Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian Cybersecurity zabezpieczy system SCADA przedsiębiorstwa paliwowego

Cassidian Cybersecurity zabezpieczy system SCADA przedsiębiorstwa paliwowego

Firma Cassidian CyberSecurity otrzymała kontrakt na konsultacje dla dużego przedsiębiorstwa paliwowego ze Środkowego Wschodu. W jego ramach wykonawca obejmie nadzór nad bezpieczeństwem informatycznym należącego do zleceniodawcy przemysłowego systemu kontroli (ICS), zwanego również SCADA (ang. Supervisory Control And Data Acquisition). Celem ma być ustalenie odpowiedzialności za bezpieczeństwo SCADA wewnątrz przedsiębiorstwa oraz określenie ról poszczególnych pracowników, głównie z działów IT i automatyki. Konsultacje obejmują także audyt architektury i interfejsów.

 

Guy Meguer, główny menedżer Cassidian CyberSecurity w rejonie Środkowego Wschodu, powiedział: “Przedsiębiorstwa energetyczne są wystawione na ogromne zagrożenie cyberatakami, a w szczególności dotyczy to przemysłu naftowego i gazowego. Dla każdego przemysłowego systemu kontroli najlepszą obroną jest zaprojektowanie kompletnej architektury bezpieczeństwa, która zapewni wysoki stopień bezpieczeństwa we wszystkich komponentach systemu.”

Cassidian przeprowadził szczegółowe badania w zakresie wyzwań, jakie stawia zabezpieczanie przemysłowych systemów kontroli przed atakami wymierzonymi w elektrownie, sieć dystrybucji wody lub energii elektrycznej, bądź inną infrastrukturę o kluczowym znaczeniu. Wyzwaniem jest wypracowanie takiej metody, która zapewni odpowiednią ochronę bez stwarzania dodatkowego ryzyka dla architektury i procedur operacyjnych. Dlatego też firma Cassidian CyberSecurity opracowała kompletną metodę, integrującą najlepsze rozwiązania w pojedynczym pakiecie.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie Cassidian CyberSecurity

Cassidian CyberSecurity to spółka w 100% należąca do firmy Cassidian, która w całości zajmuje się potrzebami rynku cyberbezpieczeństwa w rejonie Europy i Środkowego Wschodu. Celem działalności Cassidian CyberSecurity jest ochrona rządów, agencji rządowych, strategicznego przemysłu oraz kluczowej infrastruktury przed coraz bardziej wyrafinowanymi zagrożeniami.Cassidian CyberSecurity składa się z trzech działów: “Cyberobrona i Usługi Profesjonalne”, ukierunkowanego na dostarczanie profesjonalnych usług o wysokiej randze oraz tworzenie centrów bezpieczeństwa (Security Operation Centers); “Zaufana Infrastruktura”, zajmującego się kryptografią, zarządzaniem cyfrową tożsamością oraz rozwiązaniami rządowymi o wysokim stopniu bezpieczeństwa oraz “Bezpieczna Mobilność”, dostarczający produkty i usługi zapewniające bezpieczeństwo urządzeniom przenośnym (transmisji głosu i danych oraz aplikacjom). Firma zatrudnia ponad 400 pracowników.

 

O firmie Cassidian
Logo CassidianFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.
W 2012 roku firma Cassidian – zatrudniając około 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,7 mld €.


[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń