Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze EADS Cassidian utworzy Cassidian CyberSecurity

EADS Cassidian utworzy Cassidian CyberSecurity

EADS-Cassidian-Cyber-Security-small.jpgFirma EADS Cassidian poinformowała o zamiarze utworzenia wydzielonego przedsiębiorstwo, „Cassidian CyberSecurity”, które będzie zajmować się szybko rosnącymi rynkami cyberbezpieczeństwa w rejonie Europy i Środkowego Wschodu. Na początku skoncentruje się na Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji. Skupiając całe doświadczenie Grupy EADS w zakresie cyberbezpieczeństwa, Cassidian CyberSecurity zamierza ulokować się na tym rynku jako kluczowy gracz w tej branży.

Aby zaspokoić konkretne potrzeby Francji, Brytanii i Niemiec, działalność Cassidian CyberSecurity początkowo będzie prowadzona przez trzy narodowe przedsiębiorstwa pod wspólnym szyldem globalnej organizacji zajmującej się cyberbezpieczeństwem. Te dynamiczne i elastyczne struktury zachowają swój silnie narodowy charakter i umożliwią rozwój kręgu zaufanych partnerów w Europie, aby lepiej służyć rządom, agencjom narodowym, przemysłom strategicznym i krytycznym infrastrukturom oraz jak najlepiej wykorzystać współpracę pomiędzy tymi krajami.

Zestaw produktów i usług Cassidian CyberSecurity jest zbudowany na trzech filarach. Są to:

  • Cyberobrona i Usługi Profesjonalne, ukierunkowany na zapewnianie profesjonalnych usług o wysokiej randze (takich, jak analiza ataków i odpowiadanie na nie, zarządzanie ryzykiem, audyty infrastruktury bezpieczeństwa).
  • Zaufana Infrastruktura, wdrażający narodowe i europejskie, zaufane rozwiązania o wysokim poziomie bezpieczeństwa oraz rozwijający technologie (takie, jak kryptografia i zarządzanie cyfrową tożsamością) w zgodności z regulacjami i wymaganiami suwerenności narodowej.
  • Bezpieczna Mobilność, dostarczający produkty i usługi bezpieczeństwa dla przemysłu i rządów w formie sprzętu przenośnego/przewoźnego (głos, dane, aplikacje) i przenośnych węzłów łączności.

Stefan Zoller, dyrektor generalny firmy Cassidian, skomentował: „Utworzenie Cassidian CyberSecurity wzmacnia strategię naszej firmy w segmencie bezpieczeństwa, w którym już obecnie posiada ona solidne możliwości. Ten segment rynku jest bardzo dynamiczny i oczekujemy znacznego wzrostu.”

Sektor bezpieczeństwa cybernetycznego doświadcza gwałtownego wzrostu liczby i wyrafinowania ataków, przeprowadzanych przez grupy terrorystyczne, „haktywistów”,  grupy przestępcze i zwykłych hakerów. W 2010 roku wartość tego rynku została oszacowana na 50 miliardów euro.

Hervé Guillou, dyrektor generalny Cassidian CyberSecurity, wyjaśnia: „Utworzenie Cassidian CyberSecurity przynosi specjalne narodowe jednostki, mogące budować oparte na zaufaniu relacje z narodowymi agencjami, przemysłem i operatorami infrastruktury krytycznej na początku we Francji, w Niemczech i Wielkiej Brytanii. To, że jesteśmy przedsiębiorstwem o nieskazitelnej reputacji pozwoli nam zająć strategiczną pozycję w Europie – przede wszystkim z naszymi obecnymi klientami, pragnącymi współpracować z zaufanymi ekspertami, w pełni świadomymi najnowszych zagrożeń.”

Cassidian-Cyber-Security.jpg

Aby wesprzeć swój rozwój, Cassidian CyberSecurity stworzy cybernetyczne centrum treningowe. Zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych ekspertów w tym zakresie wzrasta gwałtownie, więc Cassidian CyberSecurity zamierza przyciągnąć młode talenty i podwyższyć poziom ich doświadczenia.

Ta strategia wzrostu obejmie też strategiczne zakupy, w celu zdobycia nowych umiejętności i technologii oraz osiągnięcia masy krytycznej na rynku europejskim. Celem jest przekroczenie kwoty sprzedaży 500 mln euro do 2017 roku.

Dział badań i rozwoju ze szczególnym staraniem będzie wspierać tę nową organizację, a 20% z planowanych inwestycji w nią zostanie poświęcone na badania i rozwój.

Działalność firmy Cassidian w zakresie cyberbezpieczeństwa przyniosła szereg sukcesów w 2011 roku: wdrożenie we Francji systemu nadzoru żeglugi SPATIONAV 2 oraz SAPHIR NG, rozszerzonej sieci służącej wszystkim jednostkom francuskiej żandarmerii; w Niemczech brama bezpiecznej wymiany informacji (Secure Exchange Gateway, SECCOM®) wykorzystywana przez siły zbrojne. Jest to rozwiązanie o wysokim poziomie bezpieczeństwa do wymiany informacji pomiędzy różnymi tajnymi sieciami. Podobnie, rozwiązania kryptograficzne ECTOCRYP® są używane przez brytyjski rząd, a ostatnio wybrane także przez rząd z regionu Środkowego Wschodu dla spełnienia krytycznych wymagań bezpieczeństwa.

Źródło: http://www.cassidian.com/

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń