Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 mają już zapewnioną łączność

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 mają już zapewnioną łączność

Firma Airwave Solutions, wiodący dostawca łączności dla służb publicznych Wielkiej Brytanii, oświadczyła, że infrastruktura radiokomunikacyjna TETRA mająca obsłużyć olimpiadę w Londynie w 2012 roku jest już gotowa.

Prywatna sieć TETRA o nazwie Apollo zapewni łączność 18000 pracownikom i wolontariuszom z komitetu olimpijskiego (LOCOG).

Sieć Apollo została zbudowana po to, aby zapewnić łączność we wszystkich obiektach powiązanych z igrzyskami. Pokryje nie tylko park olimpijski ale też inne miejscowości na terenie całego kraju, od Glasgow i Manchester do Coventry i Weymouth.Ta niezależna sieć jest już w pełni gotowa do pracy. Używana będzie od dnia dzisiejszego do grudnia 2012 roku przez cały personel pracujący przy igrzyskach: od stewardów i ochroniarzy aż po specjalistów antydopingowych.

Sieć Apollo została już intensywnie przetestowana przez techników z firmy Airwave. Obecnie przekazano ją do dyspozycji LOCOG, który przeprowadzi swoje własne testy w ramach przygotowań operacyjnych do olimpiady.

Apollo jest niezależną siecią zbudowaną specjalnie z myślą o przyszłorocznych igrzyskach w Londynie. Infrastruktura zainstalowana przez Airwave nie będzie kolidowała z główną siecią radiową TETRA tego usługodawcy, z której korzystają służby publiczne. Istniejąca sieć zostanie jednak rozbudowana aby zapewnić większą przepustowość. Służby bezpieczeństwa publicznego będą bowiem intensywniej korzystały z łączności podczas olimpiady.

Jak twierdzi David Sangster, dyrektor ds. usług w brytyjskiej filii Airwave, „Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy być oficjalnym usługodawcą podczas zbliżających się igrzysk olimpijskich w Londynie. Dobra koordynacja i bezpieczeństwo tego wydarzenia są bardzo ważne dla komitetu organizacyjnego. Sprawna i bezpieczna łączność radiowa stanowi kluczowy element tej imprezy. Kiedy tysiące ludzi będzie zmierzać do Londynu sieć Apollo stanie na straży bezproblemowego przebiegu całego wydarzenia”.

Gerry Pennell, dyrektor ds. informatycznych w LOCOG, oświadczył: „Od chwili kiedy firma Airwave dostarczyła nam sieć Apollo używamy jej regularnie przy rutynowych działaniach i podczas nadarzających się wydarzeń. Ten okres próbny pozwoli nam lepiej zrozumieć system i wykorzystać w pełni jego możliwości. Liczymy na dalszą współpracę z Airwave, która pozwoli nam dobrze zorganizować nadchodzące igrzyska Londyn 2012”.

Źródło: www.airwavesolutions.co.uk

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń