Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian prezentuje unikalny system pozycjonowania wewnątrz budynków

Cassidian prezentuje unikalny system pozycjonowania wewnątrz budynków

Firma CASSIDIAN zaprezentowała wyjątkowy system pozycjonowania wewnątrz budynków (ang. indoor positioning) łączący możliwość przesyłaniem parametrów życiowych za pośrednictwem szybkiej transmisji danych TEDS (TETRA Enhanced Data Services) w czasie rzeczywistym.

Rozwiązanie to ma na celu śledzenie stanu zdrowia oraz pozycji użytkowników radiotelefonów w pomieszczeniach, np. strażaków, ratowników, policjantów, pracowników pól naftowych oraz firm transportowych, czyli w miejscach w których nie jest możliwe pozycjonowanie przy pomocy sygnałów satelitarnych GPS.

Cassidian prezentuje unikalny system pozycjonowania wewnątrz budynków

Użytkownicy profesjonalnych radiotelefonów (Professional Mobile Radio, PMR) często muszą pracować w skrajnie trudnych warunkach i ogromnym stresie. Dlatego powodzenie ich misji może zależeć od tego, czy dowódca zespołu lub dyspozytor są w stanie śledzić ich dokładne położenie oraz czynności życiowe ich organizmów a także parametry środowiska. Posiadanie zastępczego systemu pozycjonowania jest szczególnie ważne w miejscach, do których nie dociera sygnał GPS, na przykład w budynkach lub tunelach.

W odróżnieniu od tradycyjnego pozycjonowania w pomieszczeniach za pomocą sieci radiowej Wi-Fi rozwiązanie zaprezentowane przez firmę Cassidian i jej partnerów nie wymaga uprzedniej budowy kosztownej i skomplikowanej infrastruktury sieciowej. Daje ono również możliwość monitorowania stanu zdrowia pracowników, np. przyspieszonej akcji serca jako objawu podwyższonego poziomu stresu. W ten sposób można uratować życie pracownika.

Zaprezentowane rozwiązanie, które umożliwia również weryfikację stanu zdrowia osób znajdujących się w polu działań, nie wymaga wcześniejszej budowy kosztownej sieci.

Do mierzenia ruchów i ustalania położenia osoby znajdującej się w miejscu, do którego nie dociera sygnał GPS, zaprezentowane rozwiązanie wykorzystuje przyspieszeniomierz (akcelerometr) i żyroskop (czujniki MEMS, układy mikroelektromechaniczne). Dane pozycjonowania są następnie przesyłane do aplikacji pozycjonującej, służącej do namierzania oddziałów terenowych za pośrednictwem bezpiecznej sieci TETRA przystosowanej do obsługi usług TEDS, która zapewnia znacznie szybsze przesyłanie danych i większą przepustowość bez ograniczania obszaru zasięgu, bezpieczeństwa, prywatności czy poufności.

Zaprezentowane rozwiązanie stanowi część programu Sinetra Euripides, czyli europejskiego programu zorientowanego na stworzenie zintegrowanych, inteligentnych systemów w różnorodnych i uzupełniających się dziedzinach zastosowań, takich jak przemysł samochodowy, aeronautyka, technika medyczna i globalne bezpieczeństwo.

Źródło: www.cassidian.com


Zobacz działanie systemu na żywo:

Firma CASSIDIAN (www.cassidian.com)

Cassidian, członek koncernu EADS, to światowy lider w dziedzinie globalnych rozwiązań i systemów na rzecz bezpieczeństwa, który dostarcza usługi z dziedziny integracji dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz wzbogacone produkty i usługi klientom z sektora cywilnego i wojskowego na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty i bezzałogowe systemy powietrzne), systemy lądowe, morskie i połączone, systemy gromadzenia danych wywiadowczych i nadzoru, bezpieczeństwa komputerowego, bezpiecznej komunikacji, testowe, obsługi pocisków oraz usługi i wsparcie techniczne. W roku 2010 firma Cassidian zatrudniała około 28 000 osób, a jej dochody wyniosły 5,9 mld euro. EADS to światowy lider w dziedzinie aeronautyki, obronności i usług towarzyszących. W roku 2010 grupa obejmująca spółki Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter wygenerowała dochody na poziomie 45,8 mld euro, przy zatrudnieniu przekraczającym 121 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń