Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Selex ES pokieruje projektem integracji europejskich służb ratowniczych

Selex ES pokieruje projektem integracji europejskich służb ratowniczych

Firma Selex ES, należąca do grupy Finmeccanica, będzie przewodniczyć konsorcjum zarządzającym projektem ISITEP (Inter System Interoperability for TETRA-TETRAPOL Networks), realizowanym w zakresie 7. Programu Ramowego UE. W skład konsorcjum wchodzi 15 partnerów oraz 12 dodatkowych członków grupy doradczej z 15 krajów europejskich.

Projekt ISITEP rozpisano na 36 miesięcy, a jego celem jest stworzenie ogólnoeuropejskiej platformy integracji różnych organizacji ochrony publicznej i usuwania skutków katastrof (PPDR): ich technologii łączności, procedur operacyjnych i ram prawnych. Będą w niego zaangażowane wszystkie narodowe sieci bezpieczeństwa publicznego w Europie. Oczekuje się, że zacieśniona współpraca usprawni migrację na granicach państw i zredukuje przestępczość graniczną, a także zabezpieczy przed naruszeniami danych dzięki wyższemu poziomowi bezpieczeństwa, który zapewnią profesjonalne sieci łączności. Powinno się także usprawnić likwidowanie skutków katastrof na terenach przygranicznych, gdzie wymianę zasobów utrudniał dotychczas brak interoperacyjnych systemów łączności, wspólnych procedur i regulacji prawnych na poziomie krajowym.

Celem ISITEP jest stworzenie zintegrowanych procedur operacyjnych i europejskiej sieci łączności z nowymi, “inteligentnymi” terminalami zorientowanymi na bardziej efektywną współpracę pomiędzy służbami ratunkowymi. W celu zweryfikowania osiągnięć projektu zostaną zaplanowane międzynarodowe ćwiczenia operatorów służb ratunkowych. Są także planowane obszerne testy i ćwiczenia w organizacjach PPDR na granicy norwesko-szwedzkiej, w obszarze międzygranicznym Niemiec, Belgii i Holandii, symulowana katastrofa samolotu pod Genewą w pobliżu szwajcarskiej granicy oraz główne ćwiczenia policji w Brukseli, w którym wezmą udział funkcjonariusze z ośmiu krajów.

Źródło: www.selex-es.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń