Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Angielskie pogotowie zamówiło 850 pagerów TETRA u Airwave

Angielskie pogotowie zamówiło 850 pagerów TETRA u Airwave

Firma Airwave Solutions, operator brytyjskiej ogólnokrajowej sieci TETRA, otrzymała zamówienie na pagery TETRA Messenger dla South Western Ambulance Service NHS Foundation Trust (SWASFT) — służby ratownictwa medycznego obsługującej ponad 5,3 mln mieszkańców południowo-zachodniej Anglii.

SWASFT zakupiła łącznie 850 sztuk urządzeń TETRA Messenger i jest w trakcie ich wdrażania u zespołów ratowników. 455 z nich już jest w użytku, a pozostałe mają zostać wydane do końca bieżącego roku. Pagery zostały specjalnie zaprojektowane do użytku w służbach ratunkowych i są połączone z komputerowo wspomaganym systemem dyspozytorskim (CAD) należącym do zamawiającego. TETRA Messenger umożliwia bezpieczną, solidną, dwukierunkową łączność i alarmowanie poprzez sieć TETRA Airwave.

„Ten system jest naprawdę kapitalny dla ratowników, a wszyscy, z którymi rozmawiałem twierdzili, że urządzenia są łatwe w użytku”, powiedział Rob Horton, przełożony ratowników w SWASFT. „Dodanie funkcjonalności GPS ogromnie usprawniło zarządzanie ratownikami. Wiedząc dokładnie, gdzie się znajdują można im łatwiej przydzielać zadania i kierować ich na miejsca zdarzeń. Ponadto, przycisk alarmowy daje bezpieczeństwo osobom pracującym samotnie”.

Jak stwierdził John Lewis, dyrektor ds. operacyjnych w Airwave Solutions, „jest to solidne urządzenie do wymiany wiadomości z dodatkowym atutem w postaci potwierdzenia odbioru. To pierwsze takie urządzenie na świecie, oferujące znaczną przewagę nad analogowymi systemami przywoławczymi”.

TETRA Messenger ma możliwość przechowywania szeregu zaprogramowanych wcześniej odpowiedzi na powiadomienia (statusów) i może być łatwo wdrożony w istniejących systemach dyspozytorskich, dając koordynatorom dostęp do informacji na bieżąco.

Źródło: www.radiocomms.com.au

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń