Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus modernizuje sieć bezpieczeństwa publicznego TETRA w mieście Meksyk

Airbus modernizuje sieć bezpieczeństwa publicznego TETRA w mieście Meksyk

Elancourt, 20 marzec 2017 – W celu poprawy jakości i wydajności systemu łączności radiowej dla bezpieczeństwa publicznego w mieście Meksyk, firma Airbus rozpoczęła niedawno modernizację sieci TETRA „Federal Public Security Secretariat’s”. Meksykańskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego Dystryktu Federalnego (Secretaría de Seguridad Pública del Distrito Federal) wkrótce skorzysta z nowej sieci TETRA o zwiększonej pojemności, aby zaspokoić potrzeby około 30 tys. użytkowników końcowych ze służb bezpieczeństwa publicznego.

Firma intensywnie działa w kierunku modernizacji sieci w stolicy Meksyku: Lepszy zasięg radiowy i sprzęt, nowe radiotelefony oraz długoterminowa obsługa serwisowa.

Fred Gallart, Szef Sprzedaży i Dostawy Programu działu Secure Land Communications – na obszar Ameryki Łacińskiej – w firmie Airbus, powiedział: „Przed złożeniem naszej oferty w Ministerstwie, przyjrzeliśmy się wymaganiom Ministerstwa dotyczącym łączności krytycznej. W rezultacie Airbus przedstawił dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązanie, które zmienia sytuację”.

 

Oprócz znaczących ulepszeń sprzętowych i programowych włączając to najnowszy serwer DXTA TETRA i łatwy w obsłudze systemem zarządzania NetBoss, firma Airbus również odnowi i zwiększy liczbę stanowisk dyspozytorskich za pomocą rozwiązania Radio Console System 9500. Ponadto zwiększony zostanie zasięg radiowy. Umowa obejmuje również wymianę obecnych radiotelefonów na nowe urządzenia, a także wsparcie techniczne i obsługę serwisową.

 

Sieć obsłuży obszar około 1500 kilometrów kwadratowych z populacją liczącą prawie 9 milionów mieszkańców, co czyni go jedną z najgęściej zaludnionych metropolii na świecie.

 

Źródło: airbus.com ; Fot.: securelandcommunications.com

 

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń