Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Przetarg na sieć TETRA dla ENERGA-OPERATOR S.A.

Przetarg na sieć TETRA dla ENERGA-OPERATOR S.A.

Po wielomiesięcznych przygotowaniach, ENERGA-OPERATOR S.A. rozpisała przetarg na dostawę i wdrożenie sieci TETRA na obszarze swojej działalności. Zamówienie będzie realizowane w okresie 6 lat od zawarcia umowy, uwzględniającym czas niezbędny na dostarczenie i wdrożenie poszczególnych produktów oraz 3 letni okres wsparcia powdrożeniowego.

Wdrożenie systemu obejmie zasięgiem teren działania ENERGA-OPERATOR, tj. około 75 tys. km2. W ramach zamówienia Wykonawca wdroży kompleksową infrastrukturę sieci TETRA obejmującą stacje bazowe TETRA, węzły centralne sieci zapewniające redundancję funkcjonalną i geograficzną, terminale przewoźne i przenośne, radiomodemy przeznaczone do transmisji komunikatów SCADA oraz niezbędne oprogramowanie i licencje.

Wdrażana sieć TETRA będzie zintegrowana przez Wykonawcę z użytkowanym w ENERGA-OPERATOR systemem konsol dyspozytorskich DGT-MCS IP oraz systemami centralnymi SCADA produkcji firm Elkomtech i Mikronika. Sieć będzie umożliwiała rozbudowę o kolejne stacje bazowe (przynajmniej do 160 stacji łącznie), bez konieczności rozbudowy węzłów centralnych i serwerów usługowych. Sieć musi umożliwiać rejestrację i użytkowanie co najmniej 50 tys. terminali (radiotelefonów i modemów) TETRA bez ponoszenia dodatkowych kosztów na infrastrukturę lub licencje. Zamawiający wymaga także, aby sieć była oparta o dwa redundantne centralne węzły (w Gdańsku i Płocku), zapewniające redundancję sprzętową i geograficzną tak, aby uszkodzenie jednego z węzłów nie powodowało ograniczenia funkcjonalności ani zasięgu działania sieci TETRA.

Ponadto oferowany system TETRA musi posiadać m.in. szyfrowanie TEA1 z kluczami SCK/DCK/CCK, zmianę klucza drogą radiową (OTAR) dla wspólnych kluczy szyfrowych (CCK), odbieranie i wysyłanie statusów oraz wiadomości SDS (140 znaków) w tym SDS z konkatenacją (do 399 znaków) oraz wiadomości SDS z informacją o lokalizacji, możliwość zdalnego ogłuszenia/deaktywacji/aktywacji radiotelefonów drogą radiową, interoperacyjność z terminalami TETRA różnych producentów, system rejestracji korespondencji radiotelefonicznej oparty o system DGT NetCRR.

Oferowane stacje bazowe muszą obsługiwać co najmniej 2 częstotliwości nośne i zapewniać możliwość potrójnego odbioru zbiorczego. Radiotelefony przewoźne, przenośne i stacjonarne muszą posiadać wbudowany odbiornik GPS, obsługę trybu DMO, możliwość wysyłania wiadomości SDS wpisywanych przy pomocy klawiatury i dedykowany przycisk alarmowy. Radiotelefony przenośne muszą posiadać stopień ochrony IP54 lub wyższy, alarm „Man-Down”, kolorowy wyświetlacz i masę (wraz z akumulatorem) nie większą niż 290 g dla mocy max. 1,8 W / 350 g dla mocy 3 W. Radiotelefony przewoźne muszą posiadać moc min. 5 W, możliwość pracy w trybie DMO/TMO Gateway i stopień ochrony IP54.

Specyfikacja ilościowa głównych elementów systemu wygląda następująco:

  • Stacje bazowe: 125 kpl.
  • Węzły centralne: 2 kpl.
  • Radiotelefony przewoźne: 800 szt.
  • Radiotelefony stacjonarne: 235 kpl.
  • Radiotelefony przenośne: 1080 kpl.
  • Słuchawki do radiotelefonów przenośnych: 1080 szt.
  • Dodatkowy akumulator do radiotelefonów przenośnych: 1080 szt.
  • Ładowarka 230 V do radiotelefonów przenośnych: 1080 szt.
  • Ładowarka samochodowa do radiotelefonów przenośnych: 1080 szt.
  • Modemy SCADA: 1700 szt.

 

Wykonawca zapewni także 24-godzinny helpdesk w języku polskim z możliwością zgłaszania problemów technicznych w języku polskim 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu oraz czasy usunięcia awarii: krytycznych do 4 h, niekrytycznych do 72 h, a awarii o niskim znaczeniu do 14 dni.

Zamawiający wymaga od wykonawców złożenia próbki oferowanych urządzeń w celu potwierdzenia, że oferta odpowiada wymaganiom zamawiającego. Próbka ma obejmować: po 3 szt. stacji bazowych, radiotelefonów przenośnych, przewoźnych i stacjonarnych oraz switch centralny wraz z niezbędnym wyposażeniem umożliwiającym przeprowadzenie testów.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wykazanie się wykonaniem w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej jednej dostawy i wdrożenia wielkoobszarowego systemu radiokomunikacyjnego w standardzie TETRA z min. 50 stacjami bazowymi oraz dysponowanie osobami o stosownych kwalifikacjach i doświadczeniu: dwoma kierownikami projektu, ekspertem ds. planowania radiowego i dwoma specjalistami ds. wsparcia technicznego oferowanej infrastruktury systemu.

Oferty można składać do 17 listopada br. do godz. 10:00. Jedynym kryterium wyboru będzie cena. Zamawiający wymaga zabezpieczenia oferty przez wniesienie wadium o wartości 1,5 mln zł.

Źródło: zakupy.energa-operator.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń