Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Consortia zakończyła wdrażanie systemu TETRA w Kopalni Adamów

Consortia zakończyła wdrażanie systemu TETRA w Kopalni Adamów

Jednodniowymi konsultacjami technicznymi w siedzibie Motorola Solutions w Krakowie, Consortia Sp. z o.o. zakończyła oficjalnie wdrożenie systemu TETRA w PAK — Kopalni Węgla Brunatnego w Adamowie S.A. Spółka Consortia wykonała założenia techniczno–organizacyjne systemu i uzyskała od UKE przydział częstotliwości do nowo budowanego systemu.

Jednostrefowy system z dwiema nośnymi zbudowano w oparciu o Dimetrę IP Micro firmy Motorola Solutions. Jako stacje bazowe wykorzystano dwie stacje MTS 1 pracujące z dwoma antenami odbiorczymi w systemie odbioru zbiorczego. Jako terminale dostarczono radiotelefony noszone CEP 400 i przewoźne MTM 5400 firmy Motorola Solutions.

Dotychczasowo eksploatowany system trankingowy SmartNet 2000 firmy Motorola zintegrowano z nowo wybudowanym systemem TETRA w oparciu o interfejs opracowany przez inżynierów Consortii. Pozwala to na stopniowe wycofywanie dotychczas eksploatowanych radiotelefonów analogowych i zastępowanie ich terminalami TETRA.

Wybudowany system zapewnia współpracę  abonentów korzystających z systemu TETRA z zakładową centralą telefoniczną, a plan numerów abonentów TETRA został zintegrowany z planem numeracyjnym centrali telefonicznej. Szczególną troskę w trakcie realizacji projektu zwrócono na realizację łączności w przypadku wywołań alarmowych w niebezpieczeństwie, projektując te procedurę zgodnie z instrukcjami alarmowymi Kopalni.

Na schemacie poniżej architektura systemu TETRA w Kopalni Adamów.
schemat-systemu-tetra-kopalnia-adamow

Na spotkaniu w Krakowie przedyskutowano możliwości dalszego rozwoju systemu: budowę drugiej strefy, doposażenie w konsole dyspozytorskie i dodatkowe terminale TETRA. Przedstawiciele Kopalni — administratorzy systemu — mieli okazję podzielić się swoimi pytaniami i doświadczeniami z eksploatacji systemu z inżynierami z firmy Motorola Solutions.

Projekt ten, kolejny po realizacji systemu TETRA w PGE KWB Bełchatów, umocnił pozycję frmy Consortia w tym segmencie rynku.

Źródło: Consortia S.A.

O firmie Consortia. (www.consortia.pl)
Consortia logoFirma Consortia, działająca na polskim rynku teleinformatycznym od 25 lat,  jest partnerem technologicznym światowych potentatów branży IT. Współpracuje m.in. z HP, IBM, Dell, EMC, Cisco, Oracle, Microsoft, Novell, VMware, Sun Microsystems, Motorola, NEOCOM, FRIENDLY. Jednocześnie oferuje własne oprogramowani ERP i wdraża rozwiązania dla służb mundurowych. Jako dystrybutor firmy Motorola dostarcza również analogowe i cyfrowe systemy radiołączności. Jako główny wykonawca, we współpracy z firmami DGT, NEXRAD, AKSEL,  wdrożyła systemy radiołączności Motorola DMR MOTOTRBO dla potrzeb Policji na stadionach EURO 2012 we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń