Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Trwa budowa systemu TETRA na 20 Igrzyska Wspólnoty Narodów Glasgow 2014

Trwa budowa systemu TETRA na 20 Igrzyska Wspólnoty Narodów Glasgow 2014

20. Igrzyska Wspólnoty Narodów w Glasgow potrwają od 23 lipca do 3 sierpnia br. i choć swoim rozmachem nie dorównają londyńskim igrzyskom olimpijskim sprzed dwóch lat, to i tak będzie to bardzo ważne wydarzenie sportowe. Na 40 obiektach odbędzie się 261 zawodów w 17 dyscyplinach. Będzie w nich uczestniczyć 4,5 tys. sportowców, a ponadto igrzyska zgromadzą 4 tys. dziennikarzy, 1,4 tys. osób z obsługi oraz nawet 15 tys. lokalnych wolontariuszy.

Za organizację tego wydarzenia, w tym również zapewnienie łączności radiowej, odpowiedzialny jest Komitet Organizacyjny pod oficjalną nazwą Glasgow 2014. Komunikacja nie ograniczy się tylko do radiotelefonów, trzeba będzie skonfigurować także kamery i mikrofony bezprzewodowe wykorzystywane przez ekipy telewizyjne, łączność komórkową, telemetrię oraz sieci Wi-Fi. Jak przyznał John Dundas, menedżer usług radiokomunikacyjnych w Glasgow 2014, zorganizowanie tego będzie bardzo trudne od strony widma radiowego, gdyż wszystkie usługi pracują na zbliżonych częstotliwościach.

W listopadzie ubiegłego roku zespół Dundasa przeprowadził 17 wstępnych testów terenowych w kluczowych obiektach i rozpoczął dyskusje z Ofcom, brytyjskim regulatorem telekomunikacji oraz stacją SVGTV, która zajmie się projektowaniem, instalacją i prowadzeniem międzynarodowego centrum nadawczego.

Głównym systemem profesjonalnej łączności radiowej na igrzyskach będzie 17-strefowy system TETRA, pracujący na częstotliwościach wynajętych od brytyjskiego Ministerstwa Obrony specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. Obsłuży on 5 tys. terminali. Dodatkowo zostanie zbudowany pomocniczy system DMR pracujący w paśmie VHF. Budową obydwu z nich zajmuje się firma Riedel Communications, która wcześniej zaopatrzyła w łączność m.in. ekipę Felixa Baumgartnera podczas historycznego skoku ze stratosfery . System TETRA powstaje już od października 2013 roku i będzie gotowy w maju.

Źródło: www.wireless-mag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń