Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tactilon Dabat nagrodzony podczas CCW 2018 w Berlinie

Tactilon Dabat nagrodzony podczas CCW 2018 w Berlinie

Zintegrowany w jednym urządzeniu radiotelefon standardu TETRA oraz oparty na Androidzie smartfon od firmy Airbus – został zwycięzcą spośród 5 finalistów podczas ceremonii wręczenia nagród dotyczących komunikacji krytycznej International Critical Communications Award (ICCA).

Urządzenie Tactilon Dabat zostało nagrodzone w kategorii „Najlepsza ścieżka rozwoju do łączności szerokopasmowej” („Best evolution to future broadband”) podczas corocznego rozdania nagród ICCA, które miało miejsce podczas konferencji i wystawy, która odbyła się w Berlinie – Critical Communications World (CCW) 2018.

Nagrody ICCA zostały pierwotnie ustanowione, aby świętować osiągnięcia producentów i użytkowników sprzętu TETRA. Podzielone na 9 różnych kategorii nagrody zostały przeznaczone dla wyróżniania doskonałości w dziedzinie łączności radiowej standardu TETRA.

W kategorii tej 11 sędziów z całego świata poszukiwało przykładów wiodącej w branży innowacyjności i inżynierskiej pomysłowości w zakresie integracji przyszłych funkcji szerokopasmowych z bezprzewodowymi rozwiązaniami, produktami i usługami. Uznali oni – produkowane przez firmę Airbus – rozwiązanie Tactilon Dabat jako prekursora w jednoczesnym, dualnym wykorzystaniu sieci TETRA i sieci szerokopasmowych.

„Cieszymy się, że otrzymaliśmy tę nagrodę, która jest najwyższym uznaniem dla doskonałości naszych produktów, a zwłaszcza Tactilon Dabat” – powiedział Eric Davalo, Szef ds. Rozwoju Strategicznego w dziale Secure Land Communications w firmie Airbus. „Nasz Dabat jest pierwszym zintegrowanym w jednym urządzeniu smartfonem i radiotelefonem standardu TETRA. Posiada wiele zaawansowanych funkcji, umożliwiając użytkownikom wykonywanie wielu zadań jednocześnie, a także ścisłą koncepcję bezpieczeństwa oraz aplikacje bezpieczeństwa publicznego”.

Tactilon Dabat umożliwia komunikację grupową audio i wideo, posiada – zoptymalizowany pod kątem dźwięku – głośnik, a także wysoki poziom zabezpieczeń. W pełni zaspokaja to zmieniające się potrzeby użytkowników łączności krytycznej.

Tactilon-Dabat-award-at-CCW2018_2_www_securelandcommunications_com

Wielofunkcyjny smartfon – przeznaczony do zapewnienia łączności o znaczeniu krytycznym – to lżejsze, prostsze, bardziej ergonomiczne rozwiązanie, które wraz z aplikacjami i wbudowanymi zabezpieczeniami – przesuwa granice obecnego myślenia w kierunku przyszłego świata szerokopasmowego.

Oprócz funkcjonalności radia PMR (Professional Mobile Radio) oraz funkcji szerokopasmowych – urządzenie jest wyposażone w certyfikowane przez firmę Airbus aplikacje, które zostały specjalnie zaprojektowane dla zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Dzięki nowemu programowi rozwoju aplikacji SmarTWISP– związanemu z urządzeniem Tactilon Dabat – programiści mają teraz dedykowaną platformę dla innowacji i rozwoju bezpiecznych, profesjonalnych aplikacji.

Tactilon Dabat prezentowany był podczas wystawy CCW w Berlinie, w dniach 15-17 maj br. Więcej informacji nt. urządzenia Tactilon Dabat i programu rozwoju aplikacji SmartTWISP można uzyskać na stronie internetowej: www.dabat.com.

 

Źródło: securelandcommunications.com ; Fot.: www.securelandcommunications.com

 

 

O firmie Airbus
Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2016 wygenerował przychody w wysokości 67 mln Euro i zatrudnia około 134 tysięcy pracowników.


O Secure Land Communications
Secure Land Communications (SLC), działająca w ramach firmy Airbus, oferuje zaawansowane rozwiązania profesjonalnej łączności radiowej dla bezpieczeństwa publicznego, obronności, transportu oraz przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Portfolio firmy oparte na technologiach TETRA, Tetrapol oraz technologiach szerokopasmowych obejmuje infrastrukturę, urządzenia abonenckie, aplikacje i powiązane usługi. Secure Land Communication jako wiodący międzynarodowy gracz na rynku rozwiązań PMR (Professional Mobile Radio), posiada prawie 300 sieci radiokomunikacyjnych w ponad 80 krajach i zatrudnia około 1150 pracowników w 17 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń