Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Axell Wireless rozszerza gamę cyfrowych repeaterów TETRA

Axell Wireless rozszerza gamę cyfrowych repeaterów TETRA

Firma Axell Wireless, wiodący producent urządzeń poprawiających zasięg radiowy systemów bezpieczeństwa publicznego, zapowiedziała niedawno wypuszczenie na rynek cyfrowego, pasmowego repeatera TETRA (Terrestrial Trunked Radio).

Nowe urządzenie o nazwie BSR438, korzysta z opracowanej przez firmę Axell Wireless pionierskiej techniki radia programowalnego (SDR – Software Defined Radio) i technologii filtrowania cyfrowego.

 

Dzięki temu BSR438 nie wymaga żadnej ingerencji w sam sprzęt, a jego oprogramowanie może być aktualizowane na odległość. Premiera tego produktu oznacza rozszerzenie cenionej gamy cyfrowych repeaterów TETRA firmy Axell, do której zalicza się m.in. istniejący już pasmowy model CSR438.

Cyfrowy repeater BSR438, współpracujący ze standardem TETRA, został opracowany z myślą o sieciach używanych przez służby bezpieczeństwa publicznego a także o systemach profesjonalnej ruchomej łączności radiowej PMR, w których wymagany jest wysoki poziom bezpieczeństwa, np. w kolejach podziemnych czy też w przemyśle naftowym. BSR438 obsługuje szeroki zakres częstotliwości: od 380 do 470 MHz w wycinkach o szerokości maksymalnej 20 MHz. Węższy fragment pasma może również być wybrany przy użyciu prostego interfejsu graficznego. Parametry tego repeatera pozwalają na równoczesne wzmacnianie ponad ośmiu kanałów. Dzięki unikatowej architekturze DSP opracowanej przez firmę Axell, urządzenie to może w łatwy sposób zostać przerobione na kanałowy przemiennik CSR438 za pośrednictwem zwykłej aktualizacji oprogramowania.

Inną interesującą cechą tego produktu jest możliwość przesuwania pasma, dzięki czemu przemiennik BSR438 może udostępniać zasięg sieci TETRA lub innych z pasma UHF w odległych miejscach. W tym trybie pracy jedno urządzenie BSR438 łączy się z drugim takim samym na innym wycinku pasma, żeby nie zakłócać sygnału lokalnych stacji bazowych, tworząc tym sposobem pewien rodzaj radiolinii. Z kolei przemiennik BSR438 umieszczony po drugiej stronie przerzuca z powrotem przenoszony sygnał na właściwy wycinek pasma. Zastosowanie tej techniki może zwiększyć zasięg stacji bazowej TETRA aż o 57km.

Repeatery to idealne rozwiązanie zapewniające zasięg na lotniskach, w tunelach, obiektach sportowych oraz w wielu innych miejscach dostarczając odpowiedni poziom sygnału radiowego przy najniższym koszcie. Popularnym zastosowaniem repeaterów są instalacje wewnątrz budynków.

Technologie przesuwania częstotliwości i pasma zostały w pierwszej kolejności opracowane przez firmę Axell Wireless z myślą o sieciach telefonii komórkowej. Przeniesienie ich do świata sieci bezpieczeństwa publicznego nastąpiło podczas Światowego Kongresu TETRA 2009, kiedy to firma zaprezentowała swoją specjalną technikę SDR dla TETRY. Przemiennik BSR438 oferuje dobry zasięg i jest zamknięty w obudowie spełniającą normę IP65, dzięki czemu można go stosować zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz.

Ian Brown, prezes Axell Wireless, oświadczył: „Firma Axell już od lat 80 była liderem w dziedzinie technologii repeaterowej na rynku bezpieczeństwa publicznego i nadal kładzie nacisk na techniczną wyższość i innowację. Nasz katalog rozwiązań jest szeroki, dzięki czemu możemy zaoferować klientom kompleksowe usługi przy wykorzystaniu urządzeń przewidzianych do pracy zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Pojawienie się BSR438 w naszej rodzinie repeterów TETRA jest kontynuacją naszego zaangażowania. Chcemy pomóc klientom spełnić stale zmieniające się zapotrzebowania w ich sieciach”.

Cyfrowe produkty firmy Axell Wireless oparte są na technologii radia programowalnego (SDR) i korzystają z opatentowanych technik filtrowania cyfrowego. Umożliwia to operatorom dokonywanie błyskawicznych zmian w ustawieniach naszych urządzeń na odległość i to przy wykorzystaniu istniejącej architektury sprzętowej. Cyfrowe przemienniki firmy Axell mogą być łatwo wzbogacone o nowe funkcje za pomocą zwykłych aktualizacji oprogramowania co poprawia elastyczność a także zmniejsza koszty instalacji i konserwacji.

Źródło: http://www.axellwireless.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń