Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Technologia TETRA pomaga spółce ENERGA-OPERATOR SA zapewniać nieprzerwane dostawy energii do milionów...

Technologia TETRA pomaga spółce ENERGA-OPERATOR SA zapewniać nieprzerwane dostawy energii do milionów użytkowników w Polsce

Kraków, 11 sierpnia 2015 r. – Chcąc zapewnić nieprzerwane dostawy energii elektrycznej, największy dystrybutor energii elektrycznej w północnej Polsce, obsługujący ponad 2,9 milionów klientów prywatnych i biznesowych, podjął decyzję o migracji do cyfrowej radiowej technologii komunikacyjnej. Aby zapewnić najwyższą możliwą jakość komunikacji dla swoich pracowników i dyspozytorni, ENERGA-OPERATOR SA zdecydowała się na wykorzystanie rozbudowanego systemu Dimetra IP Terrestrial Trunked Radio (TETRA) od firmy Motorola Solutions. Projekt jest największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce wykonanym przez firmę Motorola Solutions na rzecz podmiotu z sektora usług komunalnych.


ENERGA-OPERATOR SA, jeden z największych dystrybutorów energii w Polsce, rozbudowuje swoją infrastrukturę komunikacyjną o technologię Dimetra TETRA firmy Motorola Solutions.

  • Cyfrowa komunikacja radiowa pozwala zwiększyć bezpieczeństwo i niezawodność dostaw energii elektrycznej
  • Efektywna kosztowo integracja z obecnie wykorzystywaną przez dystrybutora infrastrukturą dyspozytorską
  • Największy w Polsce projekt Motorola Solutions dla podmiotu z sektora usług komunalnych

Zgodnie z zawarta umową, Motorola Solutions dostarczy i wdroży system TETRA, obejmujący przełączniki Dimetra IP TETRA, stacje bazowe TETRA, radiotelefony przewoźne TETRA, radiotelefony przenośne TETRA oraz modemy radiowe TETRA.

Motorola Solutions będzie także odpowiedzialna za integrację rozwiązań firm zewnętrznych, w tym systemu nadzorującego przebieg procesu technologicznego (SCADA – ang. Supervisory Control And Data Acquisition), dostarczonego przez firmy Elkomtech i Mikronika i służącego do kontroli sprzętu do dystrybucji energii w odległych lokalizacjach. Motorola Solutions zapewni także usługi integracji sieci, rozwiązania w zakresie konsoli dyspozytorskiej  oraz serwis posprzedażny i usługi utrzymania.

„Decydując się na wdrożenie naszego systemu Dimetra IP TETRA, firma ENERGA-OPERATOR SA wybrała niezawodne rozwiązanie komunikacyjne, które może być rozwijane i rozbudowywane. Dzięki temu technologia może wspierać  rozwiązania Smart Metering, Smart Grid oraz standard LTE, jeśli zajdzie taka potrzeba” – powiedział Axel Rettig, wiceprezes działu MSSI na region Europy Wschodniej, Rosji oraz Azji Środkowej w firmie Motorola Solutions.

###

O firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania komunikacyjne o znaczeniu krytycznym oraz dostarcza usługi, które pomagają organizacjom bezpieczeństwa publicznego oraz przedsiębiorstwom w tworzeniu bezpieczniejszych miast i rozwijających się społeczności. Najnowsze informacje o firmie można znaleźć na stronie www.motorolasolutions.com/newsroom lub uzyskać po zasubskrybowaniu kanału wiadomości.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń