Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Przetarg na sieć TETRA dla ENERGA-OPERATOR S.A.

Przetarg na sieć TETRA dla ENERGA-OPERATOR S.A.

Po wielomiesięcznych przygotowaniach, ENERGA-OPERATOR S.A. rozpisała przetarg na dostawę i wdrożenie sieci TETRA na obszarze swojej działalności. Zamówienie będzie realizowane w okresie 6 lat od zawarcia umowy, uwzględniającym czas niezbędny na dostarczenie i wdrożenie poszczególnych produktów oraz 3 letni okres wsparcia powdrożeniowego.

Wdrożenie systemu obejmie zasięgiem teren działania ENERGA-OPERATOR, tj. około 75 tys. km2. W ramach zamówienia Wykonawca wdroży kompleksową infrastrukturę sieci TETRA obejmującą stacje bazowe TETRA, węzły centralne sieci zapewniające redundancję funkcjonalną i geograficzną, terminale przewoźne i przenośne, radiomodemy przeznaczone do transmisji komunikatów SCADA oraz niezbędne oprogramowanie i licencje.

Wdrażana sieć TETRA będzie zintegrowana przez Wykonawcę z użytkowanym w ENERGA-OPERATOR systemem konsol dyspozytorskich DGT-MCS IP oraz systemami centralnymi SCADA produkcji firm Elkomtech i Mikronika. Sieć będzie umożliwiała rozbudowę o kolejne stacje bazowe (przynajmniej do 160 stacji łącznie), bez konieczności rozbudowy węzłów centralnych i serwerów usługowych. Sieć musi umożliwiać rejestrację i użytkowanie co najmniej 50 tys. terminali (radiotelefonów i modemów) TETRA bez ponoszenia dodatkowych kosztów na infrastrukturę lub licencje. Zamawiający wymaga także, aby sieć była oparta o dwa redundantne centralne węzły (w Gdańsku i Płocku), zapewniające redundancję sprzętową i geograficzną tak, aby uszkodzenie jednego z węzłów nie powodowało ograniczenia funkcjonalności ani zasięgu działania sieci TETRA.

Ponadto oferowany system TETRA musi posiadać m.in. szyfrowanie TEA1 z kluczami SCK/DCK/CCK, zmianę klucza drogą radiową (OTAR) dla wspólnych kluczy szyfrowych (CCK), odbieranie i wysyłanie statusów oraz wiadomości SDS (140 znaków) w tym SDS z konkatenacją (do 399 znaków) oraz wiadomości SDS z informacją o lokalizacji, możliwość zdalnego ogłuszenia/deaktywacji/aktywacji radiotelefonów drogą radiową, interoperacyjność z terminalami TETRA różnych producentów, system rejestracji korespondencji radiotelefonicznej oparty o system DGT NetCRR.

Oferowane stacje bazowe muszą obsługiwać co najmniej 2 częstotliwości nośne i zapewniać możliwość potrójnego odbioru zbiorczego. Radiotelefony przewoźne, przenośne i stacjonarne muszą posiadać wbudowany odbiornik GPS, obsługę trybu DMO, możliwość wysyłania wiadomości SDS wpisywanych przy pomocy klawiatury i dedykowany przycisk alarmowy. Radiotelefony przenośne muszą posiadać stopień ochrony IP54 lub wyższy, alarm „Man-Down”, kolorowy wyświetlacz i masę (wraz z akumulatorem) nie większą niż 290 g dla mocy max. 1,8 W / 350 g dla mocy 3 W. Radiotelefony przewoźne muszą posiadać moc min. 5 W, możliwość pracy w trybie DMO/TMO Gateway i stopień ochrony IP54.

Specyfikacja ilościowa głównych elementów systemu wygląda następująco:

  • Stacje bazowe: 125 kpl.
  • Węzły centralne: 2 kpl.
  • Radiotelefony przewoźne: 800 szt.
  • Radiotelefony stacjonarne: 235 kpl.
  • Radiotelefony przenośne: 1080 kpl.
  • Słuchawki do radiotelefonów przenośnych: 1080 szt.
  • Dodatkowy akumulator do radiotelefonów przenośnych: 1080 szt.
  • Ładowarka 230 V do radiotelefonów przenośnych: 1080 szt.
  • Ładowarka samochodowa do radiotelefonów przenośnych: 1080 szt.
  • Modemy SCADA: 1700 szt.

 

Wykonawca zapewni także 24-godzinny helpdesk w języku polskim z możliwością zgłaszania problemów technicznych w języku polskim 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu oraz czasy usunięcia awarii: krytycznych do 4 h, niekrytycznych do 72 h, a awarii o niskim znaczeniu do 14 dni.

Zamawiający wymaga od wykonawców złożenia próbki oferowanych urządzeń w celu potwierdzenia, że oferta odpowiada wymaganiom zamawiającego. Próbka ma obejmować: po 3 szt. stacji bazowych, radiotelefonów przenośnych, przewoźnych i stacjonarnych oraz switch centralny wraz z niezbędnym wyposażeniem umożliwiającym przeprowadzenie testów.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wykazanie się wykonaniem w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej jednej dostawy i wdrożenia wielkoobszarowego systemu radiokomunikacyjnego w standardzie TETRA z min. 50 stacjami bazowymi oraz dysponowanie osobami o stosownych kwalifikacjach i doświadczeniu: dwoma kierownikami projektu, ekspertem ds. planowania radiowego i dwoma specjalistami ds. wsparcia technicznego oferowanej infrastruktury systemu.

Oferty można składać do 17 listopada br. do godz. 10:00. Jedynym kryterium wyboru będzie cena. Zamawiający wymaga zabezpieczenia oferty przez wniesienie wadium o wartości 1,5 mln zł.

Źródło: zakupy.energa-operator.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń