Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA na pasmo VHF już za kilka miesięcy

TETRA na pasmo VHF już za kilka miesięcy

Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) potwierdził, że jego prace nad rozszerzeniem standardu TETRA na pasmo VHF są już w zasadzie ukończone, lecz na ostateczną publikację poczekamy jeszcze kilka miesięcy.

“Zmiany w standardzie zostały sfinalizowane,” powiedział Ultan Mulligan, dyrektor ds. komunikacji, członkostwa i partnerstwa w ETSI. “Jednakże, zatwierdzenie i opublikowanie zaktualizowanego standardu zawierającego te zmiany zajmie miesiąc lub dwa. Muszą zostać wykonane także inne prace związane z tą aktualizacją.”

Phil Kidner, dyrektor generalny Stowarzyszenia TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) poinformował, że jego organizacja w zeszłym roku ukończyła prace techniczne, w rezultacie których uzyskano potwierdzenie, że TETRA może pracować również w paśmie VHF. ETSI wykorzystał te dane do rozszerzenia standardu TETRA na pasmo VHF.

Gdy finalne wydanie standardu zostanie opublikowane i udostępnione, “produkty powinny się pojawić niedługo potem,” powiedział Kidner.

W Europie, USA i innych częściach świata w paśmie VHF pracują systemy łączności o znaczeniu krytycznym. Firma Cassidian Communications niedawno wprowadziła w Ameryce Północnej linię swoich produktów TETRA, a kilku innych producentów sprzętu TETRA także planuje wejść na ten i inne rynki wykorzystujące pasmo VHF.

Źródło: www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń