Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Jak przekonfigurowano system TETRA podczas protestów w Hongkongu

Jak przekonfigurowano system TETRA podczas protestów w Hongkongu

Gdy w zeszłym roku ogłoszono, że nadchodzące w 2017 roku wybory rządu lokalnego Hongkongu nie będą całkowicie demokratyczne, rozpoczęły się trwające 79 dni protesty. Protestujący z kampanii obywatelskiego nieposłuszeństwa pod nazwą Occupy Central with Love and Peace zablokowali m.in. główne drogi, doszło też do starć z policją w których rannych zostało 38 osób.

 

 

Ważną rolę w czynnościach policji (HKPF) związanych z protestami odegrał system łączności TETRA. Oprócz zapewniania funkcjonariuszom łączności bezpośredniej i trankingowej stanowił on także ujednoliconą platformę komunikacji pomiędzy innymi agencjami rządowymi, umożliwiając koordynację działań.

Już od pierwszych dni protestów w Hongkongu, czyli od początku lipca 2014 roku, wydział łączności HKPF udzielał obszernego wsparcia technicznego, bowiem policyjna sieć TETRA wymagała rekonfiguracji w związku ze spodziewanym znacznym zwiększeniem ruchu radiowego. Aby zawczasu zapobiec przeciążeniom, podjęto następujące kroki:

  • Prewencyjna konserwacja. Przed planowanymi akcjami policji technicy sprawdzali stan sprzętu łącznościowego trzymając się ścisłych procedur.
  • Rozmieszczenie dodatkowych stacji bazowych. W niektórych miejscach zainstalowano przenośne stacje bazowe TETRA zwiększające pojemność istniejącej infrastruktury radiowej. Poprzedziła to szeroko zakrojona analiza charakterystyk ruchu radiowego w różnych porach dnia i roku. Ponadto na dachach budynków instalowano ripitery DMO (pracujące w trybie łączności bezpośredniej), odciążające stacje bazowe z części ruchu radiowego.
  • Segregacja użytkowników. Różne grupy użytkowników sieci TETRA przydzielono do konkretnych grup stacji bazowych (stref), zwiększając w ten sposób pojemność systemu. W miarę rozwoju sytuacji na ulicach przydziały te były zmieniane przez centrum zarządzania siecią. Pewne grupy rozmówne otrzymały wyższy priorytet. Jedną z głównych funkcji wykorzystywanych przez funkcjonariuszy HKPF na ulicach były wywołania prywatne, szczególnie w obszarach o słabym zasięgu sieci. Z tego powodu użytkownikom znajdującym się w rejonach o znakomitym pokryciu sygnałem tę funkcję tymczasowo wyłączono, aby zagwarantować tym pierwszym dłuższy dostęp do wywołań prywatnych. To także znacznie przyczyniło się do zwiększenia pojemności sieci radiowej.
  • Poprawki ad-hoc. Technicy przeprowadzali terenowe pomiary siły sygnału radiowego tam, gdzie policjanci prowadzili działania i na tej podstawie regulowali ustawienia stacji bazowych. Zawczasu przygotowano też dodatkowe radiotelefony zaprogramowane dla różnych użytkowników, a także zapasowe częstotliwości radiowe dla stacji bazowych na wypadek, gdyby w podstawowych kanałach pojawiły się zakłócenia.

Źródło: RadioResource International 2/2015 Fot.: Wikimedia Commons (na licencji CC BY 3.0)

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń