Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions będzie zarządzać siecią niemieckiego dostawcy energii

Motorola Solutions będzie zarządzać siecią niemieckiego dostawcy energii

Firma Motorola Solutions zawarła umowę o świadczeniu usług zarządzanych dla niemieckiego dystrybutora energii, EWR Netz. W ramach tej umowy Motorola Solutions zainstaluje i przez pięć lat będzie zarządzać oraz utrzymywać sieć radiokomunikacyjną TETRA dla potrzeb EWR Netz. Przez cały ten okres będzie także świadczyć wsparcie techniczne i wykonywać modernizacje sprzętu oraz oprogramowania sieciowego.

Jest to największy jak dotąd kontrakt podpisany przez firmę Motorola Solutions z przedsiębiorstwem użyteczności publicznej działającym w Europie lub Afryce. Oprócz świadczenia wspomnianych usług Motorola Solutions zmodernizuje także istniejącą u niemieckiego operatora infrastrukturę TETRA, zastępując ją najnowszą wersją swojej platformy Dimetra IP.

“Dzięki systemowi TETRA Dimetra IP Compact możemy zaoferować naszym klientom nowe, przyszłościowe usługi takie, jak inteligentne opomiarowanie”, powiedział Johannes Krämer, dyrektor generalny EWR Netz. “Zawarcie tej umowy o usługach zarządzanych było dla nas niezwykle istotne, gdyż w ten sposób możemy zapewnić nieustanną dostępność naszych systemów o krytycznym znaczeniu. Nie musimy się już martwić o ich utrzymanie i aktualizacje”.

EWR Netz jest największym dystrybutorem energii elektrycznej, gazu ziemnego i wody w regionie Hesji Nadreńskiej. Od 2007 roku przedsiębiorstwo korzysta z infrastruktury TETRA firmy Motorola Solutions. Bazująca na platformie Dimetra IP Compact sieć składa się z 37 stref radiowych. Infrastruktura została rozszerzona o wsparcie dla inteligentnego opomiarowania, aby w przyszłości pozwolić na wdrożenie rozwiązań tzw. “smart grid”.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń