Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA Cassidian na lotnisku na Sri Lance

TETRA Cassidian na lotnisku na Sri Lance

Cassidian-TETRA-Claricor-solution-small.jpgMiędzynarodowy Port Lotniczy Hambantota zostanie wyposażony w bezpieczną sieć łączności TETRA dostarczoną przez firmę Cassidian. Rozwiązanie to, znane jako Claricor, zawiera automatyczny system lokalizacji pojazdów i zostanie zintegrowane z kolejnymi, planowanymi systemami. Jest to drugi system TETRA, jaki Cassidian zainstaluje na Sri Lance.

Firma China Harbour & Engineering Company Limited (CHEC) ze Sri Lanki wybrała firmę Cassidian, część konsorcjum EADS odpowiedzialną za obronę i bezpieczeństwo, jako dostawcę bezpiecznej sieci TETRA dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Hambantota. Jego otwarcie jako drugiego międzynarodowego lotniska w Sri Lance odbędzie się we wrześniu 2012 roku.

Instalację, odbiór techniczny i aktywację systemu zwanego Claricor przeprowadzi Queens Radio Marine Electronics (Pte), dystrybutor firmy Cassidian pochodzący z Indii.

„Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez CHEC i zarządców Portu Lotniczego w Sri Lance i miło odbieramy ich decyzję o przyznaniu zlecenia na ten system łączności radiowej o znaczeniu krytycznym firmie Cassidian,” powiedział Ehud Weizman, kierownik sprzedaży i marketingu w zakresie bezpieczeństwa publicznego na obszarze subkontynentu indyjskiego. „To zlecenie świadczy o zaufaniu naszych klientów do naszej technologii. Jest to nasz drugi system TETRA w tym kraju. Pierwszy tego typu jest w końcowej fazie wdrożenia i niedługo zostanie uruchomiony w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Bandaranaike w Colombo.”

Nowa sieć posiada funkcję automatycznej lokalizacji pojazdów oraz możliwość integrowania z przyszłymi systemami ochrony lotniska. Claricor to przygotowane na konkretne potrzeby klienta rozwiązanie dla małych i średnich sieci. Zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom portów lotniczych oraz do użytku w sektorach przemysłu i transportu, Claricor oferuje wiele zaawansowanych funkcji spotykanych w dużych sieciach, między innymi bezpieczne usługi transmisji głosu i danych, wywołania indywidualne, wywołania grupowe i funkcje dyspozytorskie. Co więcej, Claricor można łatwo rozszerzyć z systemu obsługującego niewielką liczbę użytkowników w jednej komórce do w pełni rozwiniętej sieci spełniającej potrzeby kilku tysięcy abonentów.

Źródło: http://www.cassidian.com/

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2010 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.9 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2010 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 45.8 mld €, zatrudniając ponad 121 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń