Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Instytut Łączności objął patronatem konferencję RadioEXPO 2014

Instytut Łączności objął patronatem konferencję RadioEXPO 2014

Instytut Łączności został oficjalnym patronem honorowym pierwszej konferencji i wystawy branży radiokomunikacji profesjonalnej – RadioEXPO 2014. Konferencja odbędzie się 8 października br. w warszawskim hotelu Novotel Airport. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce.

Będzie to swego rodzaju święto branży, które stanie się okazją do spotkania najważniejszych podmiotów i decydentów. Głównym celem RadioEXPO jest promowanie i wspieranie rozwoju profesjonalnych systemów łączności radiowej w Polsce.

„Jest to dla nas wielki zaszczyt, że tak prestiżowa placówka naukowo-badawcza objęła swym patronatem naszą konferencję. Instytut Łączności ma szczególne zasługi w propagowaniu profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych, dlatego też jest to dla nas duża nobilitacja.” – powiedział Mariusz Waruszewski, Dyrektor Organizacyjny RadioEXPO.

Zakres tematyczny imprezy obejmuje m.in. systemy radiowe standardu TETRA, DMR, dPMR, LTE dla bezpieczeństwa publicznego, GSM-R, CDMA, systemy dyspozytorskie, radiokomunikacyjny sprzęt pomiarowy, Systemy Wspomagania Dowodzenia oraz wiele innych ciekawych zagadnień.

Wszyscy uczestnicy konferencji RadioEXPO będą mieli okazję zapoznać się z Mobilnym Laboratorium Badawczym (MLB) Instytutu Łączności, które będzie dostępne na parkingu hotelowym. MLB jest kompleksem aparatury badawczej umieszczonej w samochodzie. MLB wykonuje badania w czasie jazdy lub na krótkich postojach. Umożliwia to wykonywanie badań usług radiokomunikacyjnych w miejscu ich świadczenia: w terenie lub w lokalizacji usługobiorcy i w warunkach zbliżonych do tych, w jakich usługi są faktycznie wykorzystywane.

Celem działania MLB jest wykonywanie oceny funkcjonalności i jakości profesjonalnych ruchomych usług radiokomunikacyjnych, w szczególności realizowanych przez sieci standardu TETRA i inne sieci wykorzystywane w profesjonalnej radiokomunikacji.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.radioexpo.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń