Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian dostarczy łączność TETRA dla tramwajów w Szenjang

Cassidian dostarczy łączność TETRA dla tramwajów w Szenjang

Firma Cassidian, należąca do koncernu EADS, wygrała przetarg na dostarczenie cyfrowego systemu łączności TETRA (TErrestrial Trunked Radio) dla pierwszej sieci tramwajowej (Hunnan Xinqu) w mieście Szenjang, stolicy chińskiej prowincji Liaoning. Jest to pierwszy kontrakt firmy Cassidian na chińskim rynku tramwajowym.

Kontrakt ten zaznacza początek szeroko zakrojonego projektu sieci tramwajowej w Szenjang, w ramach którego lokalne władze planują wybudowanie w nadchodzących latach linii miejskich oraz międzymiastowych. Sieć tramwajowa Hunnan Xinqu będzie się składać łącznie z czterech linii o łącznej długości 60 km oraz 96 stacji, w tym dwóch węzłów przesiadkowych. Pierwsza linia zostanie oddana do użytku w 2013 roku.

Cassidian dostarczy system TETRA wraz z kompletnym wyposażeniem, między innymi nowej generacji centralami cyfrowymi DXT3, stacjami bazowymi, dyspozytorskimi stacjami roboczymi (DWS), kontrolerami i terminalami. System ten zapewni łączność dla kierowania ruchem, obsługi i zarządzania tramwajami oraz dla zapewniania bezpieczeństwa komunikacji tramwajowej.

„Transport szynowy obecnie rozwija się w Chinach – metropolie takie, jak Suzhou, Dalian, Szanghaj i Tiencin budują i obsługują nowe linie tramwajowe, a inne, na przykład Pekin i Nankin, przebudowują już istniejące. Wiele chińskich miast planuje budowę nowych linii tramwajowych,” powiedział Zhang Shaohong, dyrektor generalny Secure Communication Solutions w Cassidian China. „Cassidian dostarczył już systemy łączności radiowej TETRA dla dziesiątek linii metra w Chinach, w miastach takich, jak Shenzhen, Hong Kong, Kanton, Wuhan, Shenyang i Nankin. Cieszymy się z faktu, że teraz wchodzimy także do sektora tramwajowego w branży transportu szynowego.”

Źródło: http://www.cassidian.com Fot.: wikimedia.org

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

 

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń