Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Consortia zakończyła wdrażanie systemu TETRA w Kopalni Adamów

Consortia zakończyła wdrażanie systemu TETRA w Kopalni Adamów

Jednodniowymi konsultacjami technicznymi w siedzibie Motorola Solutions w Krakowie, Consortia Sp. z o.o. zakończyła oficjalnie wdrożenie systemu TETRA w PAK — Kopalni Węgla Brunatnego w Adamowie S.A. Spółka Consortia wykonała założenia techniczno–organizacyjne systemu i uzyskała od UKE przydział częstotliwości do nowo budowanego systemu.

Jednostrefowy system z dwiema nośnymi zbudowano w oparciu o Dimetrę IP Micro firmy Motorola Solutions. Jako stacje bazowe wykorzystano dwie stacje MTS 1 pracujące z dwoma antenami odbiorczymi w systemie odbioru zbiorczego. Jako terminale dostarczono radiotelefony noszone CEP 400 i przewoźne MTM 5400 firmy Motorola Solutions.

Dotychczasowo eksploatowany system trankingowy SmartNet 2000 firmy Motorola zintegrowano z nowo wybudowanym systemem TETRA w oparciu o interfejs opracowany przez inżynierów Consortii. Pozwala to na stopniowe wycofywanie dotychczas eksploatowanych radiotelefonów analogowych i zastępowanie ich terminalami TETRA.

Wybudowany system zapewnia współpracę  abonentów korzystających z systemu TETRA z zakładową centralą telefoniczną, a plan numerów abonentów TETRA został zintegrowany z planem numeracyjnym centrali telefonicznej. Szczególną troskę w trakcie realizacji projektu zwrócono na realizację łączności w przypadku wywołań alarmowych w niebezpieczeństwie, projektując te procedurę zgodnie z instrukcjami alarmowymi Kopalni.

Na schemacie poniżej architektura systemu TETRA w Kopalni Adamów.
schemat-systemu-tetra-kopalnia-adamow

Na spotkaniu w Krakowie przedyskutowano możliwości dalszego rozwoju systemu: budowę drugiej strefy, doposażenie w konsole dyspozytorskie i dodatkowe terminale TETRA. Przedstawiciele Kopalni — administratorzy systemu — mieli okazję podzielić się swoimi pytaniami i doświadczeniami z eksploatacji systemu z inżynierami z firmy Motorola Solutions.

Projekt ten, kolejny po realizacji systemu TETRA w PGE KWB Bełchatów, umocnił pozycję frmy Consortia w tym segmencie rynku.

Źródło: Consortia S.A.

O firmie Consortia. (www.consortia.pl)
Consortia logoFirma Consortia, działająca na polskim rynku teleinformatycznym od 25 lat,  jest partnerem technologicznym światowych potentatów branży IT. Współpracuje m.in. z HP, IBM, Dell, EMC, Cisco, Oracle, Microsoft, Novell, VMware, Sun Microsystems, Motorola, NEOCOM, FRIENDLY. Jednocześnie oferuje własne oprogramowani ERP i wdraża rozwiązania dla służb mundurowych. Jako dystrybutor firmy Motorola dostarcza również analogowe i cyfrowe systemy radiołączności. Jako główny wykonawca, we współpracy z firmami DGT, NEXRAD, AKSEL,  wdrożyła systemy radiołączności Motorola DMR MOTOTRBO dla potrzeb Policji na stadionach EURO 2012 we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń