Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Teltronic dostarczył pierwszy system TETRA dla tramwajów w Katarze

Teltronic dostarczył pierwszy system TETRA dla tramwajów w Katarze

Firma Teltronic, wchodząca w skład grupy Sepura została wybrana dostawcą systemu radiokomunikacyjnego TETRA dla pierwszej linii tramwajowej w Katarze. Jest to jeden z elementów dużego projektu miasteczka edukacyjnego – Education City, które otwarte zostało w 1997 roku.

Usytuowane na obrzeżach miasta Doha, stolicy Kataru, miasteczko edukacyjne „Education City” jest inicjatywą fundacji Kataru mającą na celu rozwój edukacji, nauki oraz społeczności. „Qatar Foundation for Education, Science and Community Development”, jest głównym centrum edukacji w tamtejszym regionie. Wieloliniowa sieć tramwajowa jest bardzo istotnym elementem systemu „inteligentnego miasta”.

Nowa linia zaprojektowana została w celu większego wykorzystania przyjaznych dla środowiska pojazdów, które nie wymagają linii zasilających w powietrzu. Powstająca linia ma długość 11,5 km i zawiera w sobie 24 stacje. Niemiecki koncern Siemens AG odpowiedzialny za wykonanie projektu wybrał firmę Teltronic w celu zaprojektowania oraz dostarczenia zgodnego ze standardem TETRA systemu łączności radiowej. System zintegrował liczne pokładowe podsystemy sterowania i kontroli.

Dostarczane rozwiązanie składa się z przenośnych radiotelefonów oraz pokładowych terminali, zapewniających komunikację pociąg–ziemia na tak samo wysokim poziomie jak komunikacja pomiędzy centrum a wszystkimi systemami pokładowymi. Dzięki zastosowaniu wewnętrznego systemu nagłośnienia możliwe jest dostarczanie w czasie rzeczywistym komunikatów dla pasażerów. Wszystkie komunikaty głosowe podczas nadawania są rejestrowane co daje możliwość ich odtworzenia oraz późniejszej analizy rozmów pomiędzy operatorem a centrum.

Realizacja projektu wymagała dołączenia dodatkowych urządzeń w zależności od dostępnej przestrzeni do istniejącego już systemu pokładowego w celu dostosowania go do nowych standardów.
„Dzięki temu projektowi, potwierdzamy naszą pozycję światowego lidera w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań komunikacyjnych dla transportu” — powiedział Felipe Sanjuan Pasamar, dyrektor do spraw rozwoju biznesu.

„Chcemy także wzmocnić poziom naszych długotrwałych relacji z firmą Siemens, z którą ściśle współpracowaliśmy przy projektach takich jak: metro w Algierii, linia kolejowa Moatize-Nacala w Mozambiku oraz metro w Monterrey w Meksyku”.

Źródło: http://www.sepura.com

O Teltronic

teltronic-logoOd ponad 40 lat Teltronic jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji sprzętu i systemów radiołączności specjalnej (tzw. mission-critical). Teltronic dostarcza kompletne rozwiązania łączności bezprzewodowej dla wielu służb i zakładów, w tym bezpieczeństwa publicznego, transportu publicznego, przemysłu naftowego i gazowego, sektora energetycznego, sektora górniczego, zakładów przemysłowych i innych. Produkty Teltronic znane są na całym świecie., już ponad 300 systemów działa w 50 krajach. Portfolio produktów obejmuje infrastrukturę sieci TETRA i P25, terminale radiowe oraz centra dyspozytorskie. Od roku 2015 Teltronic wchodzi w skład brytyjskiej grupy technologicznej SEPURA.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń