Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Trwa budowa systemu TETRA na 20 Igrzyska Wspólnoty Narodów Glasgow 2014

Trwa budowa systemu TETRA na 20 Igrzyska Wspólnoty Narodów Glasgow 2014

20. Igrzyska Wspólnoty Narodów w Glasgow potrwają od 23 lipca do 3 sierpnia br. i choć swoim rozmachem nie dorównają londyńskim igrzyskom olimpijskim sprzed dwóch lat, to i tak będzie to bardzo ważne wydarzenie sportowe. Na 40 obiektach odbędzie się 261 zawodów w 17 dyscyplinach. Będzie w nich uczestniczyć 4,5 tys. sportowców, a ponadto igrzyska zgromadzą 4 tys. dziennikarzy, 1,4 tys. osób z obsługi oraz nawet 15 tys. lokalnych wolontariuszy.

Za organizację tego wydarzenia, w tym również zapewnienie łączności radiowej, odpowiedzialny jest Komitet Organizacyjny pod oficjalną nazwą Glasgow 2014. Komunikacja nie ograniczy się tylko do radiotelefonów, trzeba będzie skonfigurować także kamery i mikrofony bezprzewodowe wykorzystywane przez ekipy telewizyjne, łączność komórkową, telemetrię oraz sieci Wi-Fi. Jak przyznał John Dundas, menedżer usług radiokomunikacyjnych w Glasgow 2014, zorganizowanie tego będzie bardzo trudne od strony widma radiowego, gdyż wszystkie usługi pracują na zbliżonych częstotliwościach.

W listopadzie ubiegłego roku zespół Dundasa przeprowadził 17 wstępnych testów terenowych w kluczowych obiektach i rozpoczął dyskusje z Ofcom, brytyjskim regulatorem telekomunikacji oraz stacją SVGTV, która zajmie się projektowaniem, instalacją i prowadzeniem międzynarodowego centrum nadawczego.

Głównym systemem profesjonalnej łączności radiowej na igrzyskach będzie 17-strefowy system TETRA, pracujący na częstotliwościach wynajętych od brytyjskiego Ministerstwa Obrony specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. Obsłuży on 5 tys. terminali. Dodatkowo zostanie zbudowany pomocniczy system DMR pracujący w paśmie VHF. Budową obydwu z nich zajmuje się firma Riedel Communications, która wcześniej zaopatrzyła w łączność m.in. ekipę Felixa Baumgartnera podczas historycznego skoku ze stratosfery . System TETRA powstaje już od października 2013 roku i będzie gotowy w maju.

Źródło: www.wireless-mag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń