Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions kupiła operatora brytyjskiej sieci TETA - Airwave

Motorola Solutions kupiła operatora brytyjskiej sieci TETA – Airwave

Motorola Solutions nabyła operatora brytyjskiej ogólnokrajowej sieci TETRA, firmę Airwave za kwotę 817.5 milionów funtów (US$ 1.2 miliarda dolarów). Kupno pozwoli firmie Motorola na powiększenie zakresu swoich usług, zwiększenie mapy zasięgu firmy oraz umocnienie roli na brytyjskim rynku publicznej łączności szerokopasmowej. Airwave jest największym prywatnym operatorem publicznej sieci dla służb bezpieczeństwa na świecie, dostarcza funkcje z zakresu niezawodnej komunikacji głosowej oraz stabilnego przesyłania danych w krytycznych sytuacjach dla ponad 300 jednostek służb bezpieczeństwa i porządku publicznego w Wielkiej Brytanii.

Rozwiązanie oparte na technologii TETRA, dostarczane przez Motorola Solutions obejmuje 99% pokrycia Wielkiej Brytanii oraz wykorzystywane jest przez służby takie jak: policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe czy  inne służby ratownicze. W miarę wygasania kontraktów istniejące w Wielkiej Brytanii Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zamierza od połowy roku 2017 zastąpić sieć Airwave przez ESN (ang. Emergency Services Network), która do transmisji danych używa komercyjnej sieci 4G. Zawarty kontrakt na budowę sieci ESN podzielony jest na trzy części. Realizator części pierwszej wybrany został w sierpniu. Została nim firma Kellogg Brown & Root, która będzie odpowiedzialna za wsparcie procesu przechodzenia na nową łączność, integrację poszczególnych trzech części programu ESN oraz świadczenie usług wsparcia przy migracji i organizowanie szkoleń dla użytkowników sieci. Dla części drugiej została wybrana firma Motorola Solutions, odpowiedzialna za segment odbiorców usługi. Częścią trzecią – usługi mobilne (LTE) ma zająć się operator komercyjny – EE.

„Jesteśmy coraz bardziej rozrastającym się przedsiębiorstwem” – powiedział Kelly Mark, wiceprezes Motorola Solutions do spraw zarządzania i wsparcia technicznego. Airwave stanowi dobrą podstawę dla budowy systemu ESN. Airwave posiada już centra telefoniczne, odpowiednie organizacje, czyli to, czego dokładnie potrzebujemy aby zrealizować zadania postawione w drugiej części projektu.

Wiceprezes mówi również, że 600 wysoko wykwalifikowanych  pracowników skupia się na zarządzaniu siecią TETRA w Wielkiej Brytanii a mianowicie obsługi „call center”, konfiguracji usług czy serwisowaniu infrastruktury – „wszystko to, co niezbędne dla uruchomienia sieci”. Mimo to, że Motorola Solution zbudowała infrastrukturę TETRA sieci Airwave, to elementy systemu takie jak np. radiotelefony każda ze służb kupuje nie tylko do Motoroli lecz także od pozostałych dostawców.

„To świetna okazja aby podzielić się naszą technologią” powiedział Mark jednocześnie dodając „połączenie wielu elementów usług biznesowych, strategicznych, pozwoli nam na wzrost firmy na polu biznesowym oraz rozwijać się w kierunku (ESN) łączności szerokopasmowej opartej na standardzie LTE”.

Wiceprezes podkreśla, że Motorola Solutions zainwestowała 300 milionów dolarów w badania i rozwój nad LTE. Firma postanowiła sfinalizować transakcję z funduszy dostępnych w banku, oraz z funduszy międzynarodowych.

„Przejęcie Airwave demonstruje nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo publiczne w Wielkiej Brytanii oraz potęguje wzrost naszej firmy w kontekście zarządzania i usług wspierających biznes” – powiedział Greg Brown, prezes i dyrektor generalny Motorola Solutions. „Połączenie naszego wieloletniego doświadczenia oraz roli zaufanego klienta w dostarczaniu odpowiednich rozwiązań komunikacyjnych dla sytuacji krytycznych wraz ze sprawdzoną i stabilną platformą Airwave, zapewni Wielkiej Brytanii innowacyjne technologie w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego dziś oraz  w przyszłości.”

„Airwave okazał doświadczenie w dostarczaniu usług o krytycznym znaczeniu dla komunikacji głosowej i transmisji danych, a przez ostatnie 15 lat zainwestowaliśmy znacznie w rozwój bezpiecznej, elastycznej i stabilnej sieci” powiedział Richard Bobbett, prezes Airwave. „Cieszymy się, że w nowej sytuacji z globalnym liderem Motorola Solutions, jesteśmy w stanie zwiększyć naszą ofertę i zapewnić naszym klientom dalsze korzystanie z usług wysokiej jakości.”

Źródło: https://newsroom.motorolasolutions.com http://radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń