Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Axell Wireless i Airwave opracowały ulepszony repeater TETRA

Axell Wireless i Airwave opracowały ulepszony repeater TETRA

Axell Wireless, ogólnoświatowy dostawca rozwiązań bezprzewodowych dla bezpieczeństwa publicznego i sieci komórkowych nawiązał współpracę z Airwave, operatorem brytyjskiej sieci dla służb ratunkowych. Jej celem było opracowanie ulepszonego przemiennika TETRA, który zapewni większą pojemność, szerszy zasięg, a przy tym obniży koszty operacyjne sieci poprzez redukcję liczby wymaganych stacji bazowych, szczególnie w okresie jej wdrażania lub modernizacji.

Wkład firmy Axell Wireless w opracowywanie ulepszonego repeatera stanowią jej technologie, natomiast Airwave wniosła swoje doświadczenie w zakresie projektowania i zarządzania siecią.

Ian Brown, dyrektor generalny Axell Wireless, powiedział: „Szukamy metod, jakimi możemy przyczynić się do obniżenia kosztów operacyjnych sieci PMR. Jedną z nich jest redukcja liczby stacji bazowych poprzez zastąpienie ich repeaterami. Repeatery to autonomiczne urządzenia, łatwe w utrzymaniu i pobierające mało mocy – 180 W. Jest to ułamek mocy potrzebnej do zasilenia w pełni funkcjonalnej stacji bazowej (650 W). Repeatery są także niezawodne w bardzo wysokich temperaturach i mogą pracować na alternatywnych źródłach energii, takich jak panele słoneczne i generatory wiatrowe. To sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem do rozszerzania zasięgu na oddalonych obszarach.”

Richard Bobbett, dyrektor generalny Airwave, skomentował: „Ten nowy produkt daje świetną możliwość rozszerzenia zasięgu sieci za cenę niższą, niż kiedykolwiek. Problem interferencji międzysymbolowej rozwiązano w nim dzięki dosyć prostej technologii, która jest w użytku już od dłuższego czasu. Za jego pomocą można uzyskać szersze pokrycie sygnałem za tę samą cenę lub takie samo pokrycie niższym kosztem. Można go także wykorzystać do rozszerzenia pokrycia wewnątrz budynków.”

Ulepszony repeater może być używany wraz z wyposażeniem dowolnych dostawców i jest już gotowy na swój rynkowy debiut. Axell i Airwave będą go wprowadzać we współpracy z innymi firmami, w zależności od pozycji na rynku w danym kraju.

Źródło: iir-telecoms.com/

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń