Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian i Telum będą rozwijać urządzenia LTE dla bezpieczeństwa publicznego

Cassidian i Telum będą rozwijać urządzenia LTE dla bezpieczeństwa publicznego

Paryż, 25 lutego 2013 roku – Firma Cassidian podpisała porozumienie z rosyjskim przedsiębiorstwem Telum, wywodzącym się z Instytutu Problemów Transmisji Informacji im. A. D. Kharkevicha. Dotyczy ono współpracy nad rozwijaniem różnego rodzaju wyposażenia LTE (Long-Term Evolution) dla celów zapewniania bezpieczeństwa publicznego oraz usuwania skutków katastrof. Projekt ten jest finansowany ze środków rosyjskiego kompleksu technologicznego Skolkovo, firmy Cassidian oraz EADS Innovation Nursery, programu innowacji prowadzonego przez koncern EADS.

Telum rozwija demonstracyjną stację bazową LTE małej/średniej mocy (femtokomórkę) z samoorganizującą się siecią (SON), pozwalającą publicznym operatorom łatwo i błyskawicznie powiększać pojemność sieci. Wspólnie z firmą Cassidian będzie natomiast pracować nad stworzeniem prototypowego przenośnego urządzenia pozwalającego skorzystać z szerokopasmowej transmisji danych użytkownikom sieci dla bezpieczeństwa publicznego poruszającym się pieszo.

Korzystając z doświadczenia nabytego podczas rozwijania wspomnianej stacji bazowej, Cassidian i Telum przejdą wspólnie do kolejnego etapu – prac nad prototypem femtokomórki oferującej możliwość zapewnienia łącza rezerwowego szerokopasmowym sieciom dla bezpieczeństwa publicznego, w celu zwiększenia zasięgu i pojemności oferowanej użytkownikowi końcowemu.

Założona w 2010 roku firma Telum jest zdywersfikowanym centrum badań i rozwoju nad komunikacją bezprzewodową. Jej usługi obejmują projektowanie sprzętu i oprogramowania do sieci bezprzewodowych wraz z pełnym cyklem rozwoju, od analizy wymagań poprzez projektowanie systemu do wytwarzanie prototypu i testowanie.

 

 

Źródło: www.cassidian.com/

 

O firmie CASSIDIAN
Logo CassidianFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.


W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń