Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Consortia wdrożyła system TETRA dla Kopalni Bełchatów.

Consortia wdrożyła system TETRA dla Kopalni Bełchatów.

Warszawa, 19 października, 2012 – Spółka Consortia poinformowała o realizacji projektu budowy systemu łączności cyfrowej TETRA dla PGE Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Całe przedsięwzięcie obejmowało przygotowanie koncepcji systemu wraz z jego zaprojektowaniem, dostawą, konfiguracją i uruchomieniem.

Zakład w Bełchatowie jest niekwestionowanym liderem wśród polskich kopalń węgla brunatnego. Jest to największa kopalnia odkrywkowa w Polsce i jedna z największych w Europie. Wielkość złóż i osiągane wydobycie stawiają go wśród największych europejskich dostawców tego surowca energetycznego. Rozwiązanie cyfrowej łączności TETRA wdrożone przez spółkę Consortia wspomaga Kopalnię Bełchatów w osiąganiu większej wydajności, oszczędności czasu i zmniejszeniu kosztów operacyjnych.

System TETRA składa się z kilku stref połączonych ze sobą przy pomocy łączy światłowodowych i  radiolinii. Każda strefa zawiera dwie stacje bazowe systemu TETRA (obsługujące dwie częstotliwości nośne).  W systemie pracuje kilkaset sztuk radiotelefonów cyfrowych TETRA firmy Motorola MTP850, CEP 400 oraz MTM5400.


Poniżej uproszczony schemat systemu TETRA w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. (Źródło: Consortia)

Uproszczony schemat systemu TETRA w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów

Teleinformatyczna sieć szkieletowa sprzęgająca poszczególne strefy systemu, została zbudowana w oparciu o  routery Cisco z wykorzystaniem routingu multicast. W systemie zapewniono sprzężenie  systemu TETRA z  centralą  telefoniczną, co umożliwia  abonentom cyfrowej łączności TETRA realizację 8 rozmów telefonicznych jednocześnie. Za rejestrację całej korespondencji radiowej i telefonicznej oraz zapisywanie zdarzeń systemowych odpowiedzialny jest centralny serwer rejestrujący.

W ramach projektu firma Consortia opracowała również swój autorski interfejs sprzęgający dotychczas eksploatowany system analogowy z nowo wybudowanym systemem TETRA. Umożliwiło to stopniową wymianę starych radiotelefonów  na nowe terminale działające w standardzie TETRA.

Na maszynach górniczych zainstalowano opracowany przez firmę Consortia telefon systemu TETRA, zbudowany na bazie telefonicznego aparatu górniczego ATP2. Na stanowisku  kierowania ruchem zainstalowano komputerowe stanowisko dyspozytorskie opracowane przez firmę Consortia. Wydzielone stanowisko  administracyjne  umożliwia zdalne zarządzanie siecią i optymalizację  jej parametrów.

Wojciech Rabczuk, Szef Projektu (Dyrektor oddziału w Gdyni) z firmy Consortia Sp. z o.o. powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Kopalnią Bełchatów. Współpraca przebiegała wzorowo, a cel projektu, czyli pełna migracja ze starej analogowej łączności na cyfrową w standardzie TETRA został osiągnięty. Kopalnia w Bełchatowie jest doskonałym przykładem przedsiębiorstwa, która czerpie wymierne korzyści z cyfrowej technologii TETRA. Projekt ten umocnił pozycję naszej firmy w sektorze wydobywczym, czego dowodem jest kolejne wdrożenie systemu TETRA w Kopalni Adamów, realizowane przez specjalistów z naszej firmy.

Obecnie firma Consortia przystąpiła do realizacji drugiego projektu budowy systemu TETRA dla Kopalni Węgla Brunatnego Adamów. System zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2013 roku.

O firmie Consortia. (www.consortia.pl)
Consortia logoFirma Consortia, działająca na polskim rynku teleinformatycznym od 25 lat,  jest partnerem technologicznym światowych potentatów branży IT. Współpracuje m.in. z HP, IBM, Dell, EMC, Cisco, Oracle, Microsoft, Novell, VMware, Sun Microsystems, Motorola, NEOCOM, FRIENDLY. Jednocześnie oferuje własne oprogramowani ERP i wdraża rozwiązania dla służb mundurowych. Jako dystrybutor firmy Motorola dostarcza również analogowe i cyfrowe systemy radiołączności. Jako główny wykonawca, we współpracy z firmami DGT, NEXRAD, AKSEL,  wdrożyła systemy radiołączności Motorola DMR MOTOTRBO dla potrzeb Policji na stadionach EURO 2012 we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

Źródło: Tetraforum.pl Fot. PGE i Consortia

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń