Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA na pasmo VHF już za kilka miesięcy

TETRA na pasmo VHF już za kilka miesięcy

Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) potwierdził, że jego prace nad rozszerzeniem standardu TETRA na pasmo VHF są już w zasadzie ukończone, lecz na ostateczną publikację poczekamy jeszcze kilka miesięcy.

“Zmiany w standardzie zostały sfinalizowane,” powiedział Ultan Mulligan, dyrektor ds. komunikacji, członkostwa i partnerstwa w ETSI. “Jednakże, zatwierdzenie i opublikowanie zaktualizowanego standardu zawierającego te zmiany zajmie miesiąc lub dwa. Muszą zostać wykonane także inne prace związane z tą aktualizacją.”

Phil Kidner, dyrektor generalny Stowarzyszenia TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) poinformował, że jego organizacja w zeszłym roku ukończyła prace techniczne, w rezultacie których uzyskano potwierdzenie, że TETRA może pracować również w paśmie VHF. ETSI wykorzystał te dane do rozszerzenia standardu TETRA na pasmo VHF.

Gdy finalne wydanie standardu zostanie opublikowane i udostępnione, “produkty powinny się pojawić niedługo potem,” powiedział Kidner.

W Europie, USA i innych częściach świata w paśmie VHF pracują systemy łączności o znaczeniu krytycznym. Firma Cassidian Communications niedawno wprowadziła w Ameryce Północnej linię swoich produktów TETRA, a kilku innych producentów sprzętu TETRA także planuje wejść na ten i inne rynki wykorzystujące pasmo VHF.

Źródło: www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń