Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze PSE będzie korzystać z sieci TETRA Energa-Operator

PSE będzie korzystać z sieci TETRA Energa-Operator

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. z siedzibą w Konstancinie-Jeziorna opublikowały ogłoszenie o zamówieniu usługi radiowej sieci trankingowej TETRA. Chodzi o skorzystanie z usług sieci TETRA zbudowanej przez Energa-Operator. Spółka Enspirion oferuje kompleksową usługę łączności dyspozytorskiej TETRA w oparciu o infrastrukturę sieci TETRA Energa Operator. Energa Operator zbudował własną infrastrukturę sieci, wybierając ten standard jako najbardziej zaawansowany funkcjonalnie i dojrzały technologicznie.

Ze względu na duży potencjał systemu TETRA zaimplementowanego w Grupie Energa, firma Enspirion postanowiła zaproponować usługi sieci TETRA klientom zewnętrznym. Chce w ten sposób przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa oraz zwiększyć efektywność współpracy różnych służb działających na obszarze działania Energa Operator. Enspirion jest spółką Grupy Energa posiadającą wyłączność na udostępnianie potencjału sieci TETRA Grupy Energa.

Infrastruktura TETRA wybudowana przez Grupę Energa pokrywa zasięgiem swojego działania obszar ok. ¼ powierzchni kraju. Stanowi to bardzo solidny potencjał startowy dla oferowania usług łączności dyspozytorskiej. Zgodnie z planem pozostałe spółki energetyczne w najbliższym czasie pokryją zasięgiem sieci TETRA swoje obszary OSD, a tym samym całe terytorium Polski.

Spółka PSE przyznała zamówienie z wolnej ręki firmie Enspirion, gdyż jak czytamy w uzasadnieniu, aktualnie w Polsce nie istnieje żaden system radiowej łączności trankingowej obejmujący zasięgiem obszary większe niż pojedyncze aglomeracje miejskie. Jedynym dostępnym systemem pokrywającym zasięgiem część obszaru istotnego dla OSP (Operatora Systemu Przesyłowego jakim jest PSE) jest system TETRA wybudowany przez spółkę Energa-Operator. System ten został wybudowany w marcu 2018 roku i pokrywa swym zasięgiem około 20% obszaru kraju.

Wato nadmienić, iż Energa jest jednym z sześciu członków zrzeszonych w PTPiREE (Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej), które pełni na ich rzecz funkcję operatora sieci radiokomunikacyjnej typu trankingowego. Sieć ta od roku 1995, w oparciu o analogowy system Digicom wykorzystywana jest na potrzeby łączności radiowej w elektroenergetyce przez pięciu operatorów systemów dystrybucyjnego (OSD) na obszarze całego kraju. W 2006 roku podjęto decyzje zmierzające do unowocześnienia sieci radiowej wykorzystywanej przez OSD poprzez wymianę analogowego systemu Digicom na cyfrowy, a w 2013 roku ostatecznie jako standard wybrano system TETRA.

Źródło: pse.pl, RadioTech.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.
Pytania? Zadzwoń