Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Teltronic dostarczył pierwszy system TETRA dla tramwajów w Katarze

Teltronic dostarczył pierwszy system TETRA dla tramwajów w Katarze

Firma Teltronic, wchodząca w skład grupy Sepura została wybrana dostawcą systemu radiokomunikacyjnego TETRA dla pierwszej linii tramwajowej w Katarze. Jest to jeden z elementów dużego projektu miasteczka edukacyjnego – Education City, które otwarte zostało w 1997 roku.

Usytuowane na obrzeżach miasta Doha, stolicy Kataru, miasteczko edukacyjne „Education City” jest inicjatywą fundacji Kataru mającą na celu rozwój edukacji, nauki oraz społeczności. „Qatar Foundation for Education, Science and Community Development”, jest głównym centrum edukacji w tamtejszym regionie. Wieloliniowa sieć tramwajowa jest bardzo istotnym elementem systemu „inteligentnego miasta”.

Nowa linia zaprojektowana została w celu większego wykorzystania przyjaznych dla środowiska pojazdów, które nie wymagają linii zasilających w powietrzu. Powstająca linia ma długość 11,5 km i zawiera w sobie 24 stacje. Niemiecki koncern Siemens AG odpowiedzialny za wykonanie projektu wybrał firmę Teltronic w celu zaprojektowania oraz dostarczenia zgodnego ze standardem TETRA systemu łączności radiowej. System zintegrował liczne pokładowe podsystemy sterowania i kontroli.

Dostarczane rozwiązanie składa się z przenośnych radiotelefonów oraz pokładowych terminali, zapewniających komunikację pociąg–ziemia na tak samo wysokim poziomie jak komunikacja pomiędzy centrum a wszystkimi systemami pokładowymi. Dzięki zastosowaniu wewnętrznego systemu nagłośnienia możliwe jest dostarczanie w czasie rzeczywistym komunikatów dla pasażerów. Wszystkie komunikaty głosowe podczas nadawania są rejestrowane co daje możliwość ich odtworzenia oraz późniejszej analizy rozmów pomiędzy operatorem a centrum.

Realizacja projektu wymagała dołączenia dodatkowych urządzeń w zależności od dostępnej przestrzeni do istniejącego już systemu pokładowego w celu dostosowania go do nowych standardów.
„Dzięki temu projektowi, potwierdzamy naszą pozycję światowego lidera w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań komunikacyjnych dla transportu” — powiedział Felipe Sanjuan Pasamar, dyrektor do spraw rozwoju biznesu.

„Chcemy także wzmocnić poziom naszych długotrwałych relacji z firmą Siemens, z którą ściśle współpracowaliśmy przy projektach takich jak: metro w Algierii, linia kolejowa Moatize-Nacala w Mozambiku oraz metro w Monterrey w Meksyku”.

Źródło: http://www.sepura.com

O Teltronic

teltronic-logoOd ponad 40 lat Teltronic jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji sprzętu i systemów radiołączności specjalnej (tzw. mission-critical). Teltronic dostarcza kompletne rozwiązania łączności bezprzewodowej dla wielu służb i zakładów, w tym bezpieczeństwa publicznego, transportu publicznego, przemysłu naftowego i gazowego, sektora energetycznego, sektora górniczego, zakładów przemysłowych i innych. Produkty Teltronic znane są na całym świecie., już ponad 300 systemów działa w 50 krajach. Portfolio produktów obejmuje infrastrukturę sieci TETRA i P25, terminale radiowe oraz centra dyspozytorskie. Od roku 2015 Teltronic wchodzi w skład brytyjskiej grupy technologicznej SEPURA.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń