Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian dostarczy łączność TETRA dla tramwajów w Szenjang

Cassidian dostarczy łączność TETRA dla tramwajów w Szenjang

Firma Cassidian, należąca do koncernu EADS, wygrała przetarg na dostarczenie cyfrowego systemu łączności TETRA (TErrestrial Trunked Radio) dla pierwszej sieci tramwajowej (Hunnan Xinqu) w mieście Szenjang, stolicy chińskiej prowincji Liaoning. Jest to pierwszy kontrakt firmy Cassidian na chińskim rynku tramwajowym.

Kontrakt ten zaznacza początek szeroko zakrojonego projektu sieci tramwajowej w Szenjang, w ramach którego lokalne władze planują wybudowanie w nadchodzących latach linii miejskich oraz międzymiastowych. Sieć tramwajowa Hunnan Xinqu będzie się składać łącznie z czterech linii o łącznej długości 60 km oraz 96 stacji, w tym dwóch węzłów przesiadkowych. Pierwsza linia zostanie oddana do użytku w 2013 roku.

Cassidian dostarczy system TETRA wraz z kompletnym wyposażeniem, między innymi nowej generacji centralami cyfrowymi DXT3, stacjami bazowymi, dyspozytorskimi stacjami roboczymi (DWS), kontrolerami i terminalami. System ten zapewni łączność dla kierowania ruchem, obsługi i zarządzania tramwajami oraz dla zapewniania bezpieczeństwa komunikacji tramwajowej.

„Transport szynowy obecnie rozwija się w Chinach – metropolie takie, jak Suzhou, Dalian, Szanghaj i Tiencin budują i obsługują nowe linie tramwajowe, a inne, na przykład Pekin i Nankin, przebudowują już istniejące. Wiele chińskich miast planuje budowę nowych linii tramwajowych,” powiedział Zhang Shaohong, dyrektor generalny Secure Communication Solutions w Cassidian China. „Cassidian dostarczył już systemy łączności radiowej TETRA dla dziesiątek linii metra w Chinach, w miastach takich, jak Shenzhen, Hong Kong, Kanton, Wuhan, Shenyang i Nankin. Cieszymy się z faktu, że teraz wchodzimy także do sektora tramwajowego w branży transportu szynowego.”

Źródło: http://www.cassidian.com Fot.: wikimedia.org

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

 

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń