Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Dyrektor Airwave Solutions o obniżaniu kosztów sieci i przyszłości Airwave

Dyrektor Airwave Solutions o obniżaniu kosztów sieci i przyszłości Airwave

Organizacje bezpieczeństwa publicznego z wielu krajów zmagają się z problemem ograniczonego budżetu, dlatego też wszelkie sposoby obniżenia kosztów utrzymania łączności radiowej są przez nie mile widziane. Na temat redukcji kosztów sieci TETRA, przygotowań do igrzysk olimpijskich i przyszłości łączności dla bezpieczeństwa publicznego wypowiedział się Richard Bobbett, dyrektor generalny Airwave Solutions.

Na ostatnim Światowym Kongresie TETRA w Dubaju firma Airwave zaprezentowała opracowany wspólnie z Axell Wireless ulepszony repeater TETRA. Poza innymi zaletami, pozwala on zmniejszyć ilość stacji bazowych wymaganych do zapewnienia zasięgu sieci na danym obszarze i co za tym idzie, obniżyć koszty sieci radiowej.  Bobbett przyznał, że największe oszczędności uzyskuje się w przypadku nowych sieci, budowanych od zera. W przypadku tych, które już istnieją, na zwrot z inwestycji trzeba będzie poczekać dłużej.

„Jeśli wprowadzisz te repeatery do istniejącej sieci, zredukujesz koszty ich długoterminowego utrzymywania. To prawda, jest tutaj większe wyzwanie jako że trzeba ponieść koszty wymiany. Nie uzyskasz natychmiastowych oszczędności, tak jak w przypadku nowo budowanej sieci, kiedy wykorzystanie ulepszonego repeatera byłoby rzeczą oczywistą,” powiedział dyrektor Airwave.

Nowy produkt jest przykładem tego, jak Airwave stara się obniżać koszty budowy i utrzymywania sieciami radiowymi dla bezpieczeństwa publicznego. „Jednym ze sposobów naszego postępowania jest patrzenie na nową technologię pod kątem oszczędności, jakie może ona przynieść. Zwracamy uwagę na zrównoważony rozwój – jeśli, dla przykładu, zużywasz mniej energii to wydajesz mniej pieniędzy, lecz jest to również dobre dla środowiska.”

Igrzyska Olimpijskie 2012

Airwave spędziła dwa lata na tworzeniu i testowaniu sieci Apollo TETRA, która podczas igrzysk będzie wykorzystywana nawet przez 18 tysięcy funkcjonariuszy i wolontariuszy pracujących przy obsłudze tego wydarzenia. Czy więc Bobbett jest pewny, że wszystko zostało odpowiednio przygotowane?

„Nie możemy popadać w samozadowolenie”, odpowiedział, „Musimy oczekiwać nieoczekiwanego. Wykonaliśmy już większość pracy, jako że sieć przeszła prawdziwy test podczas zeszłorocznych zamieszek. Podczas jednej nocy liczba użytkowników w Londynie podskoczyła z 3 tys. do 22 tys., a w Birmingham z 600 do 3600 w ciągu 24 godzin – to jest ogromny, nieoczekiwany wzrost, ale dał nam szansę na testy i przygotowanie się.”

Dyrektor Airwave stwierdził, że prawdopodobnie największym wyzwaniem jest poradzenie sobie z tysiącami wolontariuszy, którzy nie zawsze są obeznani z radiotelefonami i zasadą ich działania, a także, przyzwyczajeni do telefonów komórkowych i darmowych minut, rozmawiają zbyt długo blokując kanał.

Airwave drugiej generacji

Na temat tego, co w końcu zastąpi sieć TETRA Airwave w Wielkiej Brytanii, Bobbett powiedział, że firma jest w trakcie rozmów z rządem na temat programu ratunkowej łączności ruchomej (popularnie zwanego Airwave 2), a przetargi na nową sieć, wykorzystującą technologię LTE, zostaną ogłoszone w drugim kwartale 2013 roku. Na drodze ku jej wprowadzeniu przeszkodą jest brak widma radiowego i, jak stwierdził Bobbett, do 2025 roku raczej nie ma co liczyć na sieci dla bezpieczeństwa publicznego z łącznością głosową i transmisją danych realizowaną poprzez LTE. Pewną nadzieją jest druga transza dywidendy cyfrowej (w 2021 lub 2022 roku), w ramach której być może zostanie wydzielony wycinek pasma 700 MHz na potrzeby bezpieczeństwa publicznego.

Źródło: www.wireless-mag.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń