Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ISITEP - projekt integracji sieci TETRA i TETRAPOL w Europie

ISITEP – projekt integracji sieci TETRA i TETRAPOL w Europie

ISITEP (Inter System Interoperability for TETRA-TETRAPOL Networks Project) to jeden z projektów finansowanych ze środków 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej, mających na celu zintegrowanie komunikacji, w tym łączności radiowej o znaczeniu krytycznym, pomiędzy europejskimi organizacjami ratowniczymi. Inne tego typu inicjatywy to:(FREE Secure Interoperable Communications), SALUS (Security and Interoperability in Next Generation PPDR Communication Infrastructures) i HIT-GATE (Heterogeneous Interoperable Transportable GATEway for First-Responders).


Wszystkie z nich koncentrują się na interoperacyjności sieci łączności radiowej dla ochrony publicznej i usuwania skutków katastrof (PPDR) w Unii Europejskiej. Jednakże, największe szanse na praktyczną realizację ma ISITEP.

Jest to jedyna inicjatywa interoperacyjności promowana przez Stowarzyszenie TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) i jako jedyna bazuje na dopracowanych już, otwartych standardach. Wspiera ją także szereg głównych dostawców sieci TETRA i TETRAPOL oraz ważnych europejskich klientów z sektora rządowego. Projekt jest rozwijany przez konsorcjum złożone z 15 przedsiębiorstw radiokomunikacyjnych i placówek naukowych z 10 krajów.

ISITEP tworzą cztery elementy:

  1. Ustandaryzowany model procedur operacyjnych i skojarzony z nim funkcjonalny model łączności radiowej.
  2. Europejski Interfejs Międzysystemowy (ISI) integrujący infrastruktury PPDR w poszczególnych krajach i umożliwiający roaming pomiędzy nimi.
  3. Rozszerzone Terminale, czyli integrowanie technologii TETRA/TETRAPOL w urządzeniach takich, jak smartfony i tablety.
  4. Narzędzia umożliwiające interoperacyjność — skalowanie infrastruktury, ocena modeli biznesowych, szkolenia i usługi dla bezpieczeństwa działań.

Interfejs Międzysystemowy (ISI -ang. Inter-System Interface) bazuje na protokole IP oraz standardzie TETRA ISI, będącym częścią standardu TETRA. Przeprowadzono już pomyślne tesy integracji ogólnokrajowych sieci TETRA dla bezpieczeństwa publicznego przy wykorzystaniu ISI: holenderskiej, belgijskiej i niemieckiej w 2003 roku, szwedzkiej Rakel i niemieckiej BOSNet w latach 2009–2010, a w 2015 roku planowane jest trwałe połączenie Rakel z norweską siecią Nødnett.

Nie jest więc zaskakujące zainteresowanie większości dostawców TETRA projektem ISITEP — interfejs ISI niewątpliwie ma przed sobą przyszłość. Realizacja pozostałych trzech elementów projektu będzie natomiast w dużej mierze zależeć od uzyskania prywatnych funduszy po zakończeniu finansowania z UE.

Źródło: isitep.eu

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń