Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Axell Wireless i Airwave opracowały ulepszony repeater TETRA

Axell Wireless i Airwave opracowały ulepszony repeater TETRA

Axell Wireless, ogólnoświatowy dostawca rozwiązań bezprzewodowych dla bezpieczeństwa publicznego i sieci komórkowych nawiązał współpracę z Airwave, operatorem brytyjskiej sieci dla służb ratunkowych. Jej celem było opracowanie ulepszonego przemiennika TETRA, który zapewni większą pojemność, szerszy zasięg, a przy tym obniży koszty operacyjne sieci poprzez redukcję liczby wymaganych stacji bazowych, szczególnie w okresie jej wdrażania lub modernizacji.

Wkład firmy Axell Wireless w opracowywanie ulepszonego repeatera stanowią jej technologie, natomiast Airwave wniosła swoje doświadczenie w zakresie projektowania i zarządzania siecią.

Ian Brown, dyrektor generalny Axell Wireless, powiedział: „Szukamy metod, jakimi możemy przyczynić się do obniżenia kosztów operacyjnych sieci PMR. Jedną z nich jest redukcja liczby stacji bazowych poprzez zastąpienie ich repeaterami. Repeatery to autonomiczne urządzenia, łatwe w utrzymaniu i pobierające mało mocy – 180 W. Jest to ułamek mocy potrzebnej do zasilenia w pełni funkcjonalnej stacji bazowej (650 W). Repeatery są także niezawodne w bardzo wysokich temperaturach i mogą pracować na alternatywnych źródłach energii, takich jak panele słoneczne i generatory wiatrowe. To sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem do rozszerzania zasięgu na oddalonych obszarach.”

Richard Bobbett, dyrektor generalny Airwave, skomentował: „Ten nowy produkt daje świetną możliwość rozszerzenia zasięgu sieci za cenę niższą, niż kiedykolwiek. Problem interferencji międzysymbolowej rozwiązano w nim dzięki dosyć prostej technologii, która jest w użytku już od dłuższego czasu. Za jego pomocą można uzyskać szersze pokrycie sygnałem za tę samą cenę lub takie samo pokrycie niższym kosztem. Można go także wykorzystać do rozszerzenia pokrycia wewnątrz budynków.”

Ulepszony repeater może być używany wraz z wyposażeniem dowolnych dostawców i jest już gotowy na swój rynkowy debiut. Axell i Airwave będą go wprowadzać we współpracy z innymi firmami, w zależności od pozycji na rynku w danym kraju.

Źródło: iir-telecoms.com/

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń