Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airwave wybrał NEC na dostawcę radiolinii

Airwave wybrał NEC na dostawcę radiolinii

W brytyjskiej sieci TETRA Airwave istniejące połączenia z siecią szkieletową opierające się na technologii Kilostream, dostarczanej przez firmę BT, zostaną zastąpione przez kompatybilne z LTE rozwiązanie mikrofalowe iPASOLINK firmy NEC.

Airwave podpisało z firmą NEC kontrakt na wymianę 2100 połączeń bazujących na technologii Kilostream, dostarczanej przez firmę BT. Połączenia te umożliwiają transmisje głosu oraz przesył danych i są elementem brytyjskiej sieci TETRA Airwave.

John Lewis, dyrektor operacyjny w sieci Airwave stwierdził: „W ciągu najbliższych kilku lat firma BT będzie wycofywać rozwiązanie Kilostream, które jest używane obecnie w sieci Airwave. Zdecydowaliśmy się na inwestycję, która odpowiada naszemu dążeniu w kierunku rozwoju technologii i usług działających wokół rdzenia sieci TETRA. Zmiana technologii da naszym klientom pewność, że zarówno dzisiejsze, jak i przyszłe wymagania co do transferu danych zostaną spełnione.”

nec-ipasolink-indoor-radioFirma NEC dostarcza mikrofalowe rozwiązania radiowe do sieci Airwave od 2006 roku. Naoki Iizuka, dyrektor generalny NEC Europe, stwierdził: „Będziemy wymieniać znaczną ilość obecnych połączeń z siecią szkieletową na wysoko wydajne rozwiązania mikrofalowe iPASOLINK. Oprócz tego poprawimy strukturę sieci, konstrukcję oraz instalację stacji bazowych a także usprawnimy proces przekazywania sprzętu. Ten kontrakt pokaże naszą konkurencyjność oraz kompetencje w zakresie budowy i zarządzania infrastrukturą informatyczną i telekomunikacyjną.”

Technologia, która zastępuje dotychczasowe rozwiązania, jest w pełni kompatybilna z LTE. Odpowiada to tendencji do forsowania LTE jako wiodącej technologii, która będzie wykorzystywana w przyszłości w łączności kryzysowej.

Źródło: wireless-mag.com Fot: etsi.com.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń