Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w Dubaju w centrum handlowym

TETRA w Dubaju w centrum handlowym

Deira City Centre, centrum handlowe znajdujące się w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, mieści w sobie ponad 370 sklepów i punktów usługowych. Otwarte w 1995 roku, było pierwszym w Dubaju wielkoskalowym i wielofunkcyjnym centrum handlowym, z punktami sprzedaży detalicznej, restauracjami, miejscami rozrywki i hotelami. Przyciągając 19 milionów odwiedzających rocznie, DCC stało się jednym z najczęstszych celów odwiedzin w regionie.

Centrum wykorzystuje łączność TETRA dostarczoną przez dubajskiego operatora sieci, Nedaa, zaopatrującego w usługi rząd oraz uznane podmioty prywatne. Deira City Centre ma ponad 200 użytkowników TETRA, w tym pracowników utrzymania, ochrony i obsługi. Jednakże, po przejściu ze starego systemu analogowego na cyfrowy zauważyli oni brak pokrycia sygnałem w kilku kluczowych lokalizacjach. Bezpieczeństwo odgrywa w DCC ważną rolę, więc jego zarządcy skontaktowali się z firmą Waves Middle East, aby ta poszukała sposobów na rozszerzenie zasięgu sieci TETRA.

Infrastruktura TETRA zainstalowana przez firmę Nedaa funkcjonowała na większości obszaru centrum, lecz stwierdzono, że pokrycie było niewystarczające w pewnych ważnych miejscach, takich jak wyjścia awaryjne, korytarze dla pracowników utrzymania i ochrony oraz parkingi. W nagłej sytuacji takie luki w pokryciu sygnałem mogłyby doprowadzić do zagrożenia życia, więc niezwykle istotne było rozszerzenie go do wymaganego poziomu. Jako narzędzie do rozwiązania tego problemu wybrano przemienniki TETRA od Waves Middle East, partnera firmy Creowave.

Rozwiązanie „pod klucz”

Creowave i Waves Middle East dostarczyły kompleksową usługę składającą się z audytu i planowania sieci radiowej oraz sprzętu – od przemiennika TETRA do anten i okablowania wraz z instalacją i odbiorem końcowym.

DCC składa się z trzech pięter i przyległej hali parkingowej. Na parterze znajduje się wielki parking oraz przestrzeń dla pracowników utrzymania i ochrony. Pierwsze i drugie piętro mieści sklepy, restauracje i miejsca rozrywki. Aby wzmocnić wymagane nośne systemu TETRA, na parterze, w pobliżu obszaru ochrony i utrzymania, został zainstalowany kanałowy przemiennik TETRA. Wzmocniony sygnał jest rozprowadzany po całym obiekcie przy pomocy ponad trzech kilometrów kabli i rozległej sieci anten.

Jednym ze specjalnych wymagań postawionych przez zarządców Deira City Centre było, aby okablowanie i anteny pozostały niewidoczne dla odwiedzających centrum i wtapiały się w otoczenie. Ponadto, wszystkie prace musiały być prowadzone poza godzinami otwarcia centrum, czyli wyłącznie w porze nocnej.

Na ukończeniu przedsięwzięcia, wyczerpujące testy przeprowadzone przez firmę Nedaa i klienta potwierdziły, że pokrycie sygnałem TETRA było wyśmienite na całym obszarze DCC, wliczając miejsca w których zasięg był przedtem słaby lub nie było go wcale.

James Samuel, dyrektor generalny Waves Middle East, powiedział: „Jesteśmy bardzo dumni ze współuczestniczenia w tym przedsięwzięciu. Na ukończenie zadania mieliśmy 60 dni od chwili złożenia zamówienia i dzięki świetnemu wsparciu od Creowave, zarządców Deira City Centre, Nedaa i pracowników Waves, byliśmy w stanie tego dokonać zgodnie z wymaganiami.”

Źródło: http://www.creowave.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń