Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA na pasmo VHF już za kilka miesięcy

TETRA na pasmo VHF już za kilka miesięcy

Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) potwierdził, że jego prace nad rozszerzeniem standardu TETRA na pasmo VHF są już w zasadzie ukończone, lecz na ostateczną publikację poczekamy jeszcze kilka miesięcy.

“Zmiany w standardzie zostały sfinalizowane,” powiedział Ultan Mulligan, dyrektor ds. komunikacji, członkostwa i partnerstwa w ETSI. “Jednakże, zatwierdzenie i opublikowanie zaktualizowanego standardu zawierającego te zmiany zajmie miesiąc lub dwa. Muszą zostać wykonane także inne prace związane z tą aktualizacją.”

Phil Kidner, dyrektor generalny Stowarzyszenia TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) poinformował, że jego organizacja w zeszłym roku ukończyła prace techniczne, w rezultacie których uzyskano potwierdzenie, że TETRA może pracować również w paśmie VHF. ETSI wykorzystał te dane do rozszerzenia standardu TETRA na pasmo VHF.

Gdy finalne wydanie standardu zostanie opublikowane i udostępnione, “produkty powinny się pojawić niedługo potem,” powiedział Kidner.

W Europie, USA i innych częściach świata w paśmie VHF pracują systemy łączności o znaczeniu krytycznym. Firma Cassidian Communications niedawno wprowadziła w Ameryce Północnej linię swoich produktów TETRA, a kilku innych producentów sprzętu TETRA także planuje wejść na ten i inne rynki wykorzystujące pasmo VHF.

Źródło: www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń