Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Firma Airwave wdrożyła narzędzie do współdzielenia koordynatów GPS

Firma Airwave wdrożyła narzędzie do współdzielenia koordynatów GPS

Firma Airwave Solutions Ltd, operator brytyjskiej sieci TETRA Airwave, uruchomiła usługę śledzenia lokalizacji terminali radiowych o nazwie Collaborate. Pozwala ona policji, straży pożarnej, służbom medycznym oraz innym użytkownikom Airwave przesyłać i współdzielić dane GPS o lokalizacji swoich funkcjonariuszy bez konieczności instalowania żadnego nowego sprzętu ani oprogramowania.

Collaborate jest usługą typu “big data“, udostępniającą klientom dane w ilości niespotykanej dotąd w podobnych rozwiązaniach. Za jej pomocą można w czasie rzeczywistym analizować ponad miliard rekordów wygenerowanych w ciągu każdego miesiąca, co usprawnia podejmowanie decyzji na podstawie faktów.

W odróżnieniu od innych rozwiązań śledzenia lokalizacji, Collaborate pozwala na bieżąco współdzielić koordynaty GPS w ramach wszystkich służb korzystającej z tej samej sieci — Airwave. To zaoszczędziło koszty i nakład pracy, jaki trzeba byłoby poświęcić na instalowanie, testowanie i utrzymywanie nowych systemów informatycznych. Do wszystkich danych można uzyskać dostęp za pomocą istniejącego już portalu zarządzania usługami Airwave. Firma Airwave Solutions zainwestowała w technologię big data dla Collaborate ponad milion funtów.

Jednym z pierwszych klientów, którzy skorzystali z nowej usługi jest angielska policja z hrabstwa Sussex: “Jesteśmy podekscytowani możliwością wzrostu efektywności, jaką daje usługa Collaborate,” skomentował Nadinspektor Wayne Jones, szef Wydziału Łączności Policji Sussex. “Współpracowaliśmy z Airwave nad stworzeniem paneli pokazujących na bieżąco, jak często policjanci wracają na posterunki w trakcie swojej służby. To stwarza możliwość bardziej efektywnego rozlokowania funkcjonariuszy, aby byli częściej widoczni na ulicach Sussex.”

“Całe rozwiązanie jest bezpieczne i zostało zaprojektowane tak, aby klienci mogli wybrać, które dokładnie informacje chcą współdzielić. Ostatecznie wszystko sprowadza się do podejmowania decyzji na podstawie faktów w celu poprawy sprawności i wydajności twoich zasobów, niezależnie od tego, czy są to pojazdy, czy użytkownicy radiotelefonów znajdujący się w terenie. Fakt, że można obserwować, w centrum dowodzenia lub w terenie, gdzie znajdują się zasoby w danym momencie oznacza, że możesz łatwo zobaczyć, którzy funkcjonariusze są najbliżej miejsca zdarzenia,” powiedział Euros Evans, dyrektor ds. technologii w Airwave Solutions.

Źródło: www.tetra-applications.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń