Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Teltronic wsparł łącznością TETRA Igrzyska RIO 2016

Teltronic wsparł łącznością TETRA Igrzyska RIO 2016

Należąca do Grupy Sepura firma Teltronic – pomogła zapewnić bezproblemową pracę krytycznej komunikacji na Letnich Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio de  Janeiro, w Brazylii.  Łącznie 30 tys. użytkowników, wykonujących ponad 300 tys. połączeń dziennie, było wspieranych przez całościowe rozwiązanie firmy (Teltronic), które obejmuje infrastrukturę  TETRA, centrum sterowania wykorzystywane przez ponad 100 dyspozytorów, 4  przenośne stacje bazowe o dużej pojemności oraz tysiące terminali stacjonarnych,  przewoźnych i noszonych.

Zespół 20 inżynierów systemowych i techników zapewnił całodobową obsługę techniczną i wsparcie operacyjne, w tym planowanie zasobów i optymalizację w czasie rzeczywistym zasięgu i ruchu radiowego podczas wszystkich wydarzeń. Porozumienie rozszerzyło istniejącą sieć TETRA używaną przez Policję w Rio. Sieć pierwotnie dostarczona została na Igrzyska Panamerykańskie w 2007 roku, aby pokryć zasięgiem cztery miejsca spotkań. Były to dwa lotniska i kilka kluczowych szlaków transportowych na terenie olimpijskim. W celu sprostania wymaganiom Igrzysk Olimpijskich – zostały dokonane ważne modernizacje dotyczące pokrycia radiowego i ruchu, pozwalając systemowi  zapewnić krytyczną komunikację dla policji stanowej i służb ratowniczych Rio, jak również 14 tys. pracownikom i wolontariuszom zaangażowanych w organizację Olimpiady.

Źródło radioresourcemag.com Fot: Sepura.

O Teltronic

teltronic-logoOd ponad 40 lat Teltronic jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji sprzętu i systemów radiołączności specjalnej (tzw. mission-critical). Teltronic dostarcza kompletne rozwiązania łączności bezprzewodowej dla wielu służb i zakładów, w tym bezpieczeństwa publicznego, transportu publicznego, przemysłu naftowego i gazowego, sektora energetycznego, sektora górniczego, zakładów przemysłowych i innych. Produkty Teltronic znane są na całym świecie., już ponad 300 systemów działa w 50 krajach. Portfolio produktów obejmuje infrastrukturę sieci TETRA i P25, terminale radiowe oraz centra dyspozytorskie. Od roku 2015 Teltronic wchodzi w skład brytyjskiej grupy technologicznej SEPURA.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń