Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sieć Airwave sprawdziła się w ciężkich zimowych warunkach

Sieć Airwave sprawdziła się w ciężkich zimowych warunkach

Opublikowany niedawno przez szkocki rząd raport (Winter Assurance report) podaje, że brytyjska sieć łączności Airwave spełniła swoje zadanie w grudniu 2011 i styczniu 2012 roku, kiedy to w Szkocji panowały ciężkie warunki pogodowe.

Według Paula Sharpa, doradcy technicznego w Wydziale Pożarnictwa i Ratownictwa szkockiego rządu, „raport docenia wysiłki firmy Airwave i jej podwykonawców we współpracy ze szkocką grupą SCSMG (Scottish Contracts & Service Management Group) dla dalszego poprawiania odporności sieci Airwave na ciężkie warunki pogodowe w Szkocji.”

W trakcie analizowanego okresu w Szkocji występowały rozległe braki w dostawie energii elektrycznej, co jednak miało minimalny wpływ na funkcjonowanie sieci Airwave, głównie za sprawą tego, że została ona zaprojektowana pod kątem niezawodności.

„Nasze służby ratunkowe, aby odpowiednio reagować na wszelkie nagłe zdarzenia, potrzebują wysokiej jakości, odpornego systemu łączności radiowej,” powiedział Sharp. „Utrzymując bliską współpracę z Airwave jako dostawcą usług, będziemy kontynuować przeprowadzanie kontroli funkcjonowania sieci w warunkach zimowych w pierwszym kwartale każdego roku, tak, abyśmy dokumentować to, czego się dowiedzieliśmy i kontynuować proces usprawniania sieci.”

Raport stwierdza, że kontrole „mogą jedynie poprawić, już obecnie wysoki, poziom dostępności Sieci, ceniony przez szkockie służby ratunkowe, usprawnić reagowanie na nagłe wypadki i w efekcie przyczynić się do polepszenia bezpieczeństwa obywateli Szkocji.”

Źródło: www.airwavesolutions.co.uk/home

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń