Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airwave wybrał NEC na dostawcę radiolinii

Airwave wybrał NEC na dostawcę radiolinii

W brytyjskiej sieci TETRA Airwave istniejące połączenia z siecią szkieletową opierające się na technologii Kilostream, dostarczanej przez firmę BT, zostaną zastąpione przez kompatybilne z LTE rozwiązanie mikrofalowe iPASOLINK firmy NEC.

Airwave podpisało z firmą NEC kontrakt na wymianę 2100 połączeń bazujących na technologii Kilostream, dostarczanej przez firmę BT. Połączenia te umożliwiają transmisje głosu oraz przesył danych i są elementem brytyjskiej sieci TETRA Airwave.

John Lewis, dyrektor operacyjny w sieci Airwave stwierdził: „W ciągu najbliższych kilku lat firma BT będzie wycofywać rozwiązanie Kilostream, które jest używane obecnie w sieci Airwave. Zdecydowaliśmy się na inwestycję, która odpowiada naszemu dążeniu w kierunku rozwoju technologii i usług działających wokół rdzenia sieci TETRA. Zmiana technologii da naszym klientom pewność, że zarówno dzisiejsze, jak i przyszłe wymagania co do transferu danych zostaną spełnione.”

nec-ipasolink-indoor-radioFirma NEC dostarcza mikrofalowe rozwiązania radiowe do sieci Airwave od 2006 roku. Naoki Iizuka, dyrektor generalny NEC Europe, stwierdził: „Będziemy wymieniać znaczną ilość obecnych połączeń z siecią szkieletową na wysoko wydajne rozwiązania mikrofalowe iPASOLINK. Oprócz tego poprawimy strukturę sieci, konstrukcję oraz instalację stacji bazowych a także usprawnimy proces przekazywania sprzętu. Ten kontrakt pokaże naszą konkurencyjność oraz kompetencje w zakresie budowy i zarządzania infrastrukturą informatyczną i telekomunikacyjną.”

Technologia, która zastępuje dotychczasowe rozwiązania, jest w pełni kompatybilna z LTE. Odpowiada to tendencji do forsowania LTE jako wiodącej technologii, która będzie wykorzystywana w przyszłości w łączności kryzysowej.

Źródło: wireless-mag.com Fot: etsi.com.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń