Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Służby bezpieczeństwa publicznego przygotowują się do wdrożenia usług nowej generacji

Służby bezpieczeństwa publicznego przygotowują się do wdrożenia usług nowej generacji

Firma Motorola Solutions przedstawiła wyniki sponsorowanych przez nią badań, które zostały wykonane przez ośrodek badawczy IDC. Z badań tych wynika, że pomimo malejących budżetów służb bezpieczeństwa publicznego z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) planują one, w przeciągu pięciu nadchodzących lat, intensywniej korzystać z nowoczesnych systemów szerokopasmowej transmisji danych i z sieci TETRA.

Z badań wynika, że dwie trzecie (dokładnie 64%) służb ratunkowych zamierza wdrożyć lub rozbudować sieci typu TETRA/TETRA II  (TEDS – TETRA Enhanced Data Services) w ciągu najbliższych pięciu lat. Większość z nich (61%) jest ponadto zainteresowana wprowadzeniem usług szerokopasmowej transmisji danych (takich jak LTE) do środowiska służb bezpieczeństwa publicznego.

Służby bezpieczeństwa publicznego przygotowują się do wdrożenia usług nowej generacji

Ośrodek IDC, który zainteresował się 105 służbami z regionu EMEA, podkreśla też rosnące zapotrzebowanie na niezawodną i bezpieczną łączność głosową. Popularyzacja technologii TETRA przyczyni się do zaoferowania służbom wielu przydatnych funkcji takich jak komunikacja tekstowa czy precyzyjna geolokalizacja pracowników w terenie. Dzięki temu służby ratownicze będą w stanie działać szybciej i skuteczniej.

Kluczowe fakty

  • Ośrodek IDC przeprowadził w roku 2010 ankietę w imieniu Motoroli pośród 105 służb z regionu EMEA. W badaniu brały udział służby takie jak pogotowie ratunkowe, policja, straż pożarna i podobne.
  • Do krajów biorących udział w badaniu IDC można zaliczyć m.in. Wielką Brytanię, Niemcy, Włochy, Polskę, Południową Afrykę, Norwegię i Holandię.
  • Z badań przeprowadzonych w roku 2010 wynika, że 64% służb planuje w przeciągu najbliższych pięciu lat wdrożyć lub rozbudować sieci TETRA/TETRA II (TEDS), a 61% poważnie interesuje się nowoczesnymi technologiami szerokopasmowej transmisji danych (LTE).
  • Największą popularnością cieszą się narzędzia komputerowej kartografii/GPS (65%), szerokopasmowej mobilnej transmisji danych (61%), a także geolokalizacji osób i pojazdów (56%).
  • Badania wykazały też rosnące zainteresowanie służb ratunkowych nowoczesnymi narzędziami informatycznymi takimi jak przenośne terminale typu PDA (54%), mobilne WiFi (36%) i laptopy o zwiększonej wytrzymałości (54%).
  • Do najbardziej pożądanych przez służby z regionu EMEA aplikacji zalicza się wiadomości tekstowe (45%) i geolokalizację (57%). Popularyzacja technologii TETRA ułatwi dostęp do tych aplikacji, a tym samym poprawi wydajność służb ratunkowych.

CYTATY

Tom Quirke, wiceprezes i dyrektor generalny, Światowa Organizacja TETRA, Motorola Solutions

„Podobnie jak w przypadku innych instytucji należących do sektora publicznego, służby ratownicze muszą zwiększać poziom oferowanych usług przy dużych ograniczeniach natury finansowej. Wiedzą, że wdrażanie systemów TETRA i technologii mobilnej szerokopasmowej transmisji danych jest niezbędne do utrzymania wysokiego poziomu świadczonych usług i poprawy bezpieczeństwa oraz wydajności pracowników w terenie”.

Peter Hulleman, dyrektor ds. konsultingu, grupa robocza ds. europejskiej telekomunikacji i sieci, IDC

„Nie można zaprzeczyć, że region EMEA poszukuje lepszej i szybszej technologii komunikacyjnej. Tego typu zapotrzebowanie przyspieszy dostarczanie technologii nowej generacji. Jednak należy pamiętać, że w przeciągu najbliższych pięciu lat służby bezpieczeństwa publicznego będą musiały zrobić więcej przy mniejszych dostępnych środkach”.

Źródło: mediacenter.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń