Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ekskluzywny hotel otrzymuje prywatną sieć TETRA

Ekskluzywny hotel otrzymuje prywatną sieć TETRA

Hotel Atlantis zbudowany na sztucznej wyspie Palm Island w Dubaju, to  spektakularna budowla w mieście słynącym z niebanalnych form  architektonicznych. Jest to również pierwszy komercyjny użytkownik w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, utrzymujący własną prywatną sieć TETRA. Dostarczył ją Etelm, francuski wytwórca infrastruktury TETRA, a wdrożył lokalny integrator systemów – Microhit Technologies.

„Współpracowaliśmy z hotelem Atlantis niedługo przed jego otwarciem”, wyjaśnił Paul Ward, dyrektor sprzedaży Etelm. „Z powodu specyfiki tego ośrodka i faktu, że gości on wielu VIP-ów, jego zarządcy pragnęli mieć system o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Z pewnością nie chcieli polegać na publicznej sieci łączności, tylko posiadać własną – i zdecydowali się na technologię TETRA.”

„Faza 1 obejmowała dwukomórkowy system TETRA pokrywający zasięgiem główne miejsca publiczne, w tym parkingi, a więc duże obszary podziemne. Ostatnio system został rozszerzony o dwie dodatkowe komórki.”

Dlaczego hotel Atlantis wybrał technologię firmy Etelm? „Częściowo dlatego, że zademonstrowaliśmy im elastyczność tego rozwiązania oraz z powodu naszego znacznego doświadczenia w dziedzinie zastosowań wewnątrzbudynkowych. Zoptymalizowaliśmy nasz system aby zapewnić hotelowi jak najszersze pokrycie przy wykorzystaniu wielodrogowych ścieżek i było to najlepsze rozwiązanie minimalizujące liczbę stacji bazowych, a jednocześnie maksymalizujące pokrycie zasięgiem.

„To był pierwszy komercyjny system TETRA, który uzyskał pozwolenie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, co stanowi znaczny przełom”, dodał Ward. „Od tamtej pory regulator telekomunikacji w ZEA stał się dużo bardziej liberalny i wydaje pozwolenia również na systemy TETRA dla przemysłu naftowego i gazowego oraz innych zastosowań.”

Po rozszerzeniu hotelowej sieci radiowej, zasięg jest teraz obecny także w przyległych obszarach takich, jak park wodny.

„Uważamy łączność na obszarze ośrodka za krytyczną dla naszych potrzeb operacyjnych i zapewnienia naszym gościom najwyższego poziomu obsługi,” skomentował J J Raath, wiceprezes ds. bezpieczeństwa w hotelu. „TETRA stanowi idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o jakość dźwięku, pokrycie zasięgiem i bezpieczeństwo.”

 

 

Źródło: www.etelm.fr

Fot.: sxc.hu

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń