Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Podsumowanie targów CCW 2013 w Paryżu

Podsumowanie targów CCW 2013 w Paryżu

W dniach 21–24 maja br. w Paryżu odbyła się najważniejsza i najbardziej prestiżowa dla branży TETRA impreza targowa — Critical Communications World 2013. Wydarzenie zgromadziło prawie 4000 uczestników z ponad 110 krajów, dając możliwość zaprezentowania produktów, osiągnięć i nowości 120 firmom. Formuła tegorocznej imprezy poszerzyła się o rozwiązania z obszaru standardu DMR i LTE, stąd też zmiana nazwy imprezy z wcześniejszej TETRA World Congress.

 

Motorola-MTS4L-tetra-lte-base-station.jpgFirma Motorola Solutions zaprezentowała nową dwysystemową stację bazową TETRA/LTE MTS4L. Do standardowego wyposażenia TETRA/TEDS (4 nośne TETRA) dołożono komponenty LTE eNodeB w ramach jednej szafy. W ten sposób użytkownicy i operatorzy mogą wdrożyć w początkowej fazie rozwoju sieci TETRA samą infrastrukturę TETRA, a później rozbudować ją o szybką transmisję danych LTE na dowolnej częstotliwości radiowej. Co ważniejsze, dodanie stacji LTE jest możliwe jedynie z minimalnym przestojem do usług TETRA. Instalacja LTE zajmuje około 60 minut, podczas pracy systemu TETRA.

Nowością dla szerszej publiczności był też system zarządzania zdjęciami w systemie TETRA oparty o radiotelefon serii MTP6000. Na najbardziej eksponowanym miejscu stoiska był prezentowany radiowóz przyszłości wyposażony w łączność TETRA/LTE, automatyczny system do rozpoznawania tablic rejestracyjnych oraz streaming video na żywo do centrum dowodzenia.

 

Na stoisku firmy Cassidian można było zobaczyć nową wersję najmniejszego radiotelefonu TETRA TH1n w wersji na pasmo 800 MHz, które jest szczególnie ważne na rynkach azjatyckich (np. w Chinach) oraz amerykańskim. Nowa wersja systemu Claricor 3 (czytaj więcej…) dla małych i średnich sieci (do 5000 użytkowników) była jednym z ważniejszych punktów stoiska firmy obok systemu szybkiej transmisji danych LTE z routerem BVR7000. Dodatkowo firma Cassidian pokazała też nowy system dyspozytorski następnej generacji RCS 9500 oraz zaprezentowała w jaki sposób system TETRA może wspierać codzienną działalność firm z branży energetyki. Szczegóły na specjalnie dedykowanej stronie: http://twc.cassidian.com/

 

Firma Hytera zaprezentowała nową stację bazową TETRA 2 DIB R5, która została wyposażona w redundantne komponenty uniemożliwiając w ten sposób awarię systemu. DIB R5 wspiera transmisję danych TEDS, a dzięki adaptacyjnemu kodowaniu QAM możliwe jest dostosowanie szerokości kanału do panujących warunków radiowych. Hytera pochwaliła się uzyskaniem przepływności danych rzędu 80 kbit/s w kanale o szerokości 50 kHz. Ważnym wydarzeniem było również przywitanie niezależnego eksperta branży TETRA Petera Celemons w szeregach firmy Hytera, który będzie odpowiedzialny za rozwijanie rynku TETRA w Ameryce Północnej i Środkowej.

 

Firmy ROHILL i Huawei poinformowały o zawarciu porozumienia w kluczowych obszarach dla każdej z firm, tj.: TETRA i LTE. Firmy rozpoczęły współpracę, której owocem będzie dostarczenie niezawodnej komunikacji głosowej oraz szerokopasmowej transmisji danych dla użytkowników biznesowych i komercyjnych. Infrastruktura ROHILL TetraNode była też prezentowana na stoisku firmy Capsch CarrierCom, która poszerzyła portolio oferowanych produktów o rozwiązania TETRA dla transportu. Jedynym polskim wystawcą była rybnicka spółka AKSEL, która prezentowała swój autorski system dyspozytorski ConSEL, który pozwala na integrowanie wielu różnych środków łączności radiowej m.in.: TETRA, DMR, analogowej.

 

Fot. Mariusz Waruszewski

Źródło: własne

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń