Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Angielskie pogotowie zamówiło 850 pagerów TETRA u Airwave

Angielskie pogotowie zamówiło 850 pagerów TETRA u Airwave

Firma Airwave Solutions, operator brytyjskiej ogólnokrajowej sieci TETRA, otrzymała zamówienie na pagery TETRA Messenger dla South Western Ambulance Service NHS Foundation Trust (SWASFT) — służby ratownictwa medycznego obsługującej ponad 5,3 mln mieszkańców południowo-zachodniej Anglii.

SWASFT zakupiła łącznie 850 sztuk urządzeń TETRA Messenger i jest w trakcie ich wdrażania u zespołów ratowników. 455 z nich już jest w użytku, a pozostałe mają zostać wydane do końca bieżącego roku. Pagery zostały specjalnie zaprojektowane do użytku w służbach ratunkowych i są połączone z komputerowo wspomaganym systemem dyspozytorskim (CAD) należącym do zamawiającego. TETRA Messenger umożliwia bezpieczną, solidną, dwukierunkową łączność i alarmowanie poprzez sieć TETRA Airwave.

„Ten system jest naprawdę kapitalny dla ratowników, a wszyscy, z którymi rozmawiałem twierdzili, że urządzenia są łatwe w użytku”, powiedział Rob Horton, przełożony ratowników w SWASFT. „Dodanie funkcjonalności GPS ogromnie usprawniło zarządzanie ratownikami. Wiedząc dokładnie, gdzie się znajdują można im łatwiej przydzielać zadania i kierować ich na miejsca zdarzeń. Ponadto, przycisk alarmowy daje bezpieczeństwo osobom pracującym samotnie”.

Jak stwierdził John Lewis, dyrektor ds. operacyjnych w Airwave Solutions, „jest to solidne urządzenie do wymiany wiadomości z dodatkowym atutem w postaci potwierdzenia odbioru. To pierwsze takie urządzenie na świecie, oferujące znaczną przewagę nad analogowymi systemami przywoławczymi”.

TETRA Messenger ma możliwość przechowywania szeregu zaprogramowanych wcześniej odpowiedzi na powiadomienia (statusów) i może być łatwo wdrożony w istniejących systemach dyspozytorskich, dając koordynatorom dostęp do informacji na bieżąco.

Źródło: www.radiocomms.com.au

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń