Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Radiotelefony TETRA Cassidian dopuszczone do użytku w BOS

Radiotelefony TETRA Cassidian dopuszczone do użytku w BOS

Radiotelefony TETRA firmy Cassidian przeszły wszystkie testy interoperacyjności wymagane przed dopuszczeniem ich do użytku w niemieckiej ogólnokrajowej sieci łączności cyfrowej dla służb bezpieczeństwa publicznego, BOS. Pod koniec 2012 roku Federalna Agencja ds. Cyfrowej Radiokomunikacji na Potrzeby Służb Bezpieczeństwa (BDBOS) wydała stosowne certyfikaty zaświadczające o pomyślnym rezultacie wspomnianych testów.

Od teraz radiotelefony ręczne THR9, THR9 Ex i THR9i mogą być wykorzystywane w sieci BOS. Certyfikaty dla tych urządzeń przyznano na podstawie testów interoperacyjności wykonanych na specjalnych platformach testowych. Warunki certyfikacji są silnie skupione na zachowaniu wymagań technologicznych, zgodności z normami technicznymi oraz interoperacyjności.

BOS to największa na świecie sieć łączności radiowej oparta na standardzie TETRA. Została zaprojektowana tak, aby zapewnić łączność 500 tysiącom użytkowników w tym samym czasie i będzie umożliwiać wzajemną komunikację pomiędzy agencjami rządowymi, zarówno na co dzień, jak i w trakcie wielkoskalowych wydarzeń oraz incydentów. Gdy jej budowa zostanie ukończona, sieć będzie się składać z 4300-4500 stacji bazowych oraz central znajdujących się w 64 różnych lokalizacjach.

 

 

 

Źródło: www.cassidian.com

 

 

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń