Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Etelm wprowadza pierwszą stacje bazową TETRA VHF

Etelm wprowadza pierwszą stacje bazową TETRA VHF

Niedawno mogliśmy się dowiedzieć, że Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) całkowicie sfinalizował wersję standardu TETRA na pasmo VHF. W tym samym czasie francuska firma Etelm, dostawca infrastruktury łączności krytycznej z ponad 30-letnim stażem, zaprezentowała stację bazową Netis B25-VHF — pierwszą stację bazową TETRA pracującą w zakresie 146–174 MHz.

Etelm oferuje infrastrukturę TETRA obsługującą wszystkie tradycyjne pasma, w których pracują systemy TETRA: 350–470 MHz i 800 MHz. Przyjęcie nowych częstotliwości z pasma VHF rozszerza ten wybór i pozwala wyposażyć w systemy TETRA klientów z regionów, gdzie rezerwację częstotliwości łatwiej uzyskać w paśmie VHF.

Ponadto, TETRA daje możliwość korzystania z różnych pasm w tym samym systemie, co pozwala na wdrażanie regionalnych systemów, w których na obszarach miejskich korzysta się z pasma UHF, a na rozległych obszarach wiejskich — VHF, zapewniającego większy zasięg.

“Jest to niesamowity przełom dla przyszłego rozwoju łączności o znaczeniu krytycznym na całym świecie i stworzy nowe możliwości w całej branży — szczególnie w regionach, gdzie pasmo VHF jest łatwiej dostępne niż pasmo UHF. Technologia VHF TETRA firmy Etelm wnosi dobrze sprawdzoną i zaawansowaną funkcjonalność cyfrowego trankingu na nowe i obecne rynki,” powiedział Paul Ward, dyrektor sprzedaży Etelm.

Zaprezentowanie rozwiązania VHF TETRA przez firmę Etelm zostało poprzedzone wprowadzeniem w pełni zintegrowanej, hybrydowej technologii TETRA / LTE — e-TBS, pozwalającej na bezproblemowe łączenie obydwu standardów w jednym systemie.

Źródło: www.tandcca.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń