Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Niezawodna sieć TETRA w szpitalach w Finlandii

Niezawodna sieć TETRA w szpitalach w Finlandii

http://www.creowave.com/Pokrycie radiowe sieci TETRA zapewnia służbom bezpieczeństwa swobodną łączność nawet w najbardziej krytycznych sytuacjach. Należy jednak pamiętać, iż może się zdarzyć że dostępny poziom sygnału radiowego każdej sieci radiowej nie zawsze jest na tyle wysoki by umożliwić perfekcyjną łączność. Taka właśnie sytuacja miała miejsce na dwóch oddziałach intensywnej opieki medycznej w Finlandii – na ostrym dyżurze szpitali w Środkowej Ostrobothnii oraz w Kainuu.

Aby poprawić wewnętrzne pokrycie radiowe sieci TETRA na terenie tych placówek, podjęto decyzję o skorzystaniu z usług oferowanych przez firmę Creowave.

 

Centralny szpital w Środkowej Ostrobothnii, w Finlandii, zapewnia pomoc medyczną mieszkańcom dziewięciu miejscowości. Szpital ten znajduje się w mieście Kokkola, największym z miast tej aglomeracji. Placówka ta świadczy ponadto niestandardowe usługi medyczne mieszkańcom innych okolicznych miast. Na podobnych zasadach działa centralny szpital Kainuu, usytuowany w mieście Kajaani, świadczący usługi medyczne w Kainuu i okolicach. Szacowana ilość pacjentów odwiedzających rocznie tę placówkę wynosi 80 000.

Creowave-TETRA-repeater-solution.jpg

TETRA Repeater wewnętrzny został zainstalowany na oddziale intensywnej opieki medycznej

Sieć oparta o technologię TETRA, z której korzystają służby publiczne w Finlandii, nosi nazwę VIRVE. Na oddziałach intensywnej opieki medycznej sieć VIRVE jest wykorzystywana zarówno przez personel medyczny jak i jednostkę przewozu pacjentów, służbę ochrony oraz policję. Poprawny zasięg radiowy sieci VIRVE jest niezmiernie ważny, ponieważ to właśnie za pośrednictwem tej sieci personel karetki pogotowia przekazuje niezbędnie informacje o pacjencie, kiedy ten jest wieziony do szpitala. Obsługa karetek, ochrona i policja zawsze muszą mieć możliwość komunikacji za pośrednictwem VIRVE kiedy znajdują się w klinice.

Creowave-indoor-TETRA-coverage.jpg

Szpitale wprowadziły zalecenia, według których załogi przewozowe, w poważniejszych przypadkach, powinny przekazywać informacje o stanie wiezionej osoby. Ma to na celu zapewnienie odpowiedniego przygotowania personelu medycznego w szpitalu do właściwego przyjęcia wiezionego pacjenta.

Dobrym przykładem powyższych sytuacji są wypadki z dużą liczbą rannych osób. Kluczową rolę odgrywa tu sprawny przepływ informacji między załogami w terenie a szpitalem, dzięki czemu personel medyczny będzie mógł się wcześnie przygotować do przyjecia pacjentów – wezwania pielęgniarek i, przykładowo, zespołu lekarskiego do spraw urazowych. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku pacjentów cierpiących na niewydolność serca lub udar mózgu; szpital zostaje uprzedzony odpowiednio wcześnie. Wyłączne stosowanie sieci VIRVE do przekazywania tego typu informacji pozwala na odciążenie linii telefonicznych. VIRVE jest podstawowym środkiem łączności do sytuacji kryzysowych, jak stwierdza Jukka Aro, stojący na czele OIOM-u w Kokkoli.

-Dobry zasięg sieci VIRVE ma kolosalne znaczenie w każdym przypadku. Priorytetem zatem było jego zwiększenie, aby osoby korzystające z sieci, głównie ratownicy i personel obsługujący ambulanse, mogli swobodnie komunikować się, jak oświadcza Jorma Hiltunen, stojący na czele centralnego szpitala w Kainuu.

„Jesteśmy zadowoleni z naszej współpracy z firmą Creowave. Zastosowane przez nich rozwiązania zwiększające zasięg radiowy funkcjonują zgodnie z planem; nie ma już „martwych stref” i cała łączność funkcjonuje wyśmienicie.” – Jorma Hiltunen, Centralny szpital w Kainuu

Problemy z zasięgiem na OIOMie w szpitalu w Środkowej Ostrobothnii zaczęły się od czasu, kiedy pomiędzy stacją bazową VIRVE a OIOM-em postawiono nowy, duży budynek. Ta nowopowstała konstrukcja spowodowała bardzo dużą nierównomierność w poziomie odbieranego sygnału na oddziale ostrego dyżuru, od mocnego do bardzo słabego. Pojawiły się problemy z nawiązywaniem łączności, a niektóre transmisje gineły. Problemy te zmiejszyły zaufanie do sieci VIRVE, należało więc natychmiast zareagować.

W przypadku centralnego szpitalu w Kainuu, problemy z zasięgiem sieci VIRVE pojawiły się po rozbudowie pomieszczeń tej placówki na początku 2010 roku.

Przykład TETRA indoor repeater'a produkowanego przez firmę Creawave

Do prac mających na celu poprawę zasięgu radiowego w obu szpitalach zatrudniono firmę Creowave. To fińskie przedsiębiorstwo specjalizuje się w technologiach radiowych i mikrofalowych. Creowave zapewnia poprawę zasięgu sieci TETRA przy użyciu całej gamy bezkonkurencyjnych repeaterów. W przypadku wyżej wymienionych oddziałów szpitalnych, zastosowano wewnątrz budynku wąskopasmowy repeater TETRA. W obu tych przypadkach, urządzenie to okazało się najbardziej skuteczne i ekonomiczne. Był to więc najrozsądniejszy wybór. Do pożądanej poprawy zasięgu wystarczyło tylko jedno tego typu urządzenie w każdym ze szpitali. Oprócz repeaterów użyto także przewodów oraz anten wewnętrznej i kierunkowej. Zasięg może ponadto zostać dodatkowo rozszerzony przy pomocy np. kabli promieniujących.

Na obecną chwilę zasięg jest wystarczający. Gdyby zaszła potrzeba dodatkowego jego zwiększenia, wykorzystamy w pełni możliwości repeatera poprzez podpięcie do niego kabli promieniujących. Gdybyśmy w przyszłości potrzebowali dodatkowych repeaterów, z pewnością skorzystamy ponownie z usług Creowave, jak oświadcza Aro.

„Wszystko poszło zgodnie z planem; firma Creowave zapewniła nam dokładnie to, czego potrzebowaliśmy. Jestem wyjątkowo zadowolony ze współpracy z tą firmą oraz z błyskawicznej dostawy jej produktów. Nasi partnerzy zauważyli poprawę zasięgu i od tej pory nie stwierdzono już „martwych stref” – Jukka Aro, szpital centralny w Środkowej Ostrobothnii

Po instalacji repeaterów na obu oddziałach zasięg jest obecnie dobry. Użytkownicy mają teraz gwarantowaną łączność i nie było żadnych sytuacji zagrażających życiu.


– „Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Creowave. Jestem pewien, że w razie potrzeby ponownie skorzystamy z ich usług w przyszłości. Repeater jest starannie wykonanym urządzeniem, które spełnia wszystkie nasze oczekiwania odnośnie poprawy zasięgu sieci VIRVE w budynku o dość złożonej strukturze„, podsumował Jukka Aro.

Źródło: http://www.creowave.com/

Obejrzyj broszurę PDF – TETRA-indoor-coverage-Creowave-solutions.pdf

TETRA-indoor-coverage-Creowave-solutions.jpg

Creowave-TETRA-repeater-solution.jpg

TETRA Repeater wewnętrzny został zainstalowany na oddziale intensywnej opieki medycznej
[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń