Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions wyposaży brytyjskie ochotnicze służby ratownicze w pagery TETRA

Motorola Solutions wyposaży brytyjskie ochotnicze służby ratownicze w pagery TETRA

Motorola Solutions została wybrana przez North West Ambulance Service (NWAS) NHS Trust, pogotowie ratunkowe będące częścią systemu publicznej służby zdrowia w Wielkiej Brytanii, do wyposażenia 450 ratowników – ochotników w dwukierunkowe pagery typu TETRA ADVISOR™ TPG2200, będące częścią systemu TPG Messenger. Nowe pagery TETRA Motoroli zmodernizują sieć powiadamiania ochotniczych zespołów ratowniczych Airwave i poprawią czasy reakcji na wezwania ratunkowe.

Lekkie i zminiaturyzowane pagery TETRA ADVISOR™ TPG2200 Motorola Solutions spełniają wszystkie wymagania NWAS NHS Trust (brytyjskiego publicznego pogotowia ratunkowego) i mogą być w podobny sposób zintegrowane z istniejącymi systemami dowodzenia, kontroli i powiadamiania zespołów ratownictwa medycznego. Dzięki poszerzonemu zasięgowi, zwiększonej pojemności baterii, kolorowemu wyświetlaczowi, głośnikowi dużej mocy i powiadamianiu wibracyjnemu pagery TETRA Motorola Solutions zapewniają, że ochotnicze zespoły ratowników zostaną szybko zadysponowane tam, gdzie wymagana jest natychmiastowa pomoc.

Wbudowany w pager odbiornik GPS umożliwia centrum dyspozytorskim pogotowia wysyłać wiadomości do tych ochotników, którzy znajdują się w promieniu trzech mil od wypadku i mają status dostępnych. Wykorzystując projektowanie wspomagane komputerowo, pagery TETRA ADVISOR™ TPG2200 Motorola Solutions oraz publiczną sieć ratownictwa Airwave, dyspozytorzy mogą błyskawicznie identyfikować i przydzielać dostępne zasoby.

Ochotnicy mogą natychmiast odpowiadać na wiadomości tekstowe i notyfikacje alarmowe, meldować dyspozytorom swoje przybycie na miejsce zdarzenia, oraz odmeldowywać się po przybyciu karetki pogotowia – wszystko za pomocą jasnego kolorowego wyświetlacza i intuicyjnego interfejsu graficznego pagera. Ponadto, jeżeli jakaś kwestia na miejscu wymaga wyjaśnienia bądź wsparcia, ratownik ochotniczy może zawiadomić centrum dyspozytorskie przez odpowiednie ustawienie statusu, albo przyciskiem alarmowym. Dyspozytor potrafi namierzyć urządzenie i wysłać wsparcie, czy to w postaci dodatkowych informacji, czy kierując na miejsce policję lub inne służby.

Pagery TETRA produkowane przez Motorola Solutions wzmacniają korzyści płynące z istnienia publicznej sieci ratownictwa Airwave takie jak pewność, elastyczność, bezpieczeństwo, reaktywność i interoperacyjność. Dla zapewnienia niezawodności brytyjskiemu publicznemu Pogotowiu Ratunkowemu dostarczane są usługi całodobowego raportowania zdarzeń, zarządzania zamówieniami, programowania i logistyczne, a także napraw i wymian gwarancyjnych.

Motorola_Solutions_TETRA_Pager_TPG2200

„Używamy pagerów TETRA i sieci Airwave celem dysponowania naszych ochotniczych zespołów ratunkowych (community first responders – CFRs) do wypadków zagrażających życiu w pobliżu których akurat się znajdują” powiedział Mark Evans, lider ochotniczej służby ratownictwa i resuscytacji w obszarze Cumbria i Lancashire. „Jesteśmy nastawieni na wdrożenie nowych pagerów TETRA systemu Airwave, ponieważ mogą być użytkowane tam, gdzie nie jest dostępna sieć telefonii komórkowej.”

„W sytuacjach, w których liczy się każda sekunda, ratownicy służby ochotniczej i centra dyspozytorskie potrzebują komunikacji szybkiej i łatwej” stwierdził Phil Jefferson, wiceprezes Motorola Solutions na Europę Zachodnią i Północną Afrykę. „Jesteśmy niezmiernie dumni z wyposażenia North West Ambulance Service NHS Trust w nasze pagery TETRA TPG2200 i z pomocy udzielonej na rzecz publicznej sieci ratownictwa Airwave by spełniała wymagania przyszłości”.

Ochotnicza służba ratownicza stanowi cześć brytyjskiego publicznego systemu ochrony zdrowia i składa się z wolontariuszy, licencjonowanych i szkolonych przez specjalistów Pogotowia Ratunkowego w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej w swoich społecznościach na terenach północno-zachodniej Anglii. Stanowi ona kontakt życia z obywatelami wymagającymi natychmiastowej pomocy medycznej w krytycznym czasie od momentu wezwania pomocy, do przyjazdu karetki pogotowia z profesjonalnym zespołem medycznym.

Czytaj: PDF Dane techniczne TPG2200 TETRA

Źródło i fot.: https://newsroom.motorolasolutions.com

Informacje o Motorola Solutions

Motorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Więcej informacji uzyskać można odwiedzając stronę www.motorolasolutions.com/newsroom lub subskrybując firmowy kanał informacyjny.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń