Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Selex ES pokieruje projektem integracji europejskich służb ratowniczych

Selex ES pokieruje projektem integracji europejskich służb ratowniczych

Firma Selex ES, należąca do grupy Finmeccanica, będzie przewodniczyć konsorcjum zarządzającym projektem ISITEP (Inter System Interoperability for TETRA-TETRAPOL Networks), realizowanym w zakresie 7. Programu Ramowego UE. W skład konsorcjum wchodzi 15 partnerów oraz 12 dodatkowych członków grupy doradczej z 15 krajów europejskich.

Projekt ISITEP rozpisano na 36 miesięcy, a jego celem jest stworzenie ogólnoeuropejskiej platformy integracji różnych organizacji ochrony publicznej i usuwania skutków katastrof (PPDR): ich technologii łączności, procedur operacyjnych i ram prawnych. Będą w niego zaangażowane wszystkie narodowe sieci bezpieczeństwa publicznego w Europie. Oczekuje się, że zacieśniona współpraca usprawni migrację na granicach państw i zredukuje przestępczość graniczną, a także zabezpieczy przed naruszeniami danych dzięki wyższemu poziomowi bezpieczeństwa, który zapewnią profesjonalne sieci łączności. Powinno się także usprawnić likwidowanie skutków katastrof na terenach przygranicznych, gdzie wymianę zasobów utrudniał dotychczas brak interoperacyjnych systemów łączności, wspólnych procedur i regulacji prawnych na poziomie krajowym.

Celem ISITEP jest stworzenie zintegrowanych procedur operacyjnych i europejskiej sieci łączności z nowymi, “inteligentnymi” terminalami zorientowanymi na bardziej efektywną współpracę pomiędzy służbami ratunkowymi. W celu zweryfikowania osiągnięć projektu zostaną zaplanowane międzynarodowe ćwiczenia operatorów służb ratunkowych. Są także planowane obszerne testy i ćwiczenia w organizacjach PPDR na granicy norwesko-szwedzkiej, w obszarze międzygranicznym Niemiec, Belgii i Holandii, symulowana katastrofa samolotu pod Genewą w pobliżu szwajcarskiej granicy oraz główne ćwiczenia policji w Brukseli, w którym wezmą udział funkcjonariusze z ośmiu krajów.

Źródło: www.selex-es.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń