Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Instytut Łączności objął patronatem konferencję RadioEXPO 2014

Instytut Łączności objął patronatem konferencję RadioEXPO 2014

Instytut Łączności został oficjalnym patronem honorowym pierwszej konferencji i wystawy branży radiokomunikacji profesjonalnej – RadioEXPO 2014. Konferencja odbędzie się 8 października br. w warszawskim hotelu Novotel Airport. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce.

Będzie to swego rodzaju święto branży, które stanie się okazją do spotkania najważniejszych podmiotów i decydentów. Głównym celem RadioEXPO jest promowanie i wspieranie rozwoju profesjonalnych systemów łączności radiowej w Polsce.

„Jest to dla nas wielki zaszczyt, że tak prestiżowa placówka naukowo-badawcza objęła swym patronatem naszą konferencję. Instytut Łączności ma szczególne zasługi w propagowaniu profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych, dlatego też jest to dla nas duża nobilitacja.” – powiedział Mariusz Waruszewski, Dyrektor Organizacyjny RadioEXPO.

Zakres tematyczny imprezy obejmuje m.in. systemy radiowe standardu TETRA, DMR, dPMR, LTE dla bezpieczeństwa publicznego, GSM-R, CDMA, systemy dyspozytorskie, radiokomunikacyjny sprzęt pomiarowy, Systemy Wspomagania Dowodzenia oraz wiele innych ciekawych zagadnień.

Wszyscy uczestnicy konferencji RadioEXPO będą mieli okazję zapoznać się z Mobilnym Laboratorium Badawczym (MLB) Instytutu Łączności, które będzie dostępne na parkingu hotelowym. MLB jest kompleksem aparatury badawczej umieszczonej w samochodzie. MLB wykonuje badania w czasie jazdy lub na krótkich postojach. Umożliwia to wykonywanie badań usług radiokomunikacyjnych w miejscu ich świadczenia: w terenie lub w lokalizacji usługobiorcy i w warunkach zbliżonych do tych, w jakich usługi są faktycznie wykorzystywane.

Celem działania MLB jest wykonywanie oceny funkcjonalności i jakości profesjonalnych ruchomych usług radiokomunikacyjnych, w szczególności realizowanych przez sieci standardu TETRA i inne sieci wykorzystywane w profesjonalnej radiokomunikacji.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.radioexpo.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń