Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Teltronic wsparł łącznością TETRA Igrzyska RIO 2016

Teltronic wsparł łącznością TETRA Igrzyska RIO 2016

Należąca do Grupy Sepura firma Teltronic – pomogła zapewnić bezproblemową pracę krytycznej komunikacji na Letnich Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio de  Janeiro, w Brazylii.  Łącznie 30 tys. użytkowników, wykonujących ponad 300 tys. połączeń dziennie, było wspieranych przez całościowe rozwiązanie firmy (Teltronic), które obejmuje infrastrukturę  TETRA, centrum sterowania wykorzystywane przez ponad 100 dyspozytorów, 4  przenośne stacje bazowe o dużej pojemności oraz tysiące terminali stacjonarnych,  przewoźnych i noszonych.

Zespół 20 inżynierów systemowych i techników zapewnił całodobową obsługę techniczną i wsparcie operacyjne, w tym planowanie zasobów i optymalizację w czasie rzeczywistym zasięgu i ruchu radiowego podczas wszystkich wydarzeń. Porozumienie rozszerzyło istniejącą sieć TETRA używaną przez Policję w Rio. Sieć pierwotnie dostarczona została na Igrzyska Panamerykańskie w 2007 roku, aby pokryć zasięgiem cztery miejsca spotkań. Były to dwa lotniska i kilka kluczowych szlaków transportowych na terenie olimpijskim. W celu sprostania wymaganiom Igrzysk Olimpijskich – zostały dokonane ważne modernizacje dotyczące pokrycia radiowego i ruchu, pozwalając systemowi  zapewnić krytyczną komunikację dla policji stanowej i służb ratowniczych Rio, jak również 14 tys. pracownikom i wolontariuszom zaangażowanych w organizację Olimpiady.

Źródło radioresourcemag.com Fot: Sepura.

O Teltronic

teltronic-logoOd ponad 40 lat Teltronic jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji sprzętu i systemów radiołączności specjalnej (tzw. mission-critical). Teltronic dostarcza kompletne rozwiązania łączności bezprzewodowej dla wielu służb i zakładów, w tym bezpieczeństwa publicznego, transportu publicznego, przemysłu naftowego i gazowego, sektora energetycznego, sektora górniczego, zakładów przemysłowych i innych. Produkty Teltronic znane są na całym świecie., już ponad 300 systemów działa w 50 krajach. Portfolio produktów obejmuje infrastrukturę sieci TETRA i P25, terminale radiowe oraz centra dyspozytorskie. Od roku 2015 Teltronic wchodzi w skład brytyjskiej grupy technologicznej SEPURA.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń