Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Firma Airwave wdrożyła narzędzie do współdzielenia koordynatów GPS

Firma Airwave wdrożyła narzędzie do współdzielenia koordynatów GPS

Firma Airwave Solutions Ltd, operator brytyjskiej sieci TETRA Airwave, uruchomiła usługę śledzenia lokalizacji terminali radiowych o nazwie Collaborate. Pozwala ona policji, straży pożarnej, służbom medycznym oraz innym użytkownikom Airwave przesyłać i współdzielić dane GPS o lokalizacji swoich funkcjonariuszy bez konieczności instalowania żadnego nowego sprzętu ani oprogramowania.

Collaborate jest usługą typu “big data“, udostępniającą klientom dane w ilości niespotykanej dotąd w podobnych rozwiązaniach. Za jej pomocą można w czasie rzeczywistym analizować ponad miliard rekordów wygenerowanych w ciągu każdego miesiąca, co usprawnia podejmowanie decyzji na podstawie faktów.

W odróżnieniu od innych rozwiązań śledzenia lokalizacji, Collaborate pozwala na bieżąco współdzielić koordynaty GPS w ramach wszystkich służb korzystającej z tej samej sieci — Airwave. To zaoszczędziło koszty i nakład pracy, jaki trzeba byłoby poświęcić na instalowanie, testowanie i utrzymywanie nowych systemów informatycznych. Do wszystkich danych można uzyskać dostęp za pomocą istniejącego już portalu zarządzania usługami Airwave. Firma Airwave Solutions zainwestowała w technologię big data dla Collaborate ponad milion funtów.

Jednym z pierwszych klientów, którzy skorzystali z nowej usługi jest angielska policja z hrabstwa Sussex: “Jesteśmy podekscytowani możliwością wzrostu efektywności, jaką daje usługa Collaborate,” skomentował Nadinspektor Wayne Jones, szef Wydziału Łączności Policji Sussex. “Współpracowaliśmy z Airwave nad stworzeniem paneli pokazujących na bieżąco, jak często policjanci wracają na posterunki w trakcie swojej służby. To stwarza możliwość bardziej efektywnego rozlokowania funkcjonariuszy, aby byli częściej widoczni na ulicach Sussex.”

“Całe rozwiązanie jest bezpieczne i zostało zaprojektowane tak, aby klienci mogli wybrać, które dokładnie informacje chcą współdzielić. Ostatecznie wszystko sprowadza się do podejmowania decyzji na podstawie faktów w celu poprawy sprawności i wydajności twoich zasobów, niezależnie od tego, czy są to pojazdy, czy użytkownicy radiotelefonów znajdujący się w terenie. Fakt, że można obserwować, w centrum dowodzenia lub w terenie, gdzie znajdują się zasoby w danym momencie oznacza, że możesz łatwo zobaczyć, którzy funkcjonariusze są najbliżej miejsca zdarzenia,” powiedział Euros Evans, dyrektor ds. technologii w Airwave Solutions.

Źródło: www.tetra-applications.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń