Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Consortia zakończyła wdrażanie systemu TETRA w Kopalni Adamów

Consortia zakończyła wdrażanie systemu TETRA w Kopalni Adamów

Jednodniowymi konsultacjami technicznymi w siedzibie Motorola Solutions w Krakowie, Consortia Sp. z o.o. zakończyła oficjalnie wdrożenie systemu TETRA w PAK — Kopalni Węgla Brunatnego w Adamowie S.A. Spółka Consortia wykonała założenia techniczno–organizacyjne systemu i uzyskała od UKE przydział częstotliwości do nowo budowanego systemu.

Jednostrefowy system z dwiema nośnymi zbudowano w oparciu o Dimetrę IP Micro firmy Motorola Solutions. Jako stacje bazowe wykorzystano dwie stacje MTS 1 pracujące z dwoma antenami odbiorczymi w systemie odbioru zbiorczego. Jako terminale dostarczono radiotelefony noszone CEP 400 i przewoźne MTM 5400 firmy Motorola Solutions.

Dotychczasowo eksploatowany system trankingowy SmartNet 2000 firmy Motorola zintegrowano z nowo wybudowanym systemem TETRA w oparciu o interfejs opracowany przez inżynierów Consortii. Pozwala to na stopniowe wycofywanie dotychczas eksploatowanych radiotelefonów analogowych i zastępowanie ich terminalami TETRA.

Wybudowany system zapewnia współpracę  abonentów korzystających z systemu TETRA z zakładową centralą telefoniczną, a plan numerów abonentów TETRA został zintegrowany z planem numeracyjnym centrali telefonicznej. Szczególną troskę w trakcie realizacji projektu zwrócono na realizację łączności w przypadku wywołań alarmowych w niebezpieczeństwie, projektując te procedurę zgodnie z instrukcjami alarmowymi Kopalni.

Na schemacie poniżej architektura systemu TETRA w Kopalni Adamów.
schemat-systemu-tetra-kopalnia-adamow

Na spotkaniu w Krakowie przedyskutowano możliwości dalszego rozwoju systemu: budowę drugiej strefy, doposażenie w konsole dyspozytorskie i dodatkowe terminale TETRA. Przedstawiciele Kopalni — administratorzy systemu — mieli okazję podzielić się swoimi pytaniami i doświadczeniami z eksploatacji systemu z inżynierami z firmy Motorola Solutions.

Projekt ten, kolejny po realizacji systemu TETRA w PGE KWB Bełchatów, umocnił pozycję frmy Consortia w tym segmencie rynku.

Źródło: Consortia S.A.

O firmie Consortia. (www.consortia.pl)
Consortia logoFirma Consortia, działająca na polskim rynku teleinformatycznym od 25 lat,  jest partnerem technologicznym światowych potentatów branży IT. Współpracuje m.in. z HP, IBM, Dell, EMC, Cisco, Oracle, Microsoft, Novell, VMware, Sun Microsystems, Motorola, NEOCOM, FRIENDLY. Jednocześnie oferuje własne oprogramowani ERP i wdraża rozwiązania dla służb mundurowych. Jako dystrybutor firmy Motorola dostarcza również analogowe i cyfrowe systemy radiołączności. Jako główny wykonawca, we współpracy z firmami DGT, NEXRAD, AKSEL,  wdrożyła systemy radiołączności Motorola DMR MOTOTRBO dla potrzeb Policji na stadionach EURO 2012 we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń