Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Thales i Nokia Siemens Networks zaoferują LTE dla bezpieczeństwa publicznego

Thales i Nokia Siemens Networks zaoferują LTE dla bezpieczeństwa publicznego

Podczas Światowego Kongresu TETRA 2012 Thales, światowy lider na rynkach obrony i bezpieczeństwa oraz Nokia Siemens Networks, wiodący na świecie specjalista w ruchomej łączności szerokopasmowej, ogłosili podpisanie porozumienia mającego na celu dostarczenie użytkownikom profesjonalnej łączności z szybką transmisją danych LTE. Planowana współpraca będzie obejmować regiony Europy, Środkowego Wschodu i Afryki.

Przez ostatnie dziesięć lat systemy profesjonalnej radiokomunikacji ruchomej (PMR) wykorzystywane przez agencje bezpieczeństwa publicznego i wymiaru sprawiedliwości z całego świata przeszły na technologie cyfrowe, przecierając szlaki dla transmisji multimediów.  Poprzez dążenie do lepszej oceny sytuacji w terenie, sprawniejszego tworzenia scenariuszy działań i koordynowania akcji, użytkownicy wykonujący zadania o znaczeniu krytycznym mają coraz większą potrzebę wymiany różnorodnych danych multimedialnych w dedykowanej, zabezpieczonej i odpornej sieci PMR. Szybka łączność jest niezbędna gdziekolwiek użytkownik się znajduje.

W ramach tego porozumienia, w pełni rozproszona architektura IP Thales ma wyposażyć organizacje bezpieczeństwa publicznego i ratownicze w niezawodne rozwiązanie, które usprawni reagowanie na incydenty. Odporność rozproszonej architektury LTE Thales pozwala dyspozytorom na skuteczne przekazywanie wiadomości pomiędzy wieloma połączonymi ze sobą stacjami bazowymi i dyżurnymi, nawet jeśli jedna ze stacji bazowych zostanie wyłączona z użytku.

Nokia Siemens Networks z kolei zamierza dostarczać swoje stacje bazowe Single RAN Advanced Flexi Multiradio do świadczenia transmisji LTE jako część szerszego rozwiązania Thales. Flexi Multiradio – małe, wysokowydajne, modularne i oszczędne energetycznie stacje bazowe z obsługą LTE mogą być łatwo integrowane w istniejących obiektach i stanowią idealną drogę migracji do LTE. Posiadają także wysokiej klasy zabezpieczenia służące do łączenia się z bramką bezpieczeństwa (security gateway).

Źródło: http://www.thalesgroup.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń