Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze EADS Cassidian utworzy Cassidian CyberSecurity

EADS Cassidian utworzy Cassidian CyberSecurity

EADS-Cassidian-Cyber-Security-small.jpgFirma EADS Cassidian poinformowała o zamiarze utworzenia wydzielonego przedsiębiorstwo, „Cassidian CyberSecurity”, które będzie zajmować się szybko rosnącymi rynkami cyberbezpieczeństwa w rejonie Europy i Środkowego Wschodu. Na początku skoncentruje się na Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji. Skupiając całe doświadczenie Grupy EADS w zakresie cyberbezpieczeństwa, Cassidian CyberSecurity zamierza ulokować się na tym rynku jako kluczowy gracz w tej branży.

Aby zaspokoić konkretne potrzeby Francji, Brytanii i Niemiec, działalność Cassidian CyberSecurity początkowo będzie prowadzona przez trzy narodowe przedsiębiorstwa pod wspólnym szyldem globalnej organizacji zajmującej się cyberbezpieczeństwem. Te dynamiczne i elastyczne struktury zachowają swój silnie narodowy charakter i umożliwią rozwój kręgu zaufanych partnerów w Europie, aby lepiej służyć rządom, agencjom narodowym, przemysłom strategicznym i krytycznym infrastrukturom oraz jak najlepiej wykorzystać współpracę pomiędzy tymi krajami.

Zestaw produktów i usług Cassidian CyberSecurity jest zbudowany na trzech filarach. Są to:

  • Cyberobrona i Usługi Profesjonalne, ukierunkowany na zapewnianie profesjonalnych usług o wysokiej randze (takich, jak analiza ataków i odpowiadanie na nie, zarządzanie ryzykiem, audyty infrastruktury bezpieczeństwa).
  • Zaufana Infrastruktura, wdrażający narodowe i europejskie, zaufane rozwiązania o wysokim poziomie bezpieczeństwa oraz rozwijający technologie (takie, jak kryptografia i zarządzanie cyfrową tożsamością) w zgodności z regulacjami i wymaganiami suwerenności narodowej.
  • Bezpieczna Mobilność, dostarczający produkty i usługi bezpieczeństwa dla przemysłu i rządów w formie sprzętu przenośnego/przewoźnego (głos, dane, aplikacje) i przenośnych węzłów łączności.

Stefan Zoller, dyrektor generalny firmy Cassidian, skomentował: „Utworzenie Cassidian CyberSecurity wzmacnia strategię naszej firmy w segmencie bezpieczeństwa, w którym już obecnie posiada ona solidne możliwości. Ten segment rynku jest bardzo dynamiczny i oczekujemy znacznego wzrostu.”

Sektor bezpieczeństwa cybernetycznego doświadcza gwałtownego wzrostu liczby i wyrafinowania ataków, przeprowadzanych przez grupy terrorystyczne, „haktywistów”,  grupy przestępcze i zwykłych hakerów. W 2010 roku wartość tego rynku została oszacowana na 50 miliardów euro.

Hervé Guillou, dyrektor generalny Cassidian CyberSecurity, wyjaśnia: „Utworzenie Cassidian CyberSecurity przynosi specjalne narodowe jednostki, mogące budować oparte na zaufaniu relacje z narodowymi agencjami, przemysłem i operatorami infrastruktury krytycznej na początku we Francji, w Niemczech i Wielkiej Brytanii. To, że jesteśmy przedsiębiorstwem o nieskazitelnej reputacji pozwoli nam zająć strategiczną pozycję w Europie – przede wszystkim z naszymi obecnymi klientami, pragnącymi współpracować z zaufanymi ekspertami, w pełni świadomymi najnowszych zagrożeń.”

Cassidian-Cyber-Security.jpg

Aby wesprzeć swój rozwój, Cassidian CyberSecurity stworzy cybernetyczne centrum treningowe. Zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych ekspertów w tym zakresie wzrasta gwałtownie, więc Cassidian CyberSecurity zamierza przyciągnąć młode talenty i podwyższyć poziom ich doświadczenia.

Ta strategia wzrostu obejmie też strategiczne zakupy, w celu zdobycia nowych umiejętności i technologii oraz osiągnięcia masy krytycznej na rynku europejskim. Celem jest przekroczenie kwoty sprzedaży 500 mln euro do 2017 roku.

Dział badań i rozwoju ze szczególnym staraniem będzie wspierać tę nową organizację, a 20% z planowanych inwestycji w nią zostanie poświęcone na badania i rozwój.

Działalność firmy Cassidian w zakresie cyberbezpieczeństwa przyniosła szereg sukcesów w 2011 roku: wdrożenie we Francji systemu nadzoru żeglugi SPATIONAV 2 oraz SAPHIR NG, rozszerzonej sieci służącej wszystkim jednostkom francuskiej żandarmerii; w Niemczech brama bezpiecznej wymiany informacji (Secure Exchange Gateway, SECCOM®) wykorzystywana przez siły zbrojne. Jest to rozwiązanie o wysokim poziomie bezpieczeństwa do wymiany informacji pomiędzy różnymi tajnymi sieciami. Podobnie, rozwiązania kryptograficzne ECTOCRYP® są używane przez brytyjski rząd, a ostatnio wybrane także przez rząd z regionu Środkowego Wschodu dla spełnienia krytycznych wymagań bezpieczeństwa.

Źródło: http://www.cassidian.com/

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń