telekomünikasyon dostarczyła stworzone przez DAMM rozwiązanie TetraFlex dla tureckiej kopalni złota Çöpler, położonej w pobliżu miasta İliç w prowincji Erzincan. 80% udziałów w tejże kopalni należy do australijsko-kanadyjskiego przedsiębiorstwa Alacer Gold Corp.

Çöpler to kopalnia odkrywkowa w której w 2011 roku wydobyto 185,418 tys. uncji (5256,5 tony) złota, a jej pozostałe zasoby w kategorii Proven & Probable szacuje się na 4,4 mln 185,418 (124,7 tys. ton).

Proces pozyskiwania złota w kopalni obejmuje kruszenie, utlenianie ciśnieniowe, ługowanie i rafinowanie, co stwarza bardzo ciężkie warunki pracy. Dlatego też kopalnia Çöpler stosuje następujące zasady bezpieczeństwa:

  • respektowanie wymogów prawnych i norm międzynarodowych,
  • stwarzanie bezpiecznego, zdrowego i korzystnego środowiska pracy,
  • edukowanie i szkolenie pracowników w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego (HSE).

Aby można było przestrzegać powyższych wytycznych, niezbędna jest wydajna i niezawodna komunikacja. Do zbudowania systemu profesjonalnej i błyskawicznej łączności radiowej, który zapewni bezpieczne środowisko pracy, wybrano więc rozwiązanie TetraFlex.

Kopalnia Çöpler postawiła następujące wymagania dotyczące systemu łączności radiowej:

  • prywatny i bezpieczny dostęp do łączności głosowej i transmisji danych w trakcie wszystkich działań wykonywanych w kopalni,
  • bezpieczeństwo pracownika: funkcja „man down”, wywołania ratunkowe,
  • aplikacje telemetryczne i SCADA,
  • funkcje alarmów,
  • ostrzeżenie o przeprowadzanej eksplozji wraz z powiadomieniem głosowym i tekstowym
  • zdolność stacji bazowych do pracy w surowych warunkach środowiskowych (temp. od -40 do 60˚C).

Kompletny system, spełniający wszystkie te wymagania, został dostarczony przez ATEL Telekomünikasyon, natomiast infrastrukturę radiową TETRA i aplikacje dyspozytorskie zapewniła firma DAMM.

Christian Bak, kierownik sprzedaży regionalnej w DAMM, skomentował: „Kopalnia złota Çöpler jest kolejnym miejscem, w które firma DAMM dostarczyła swoją niezawodną i solidną infrastrukturę. Biorąc pod uwagę wyraźną obecność firmy DAMM w australijskim sektorze kopalnianym oraz świetną reputację na rynku, przedsięwzięcia Alacer Gold Corp. w Turcji podkreślają nasze zaangażowanie dla tego wymagającego segmentu.”

Źródło: damm.dk

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń