Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Podsumowanie targów CCW 2013 w Paryżu

Podsumowanie targów CCW 2013 w Paryżu

W dniach 21–24 maja br. w Paryżu odbyła się najważniejsza i najbardziej prestiżowa dla branży TETRA impreza targowa — Critical Communications World 2013. Wydarzenie zgromadziło prawie 4000 uczestników z ponad 110 krajów, dając możliwość zaprezentowania produktów, osiągnięć i nowości 120 firmom. Formuła tegorocznej imprezy poszerzyła się o rozwiązania z obszaru standardu DMR i LTE, stąd też zmiana nazwy imprezy z wcześniejszej TETRA World Congress.

 

Motorola-MTS4L-tetra-lte-base-station.jpgFirma Motorola Solutions zaprezentowała nową dwysystemową stację bazową TETRA/LTE MTS4L. Do standardowego wyposażenia TETRA/TEDS (4 nośne TETRA) dołożono komponenty LTE eNodeB w ramach jednej szafy. W ten sposób użytkownicy i operatorzy mogą wdrożyć w początkowej fazie rozwoju sieci TETRA samą infrastrukturę TETRA, a później rozbudować ją o szybką transmisję danych LTE na dowolnej częstotliwości radiowej. Co ważniejsze, dodanie stacji LTE jest możliwe jedynie z minimalnym przestojem do usług TETRA. Instalacja LTE zajmuje około 60 minut, podczas pracy systemu TETRA.

Nowością dla szerszej publiczności był też system zarządzania zdjęciami w systemie TETRA oparty o radiotelefon serii MTP6000. Na najbardziej eksponowanym miejscu stoiska był prezentowany radiowóz przyszłości wyposażony w łączność TETRA/LTE, automatyczny system do rozpoznawania tablic rejestracyjnych oraz streaming video na żywo do centrum dowodzenia.

 

Na stoisku firmy Cassidian można było zobaczyć nową wersję najmniejszego radiotelefonu TETRA TH1n w wersji na pasmo 800 MHz, które jest szczególnie ważne na rynkach azjatyckich (np. w Chinach) oraz amerykańskim. Nowa wersja systemu Claricor 3 (czytaj więcej…) dla małych i średnich sieci (do 5000 użytkowników) była jednym z ważniejszych punktów stoiska firmy obok systemu szybkiej transmisji danych LTE z routerem BVR7000. Dodatkowo firma Cassidian pokazała też nowy system dyspozytorski następnej generacji RCS 9500 oraz zaprezentowała w jaki sposób system TETRA może wspierać codzienną działalność firm z branży energetyki. Szczegóły na specjalnie dedykowanej stronie: http://twc.cassidian.com/

 

Firma Hytera zaprezentowała nową stację bazową TETRA 2 DIB R5, która została wyposażona w redundantne komponenty uniemożliwiając w ten sposób awarię systemu. DIB R5 wspiera transmisję danych TEDS, a dzięki adaptacyjnemu kodowaniu QAM możliwe jest dostosowanie szerokości kanału do panujących warunków radiowych. Hytera pochwaliła się uzyskaniem przepływności danych rzędu 80 kbit/s w kanale o szerokości 50 kHz. Ważnym wydarzeniem było również przywitanie niezależnego eksperta branży TETRA Petera Celemons w szeregach firmy Hytera, który będzie odpowiedzialny za rozwijanie rynku TETRA w Ameryce Północnej i Środkowej.

 

Firmy ROHILL i Huawei poinformowały o zawarciu porozumienia w kluczowych obszarach dla każdej z firm, tj.: TETRA i LTE. Firmy rozpoczęły współpracę, której owocem będzie dostarczenie niezawodnej komunikacji głosowej oraz szerokopasmowej transmisji danych dla użytkowników biznesowych i komercyjnych. Infrastruktura ROHILL TetraNode była też prezentowana na stoisku firmy Capsch CarrierCom, która poszerzyła portolio oferowanych produktów o rozwiązania TETRA dla transportu. Jedynym polskim wystawcą była rybnicka spółka AKSEL, która prezentowała swój autorski system dyspozytorski ConSEL, który pozwala na integrowanie wielu różnych środków łączności radiowej m.in.: TETRA, DMR, analogowej.

 

Fot. Mariusz Waruszewski

Źródło: własne

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń