Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions będzie zarządzać siecią niemieckiego dostawcy energii

Motorola Solutions będzie zarządzać siecią niemieckiego dostawcy energii

Firma Motorola Solutions zawarła umowę o świadczeniu usług zarządzanych dla niemieckiego dystrybutora energii, EWR Netz. W ramach tej umowy Motorola Solutions zainstaluje i przez pięć lat będzie zarządzać oraz utrzymywać sieć radiokomunikacyjną TETRA dla potrzeb EWR Netz. Przez cały ten okres będzie także świadczyć wsparcie techniczne i wykonywać modernizacje sprzętu oraz oprogramowania sieciowego.

Jest to największy jak dotąd kontrakt podpisany przez firmę Motorola Solutions z przedsiębiorstwem użyteczności publicznej działającym w Europie lub Afryce. Oprócz świadczenia wspomnianych usług Motorola Solutions zmodernizuje także istniejącą u niemieckiego operatora infrastrukturę TETRA, zastępując ją najnowszą wersją swojej platformy Dimetra IP.

“Dzięki systemowi TETRA Dimetra IP Compact możemy zaoferować naszym klientom nowe, przyszłościowe usługi takie, jak inteligentne opomiarowanie”, powiedział Johannes Krämer, dyrektor generalny EWR Netz. “Zawarcie tej umowy o usługach zarządzanych było dla nas niezwykle istotne, gdyż w ten sposób możemy zapewnić nieustanną dostępność naszych systemów o krytycznym znaczeniu. Nie musimy się już martwić o ich utrzymanie i aktualizacje”.

EWR Netz jest największym dystrybutorem energii elektrycznej, gazu ziemnego i wody w regionie Hesji Nadreńskiej. Od 2007 roku przedsiębiorstwo korzysta z infrastruktury TETRA firmy Motorola Solutions. Bazująca na platformie Dimetra IP Compact sieć składa się z 37 stref radiowych. Infrastruktura została rozszerzona o wsparcie dla inteligentnego opomiarowania, aby w przyszłości pozwolić na wdrożenie rozwiązań tzw. “smart grid”.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń