Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Teltronic dostarczył system TETRA na potrzeby łączności specjalnej dla TGP Peru

Teltronic dostarczył system TETRA na potrzeby łączności specjalnej dla TGP Peru

Hiszpańska firma Teltronic dostarczyła system TETRA na potrzeby łączności specjalnej dla TGP Peru (Transportadora de gas de Perú). System TETRA składa się z 31 samowystarczalnych stacji bazowych w wykonaniu zewnętrznym typu „outdoor”, zasilanych z paneli słonecznych, rozmieszczonych na długości 300 km wzdłuż gazociągu między Limą i Ayacucho, prawie w całości biegnącego przez amazońską puszczę.


Z sieci TETRA zakupionej przez TGP  i dostarczonej przez Teltronic będzie korzystać operator systemu gazowego w stanie Amazonas, Compañía Operadora de Gas del Amazonas (COGA), odpowiedzialny za eksploatację i utrzymanie w ruchu systemu transportu gazu rurociągiem (STD). Kluczem w tym projekcie jest innowacyjna stacja bazowa TETRA Teltronic do montażu masztowego (MBS), która dzięki wysokiej odporności na warunki środowiskowe (IP66), niskiemu poborowi mocy oraz prostocie i lekkości (całość sprzętu mieści się w jednej, kompaktowej obudowie), doskonale wpasowała się w wymagania projektu.

Dodatkowo system TETRA wyposażony jest w redundantny geograficznie Węzeł Centralny, co podnosi bezpieczeństwo i dostępność systemu. Elastyczność i doskonałe właściwości rozwiązania NEBULA Teltronic, zaprojektowanego w oparciu o natywną komutację pakietową 100% IP, pozwoliły na lokalizację Węzłów Centralnych na obu krańcach gazociągu, w oddaleniu jeden od drugiego o ponad 300 km, w sposób przezroczysty i bez zwiększania stopnia skomplikowania systemu.

Teltronic dostarczył także terminale TETRA oraz Centrum Dyspozytorskie (CeCoCo) wyposażone w dwa stanowiska, które dzięki zintegrowanemu modułowi eConnect zapewnia interoperacyjność z innymi istniejącymi sieciami radiowymi VHF.

 

Źródło: http://www.teltronic.es

O Teltronic

teltronic-logoOd ponad 40 lat Teltronic jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji sprzętu i systemów radiołączności specjalnej (tzw. mission-critical). Łącząc ze sobą podstawowe cele takie jak innowacja oraz najwyższa jakość, Teltronic dostarcza kompletne rozwiązania łączności bezprzewodowej dla wielu służb i zakładów, w tym bezpieczeństwa publicznego, transportu publicznego, przemysłu naftowego i gazowego, sektora energetycznego, sektora górniczego, zakładów przemysłowych i innych. Produkty Teltronic znane są na całym świecie., już ponad 300 systemów działa w 50 krajach. Produkty oferowane przez Teltronic to przede wszystkim infrastruktura sieci TETRA i P25, terminale radiowe oraz centra dyspozytorskie. Ponadto, Teltronic posiada rozległe doświadczenie w dostosowywaniu urządzeń, zgodnie z najwyższymi wymaganiami klientów, czego przykładem mogą być na przykład specjalizowane, pokładowe urządzenia TETRA dla kolei i metra. Gamę produktów uzupełnia unikatowa oferta bezprzewodowej infrastruktury szerokopasmowej, całkowicie zintegrowanej z rozwiązaniami transmisji głosu i danych typu „mission critical” i opartej o standard LTE.

Od 2009, PowerTrunk® Inc., oddział Teltronic® S.A.U., jest odpowiedzialny za rozwój, dystrybucję i wsparcie klientów w projektach systemów Naziemnej Łączności Radiowej realizowanych w Ameryce Północnej. Siedziba firmy mieści się w Jersey City. Od lipca 2011, Teltronic wchodzi w skład funduszu N+1, jednej z największych prywatnych hiszpańskich grup inwestycyjnych, zarządzającej majątkiem przekraczającym 3 mld €.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń