Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airwave zrekonfigurował swoją sieć TETRA w Londynie

Airwave zrekonfigurował swoją sieć TETRA w Londynie

Airwave (operator sieci bezpieczeństwa publicznego w UK) zrekonfigurował na dużą skalę swoją sieć TETRA w Londynie i okolicach. Operator przeprowadził największą jak do tej pory operację przestrajania sieci TETRA, mającą na celu zwiększenie jej pojemności przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie w 2012.

W lutym, w przeciągu 24 godzin, przekonfigurowano 312 stacji bazowych TETRA i 1280 radiotelefonów stacjonarnych w Londynie i okolicach

Cała operacja miała na celu zwiększenie pojemności sieci przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi Londyn 2012, i przy okazji pociągnęła za sobą wykorzystanie dodatkowego widma radiowego dostępnego na potrzeby tej imprezy. Zapewniono także nadprogramową pojemność na wypadek nieplanowanych wydarzeń.

Martin Benke, dyrektor operacyjny u Airwave, operatora tej sieci TETRA, oświadczył, że „Airwave jest największą siecią TETRA na świecie. Jeszcze nikt nie przestrajał przed nami sieci o takich rozmiarach. To był koszmar z punktu widzenia logistycznego, ponieważ naszymi klientami są policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Musieliśmy mieć pewność, że cała nasza akcja będzie jak najmniej dla nich dokuczliwa, a co za tym idzie musiało nam się wszystko udać za pierwszym podejściem. Propagacja radiowa nie jest nauką ścisłą. Trzeba zaplanować, wdrożyć a potem testować. W całą operację zaangażowano około 100 osób, które przemieszczały się po terenie w środku nocy i sprawdzały prawidłowe działanie systemu po zmianach”.

Benke dodaje też, że większość działań rekonfiguracyjnych była wykonywana na odległość, ale w niektórych lokalizacjach konieczna była osobista interwencja, ponieważ skala zmian była zbyt duża. Na przykład wzmacniacze poprawiające zasięg wewnątrz budynków wymagają ręcznego przestrojenia. Dwuosobowe ekipy, w których jedna osoba prowadziła a druga obsługiwała sprzęt pomiarowy, zostały wysłane nocą w teren żeby badać poziom odbieranego sygnału oraz jego jakość.

Jak oświadcza Benke, „Wyniki testów przekroczyły nasze oczekiwania, a co najważniejsze wpływ na naszych klientów był minimalny. Wiedzieliśmy co można tolerować, ale nie mieliśmy żadnych problemów bo wszystko działało jak należy. Potwierdzenie tego stanu rzeczy nadeszło następnego dnia, kiedy to sieć była o wiele bardziej obciążona. Nie stwierdzono żadnych kłopotów, a służby bezpieczeństwa pracowały tak samo jak zawsze”.

Airwave podejmuje dalsze operacje przestrajania swojej sieci na rozległych obszarach, jednak tym razem na trochę mniejszej ilości lokalizacji nadawczych. Druga tego typu operacja miała miejsce 14 marca 2011 roku i obejmowała około 100 lokalizacji, które jednak nadal znajdowały się pod jurysdykcja policji miasta Londyn.

 

Źródło: http://wireless-mag.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń