Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian i Astrium Services łączą sieci TETRAPOL poprzez satelity

Cassidian i Astrium Services łączą sieci TETRAPOL poprzez satelity

Friedrichshafen/Elancourt, 25 września 2012 roku – firmy Cassidian i Astrium Services dały systemowi TETRAPOL nowy wymiar, stwarzając możliwość połączenia regionalnych sieci poprzez łącze satelitarne. Niedawno w Brazylii odbył się pokaz, podczas którego zaprezentowano działanie łączności koniec-koniec (ang. end-to-end) na potrzeby nadzoru granic oraz nowe funkcje, jakie sieć TETRAPOL może zyskać dzięki połączeniu satelitarnemu.

Bezpieczna łączność radiowa oparta o sieci TETRAPOL zbudowane przez firmę Cassidian jest już obecnie wykorzystywana przez brazylijską policję federalną – Departamento de Polícia Federal. Dziewięć regionalnych sieci TETRAPOL IP pokrywa zasięgiem obszar rozciągający się od wybrzeża Atlantyku do granic pomiędzy Brazylią a Peru, Wenezuelą, Argentyną i siedmioma innymi krajami. Regionalne sieci TETRAPOL zazwyczaj są linkowane przy pomocy łączy naziemnych. Jednakże, za sprawą technologii Astrium Services zwanej SKYWAN, w oddalonych rejonach, takich jak Amazonia, w których naziemna infrastruktura telekomunikacyjna jest bardzo uboga lub nie ma jej w ogóle, będzie można teraz łączyć kilka sieci przy pomocy łącza satelitarnego. Kanały radiowe będą dzielone pomiędzy wszystkimi węzłami na zasadzie przydziału na żądanie (ang. Demand Assigned Multiple Access). Dzięki skalowalności rozwiązania Tetrapol szeroki zakres usług można oferować na stałym, regionalnym obszarze lub w tymczasowej lokalizacji na potrzeby działań taktycznych. Równolegle z komunikacją głosową, łącze satelitarne zapewnia dostęp do Internetu oraz aplikacje wideo i inne, dając niemal nieskończone możliwości transmisji danych.

Oriximiná, gdzie odbyła się wspomniana demonstracja, to mała miejscowość położona w Amazonii, na północy Brazylii, odległa o cztery godziny podróży łodzią od najbliższego miasta, Santarém. Tę oddaloną lokalizację wybrano, aby zasymulować ciężkie warunki środowiskowe, z jakimi zespoły nadzoru granic stykają się na co dzień. Demonstrację oglądał m.in. minister sprawiedliwości Brazylii oraz przedstawiciele kilku agencji związanych z nadzorem granic.

Kapitan Albércio z Brazylijskich Sił Zbrojnych powiedział: „Szukaliśmy takiego rozwiązania przez ponad cztery lata. Siły Zbrojne są zobowiązane do bezbłędnego działania także w odległych lokalizacjach na obszarze Brazylii, takich, jak Amazonia i na najbardziej wysuniętych na północ odcinkach granicy państwa.. To kompleksowe rozwiązanie dostarczone przez firmy Astrium Services i Cassidian integrują łączność satelitarną z cyfrowym trankingiem w taki sposób, że żołnierze uzyskują łączność radiową o znaczeniu krytycznym oraz dostęp do Internetu w środku dżungli i mogą komunikować się z naszą centralą w Brasilii. Poza tym mamy także możliwość połączenia się z radiową siecią szkieletową Policji Federalnej, co umożliwia nam dostęp do informacji ze wszystkich brazylijskich stanów. Z pewnością zwiększy to bezpieczeństwo i efektywność naszych działań.”

Za sprawą katalogu produktów ND SatCom, firma Astrium Services jest wiodącym na świecie dostawcą systemów satelitarnej łączności szerokopasmowej VSAT, radiodyfuzji, sieci łączności dla rządu i obrony oraz rozwiązań dla stacji naziemnych. Jej innowacyjne technologie są wdrażane na całym świecie w radiodyfuzji i mediach, telekomunikacji oraz w zastosowaniach rządowych i obronnych. Zespół ND SatCom posiada ponad 30-letnie doświadczenie w dostarczaniu niezawodnych, wszechstronnych i specjalnie zaprojektowanych na potrzeby klienta rozwiązań oraz systemów i sieci satelitarnych.

Tetrapol to otwarty standard profesjonalnej cyfrowej łączności radiowej specjalnie zaprojektowany z myślą o użytkownikach związanych z bezpieczeństwem publicznym, wojskiem lub branżą usług i transportu. W ponad 30 krajach na całym świecie istnieje 85 sieci Tetrapol, obsługujących więcej niż 1,85 mln użytkowników.

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

O firmie Astrium

Astrium jest czołową firmą w Europie w technologiach kosmicznych oraz trzecią na świecie. W 2011 roku uzyskała obroty na poziomie niemal 5 mld euro i zatrudniała 18 tysięcy pracowników na całym świecie, głównie we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Holandii. Astrium jest jedyną europejską firmą zajmującą się całym zakresem cywilnych i wojskowych systemów kosmicznych. Przedsiębiorstwo dzieli się na trzy jednostki organizacyjne: Astrium Space Transportation zajmującą się wyrzutniami i infrastrukturą orbitalną, Astrium Satellites odpowiedzialną za pojazdy kosmiczne i segment naziemny oraz Astrium Services, oferującą kompleksowe, stałe i mobilne, rozwiązania łączności koniec-koniec za pośrednictwem satelitów, wyposażenie i systemy do radiodyfuzji satelitarnej oraz łączności satelitarnej o wysokim poziomie bezpieczeństwa, a także usługi geoinformacyjne na zamówienie.

Astrium jest spółką zależną koncernu EADS, światowego lidera w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym.

 

 

Źródło: www.cassidian.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń