Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Thales i Nokia Siemens Networks zaoferują LTE dla bezpieczeństwa publicznego

Thales i Nokia Siemens Networks zaoferują LTE dla bezpieczeństwa publicznego

Podczas Światowego Kongresu TETRA 2012 Thales, światowy lider na rynkach obrony i bezpieczeństwa oraz Nokia Siemens Networks, wiodący na świecie specjalista w ruchomej łączności szerokopasmowej, ogłosili podpisanie porozumienia mającego na celu dostarczenie użytkownikom profesjonalnej łączności z szybką transmisją danych LTE. Planowana współpraca będzie obejmować regiony Europy, Środkowego Wschodu i Afryki.

Przez ostatnie dziesięć lat systemy profesjonalnej radiokomunikacji ruchomej (PMR) wykorzystywane przez agencje bezpieczeństwa publicznego i wymiaru sprawiedliwości z całego świata przeszły na technologie cyfrowe, przecierając szlaki dla transmisji multimediów.  Poprzez dążenie do lepszej oceny sytuacji w terenie, sprawniejszego tworzenia scenariuszy działań i koordynowania akcji, użytkownicy wykonujący zadania o znaczeniu krytycznym mają coraz większą potrzebę wymiany różnorodnych danych multimedialnych w dedykowanej, zabezpieczonej i odpornej sieci PMR. Szybka łączność jest niezbędna gdziekolwiek użytkownik się znajduje.

W ramach tego porozumienia, w pełni rozproszona architektura IP Thales ma wyposażyć organizacje bezpieczeństwa publicznego i ratownicze w niezawodne rozwiązanie, które usprawni reagowanie na incydenty. Odporność rozproszonej architektury LTE Thales pozwala dyspozytorom na skuteczne przekazywanie wiadomości pomiędzy wieloma połączonymi ze sobą stacjami bazowymi i dyżurnymi, nawet jeśli jedna ze stacji bazowych zostanie wyłączona z użytku.

Nokia Siemens Networks z kolei zamierza dostarczać swoje stacje bazowe Single RAN Advanced Flexi Multiradio do świadczenia transmisji LTE jako część szerszego rozwiązania Thales. Flexi Multiradio – małe, wysokowydajne, modularne i oszczędne energetycznie stacje bazowe z obsługą LTE mogą być łatwo integrowane w istniejących obiektach i stanowią idealną drogę migracji do LTE. Posiadają także wysokiej klasy zabezpieczenia służące do łączenia się z bramką bezpieczeństwa (security gateway).

Źródło: http://www.thalesgroup.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń