Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sieć Airwave sprawdziła się w ciężkich zimowych warunkach

Sieć Airwave sprawdziła się w ciężkich zimowych warunkach

Opublikowany niedawno przez szkocki rząd raport (Winter Assurance report) podaje, że brytyjska sieć łączności Airwave spełniła swoje zadanie w grudniu 2011 i styczniu 2012 roku, kiedy to w Szkocji panowały ciężkie warunki pogodowe.

Według Paula Sharpa, doradcy technicznego w Wydziale Pożarnictwa i Ratownictwa szkockiego rządu, „raport docenia wysiłki firmy Airwave i jej podwykonawców we współpracy ze szkocką grupą SCSMG (Scottish Contracts & Service Management Group) dla dalszego poprawiania odporności sieci Airwave na ciężkie warunki pogodowe w Szkocji.”

W trakcie analizowanego okresu w Szkocji występowały rozległe braki w dostawie energii elektrycznej, co jednak miało minimalny wpływ na funkcjonowanie sieci Airwave, głównie za sprawą tego, że została ona zaprojektowana pod kątem niezawodności.

„Nasze służby ratunkowe, aby odpowiednio reagować na wszelkie nagłe zdarzenia, potrzebują wysokiej jakości, odpornego systemu łączności radiowej,” powiedział Sharp. „Utrzymując bliską współpracę z Airwave jako dostawcą usług, będziemy kontynuować przeprowadzanie kontroli funkcjonowania sieci w warunkach zimowych w pierwszym kwartale każdego roku, tak, abyśmy dokumentować to, czego się dowiedzieliśmy i kontynuować proces usprawniania sieci.”

Raport stwierdza, że kontrole „mogą jedynie poprawić, już obecnie wysoki, poziom dostępności Sieci, ceniony przez szkockie służby ratunkowe, usprawnić reagowanie na nagłe wypadki i w efekcie przyczynić się do polepszenia bezpieczeństwa obywateli Szkocji.”

Źródło: www.airwavesolutions.co.uk/home

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń