Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cobham przejmuje Axell Wireless

Cobham przejmuje Axell Wireless

Axell Wireless, dostawca rozproszonych systemów antenowych (DAS) oraz rozwiązań rozszerzania pokrycia radiowego, został kupiony przez firmę Cobham za 85 mln funtów szterlingów (130,3 mln $). Cobham oferuje anteny naziemne, przewoźne i lotnicze, maszty antenowe, systemy do zarządzania radiotelefonami oraz systemy radarowe i satelitarne. Działa na rynku komercyjnym, obrony i bezpieczeństwa. Firma zatrudnia w sumie 10 tys. pracowników na pięciu kontynentach, a jej roczne przychody wynoszą około 1,8 mld funtów (2,76 mld $).

Firma Axell nadal będzie zarządzana przez obecną kadrę kierowniczą, stając się Strategiczną Jednostką Biznesową Systemów Antenowych w Dziale Przestrzeni Powietrznej i Bezpieczeństwa firmy Cobham. Przejęcie Axell Wireless pozwoli firmie Cobham zwiększyć swoją koncentrację na rynku komercyjnym oraz uzyskać dostęp do segmentu systemów DAS oraz rozwiązań rozszerzania pokrycia radiowego, a tym samym poszerzyć bazę klientów.

“Praca z Cobham, pionierem w technologiach radiowych, antenowych i bezprzewodowych daje firmie Axell świetną okazję na utrzymanie swojej wiodącej pozycji na rynku DAS i łączności bezprzewodowej,” powiedział Ian Brown, dyrektor generalny Axell Wireless. “Zarówno Axell, jak i Cobham mają podobne atuty: innowacyjność, przodowanie w technologii, jakość i zaufanie. Oczekujemy, że dzięki dołączeniu do firmy Cobham będziemy w stanie zaoferować naszym klientom rozszerzony zestaw rozwiązań i uzupełniających się technologii, a także w większym stopniu zaistnieć na świecie.”

Szefowie firmy Cobham stwierdzili, że rynki firmy Axell znacznie rosną za sprawą gwałtownie wzrastającego popytu na wewnątrzbudynkową, ruchomą łączność radiową oraz bardziej restrykcyjnych regulacji dotyczących służb bezpieczeństwa publicznego, wymagających łączności służb ratowniczych w wielkich budynkach i podczas międzynarodowych wydarzeń. Axell ma około 250 pracowników na całym świecie, a jego główna siedziba znajduje się w angielskim mieście Chesham.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani wejściem na rynek DAS oraz rozwiązań rozszerzania pokrycia radiowego wraz z przejęciem firmy Axell i wspieramy Iana Browna oraz jego zespół w ich dążeniu do stania się światowym liderem na rynku,” powiedział Fred Cahill, wiceprezes Strategicznej Jednostki Biznesowej Systemów Antenowych w firmie Cobham. “Dostrzegamy wiele potencjalnych obopólnych korzyści w zakresie sprzedaży oraz badań i rozwoju. Zamierzamy je wykorzystać w ciągu nadchodzących lat, na czym skorzystają klienci obydwu naszych firm.”

 

 

 

Źródło: www.radioresourcemag.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń