Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airwave wybrał NEC na dostawcę radiolinii

Airwave wybrał NEC na dostawcę radiolinii

W brytyjskiej sieci TETRA Airwave istniejące połączenia z siecią szkieletową opierające się na technologii Kilostream, dostarczanej przez firmę BT, zostaną zastąpione przez kompatybilne z LTE rozwiązanie mikrofalowe iPASOLINK firmy NEC.

Airwave podpisało z firmą NEC kontrakt na wymianę 2100 połączeń bazujących na technologii Kilostream, dostarczanej przez firmę BT. Połączenia te umożliwiają transmisje głosu oraz przesył danych i są elementem brytyjskiej sieci TETRA Airwave.

John Lewis, dyrektor operacyjny w sieci Airwave stwierdził: „W ciągu najbliższych kilku lat firma BT będzie wycofywać rozwiązanie Kilostream, które jest używane obecnie w sieci Airwave. Zdecydowaliśmy się na inwestycję, która odpowiada naszemu dążeniu w kierunku rozwoju technologii i usług działających wokół rdzenia sieci TETRA. Zmiana technologii da naszym klientom pewność, że zarówno dzisiejsze, jak i przyszłe wymagania co do transferu danych zostaną spełnione.”

nec-ipasolink-indoor-radioFirma NEC dostarcza mikrofalowe rozwiązania radiowe do sieci Airwave od 2006 roku. Naoki Iizuka, dyrektor generalny NEC Europe, stwierdził: „Będziemy wymieniać znaczną ilość obecnych połączeń z siecią szkieletową na wysoko wydajne rozwiązania mikrofalowe iPASOLINK. Oprócz tego poprawimy strukturę sieci, konstrukcję oraz instalację stacji bazowych a także usprawnimy proces przekazywania sprzętu. Ten kontrakt pokaże naszą konkurencyjność oraz kompetencje w zakresie budowy i zarządzania infrastrukturą informatyczną i telekomunikacyjną.”

Technologia, która zastępuje dotychczasowe rozwiązania, jest w pełni kompatybilna z LTE. Odpowiada to tendencji do forsowania LTE jako wiodącej technologii, która będzie wykorzystywana w przyszłości w łączności kryzysowej.

Źródło: wireless-mag.com Fot: etsi.com.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń