Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus modernizuje sieć bezpieczeństwa publicznego TETRA w mieście Meksyk

Airbus modernizuje sieć bezpieczeństwa publicznego TETRA w mieście Meksyk

Elancourt, 20 marzec 2017 – W celu poprawy jakości i wydajności systemu łączności radiowej dla bezpieczeństwa publicznego w mieście Meksyk, firma Airbus rozpoczęła niedawno modernizację sieci TETRA „Federal Public Security Secretariat’s”. Meksykańskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego Dystryktu Federalnego (Secretaría de Seguridad Pública del Distrito Federal) wkrótce skorzysta z nowej sieci TETRA o zwiększonej pojemności, aby zaspokoić potrzeby około 30 tys. użytkowników końcowych ze służb bezpieczeństwa publicznego.

Firma intensywnie działa w kierunku modernizacji sieci w stolicy Meksyku: Lepszy zasięg radiowy i sprzęt, nowe radiotelefony oraz długoterminowa obsługa serwisowa.

Fred Gallart, Szef Sprzedaży i Dostawy Programu działu Secure Land Communications – na obszar Ameryki Łacińskiej – w firmie Airbus, powiedział: „Przed złożeniem naszej oferty w Ministerstwie, przyjrzeliśmy się wymaganiom Ministerstwa dotyczącym łączności krytycznej. W rezultacie Airbus przedstawił dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązanie, które zmienia sytuację”.

 

Oprócz znaczących ulepszeń sprzętowych i programowych włączając to najnowszy serwer DXTA TETRA i łatwy w obsłudze systemem zarządzania NetBoss, firma Airbus również odnowi i zwiększy liczbę stanowisk dyspozytorskich za pomocą rozwiązania Radio Console System 9500. Ponadto zwiększony zostanie zasięg radiowy. Umowa obejmuje również wymianę obecnych radiotelefonów na nowe urządzenia, a także wsparcie techniczne i obsługę serwisową.

 

Sieć obsłuży obszar około 1500 kilometrów kwadratowych z populacją liczącą prawie 9 milionów mieszkańców, co czyni go jedną z najgęściej zaludnionych metropolii na świecie.

 

Źródło: airbus.com ; Fot.: securelandcommunications.com

 

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń