Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Energa będzie dzierżawić maszty pod system TETRA

Energa będzie dzierżawić maszty pod system TETRA

Polkomtel i Orange zostali zakwalifikowani do dialogu technicznego w projekcie wieloletniej dzierżawy infrastruktury telekomunikacyjnej przeznaczonej do budowy sieci TETRA. Dzierżawiona infrastruktura będzie uzupełnieniem posiadanej przez ENERGA-Operator i pozwoli na zapewnienie oczekiwanego pokrycia terenu działania zasięgiem sieci trankingowej TETRA. Przypomnijmy, iż Energa zamierza wdrożyć system łączności radiowej TETRA na obszarze swojego działania, który będzie się składał z około 130 stacji bazowych.

Do dialogu przystąpili też: T-Mobile, Emitel oraz TK Telekom ale nie spełnili wymagań zakwalifikowania do udziału w dialogu.

 

Zakres planowanej dzierżawy obejmuje:

  • Miejsce na wieżach lub masztach operatorów komórkowych, z przeznaczeniem instalacji anten systemu TETRA.
  • Miejsca w pomieszczeniach technicznych, w bezpośrednim sąsiedztwie wieży lub masztu, umożliwiającego posadowienie urządzeń aktywnych stacji bazowej TETRA, wraz z infrastrukturą umożliwiającą doprowadzenie torów antenowych z wieży/masztu.
  • Alternatywnie do dzierżawy miejsca w pomieszczeniach technicznych, rozpatrywana będzie dzierżawa miejsca, do postawienia kontenera telekomunikacyjnego.
  • Zapewnienie zasilania podstawowego i opcjonalnie gwarantowanego.
  • Zapewnienie redundantnej infrastruktury teletransmisyjnej, umożliwiającej komunikację z każdego dzierżawionego obiektu do dwóch niezależnych punktów styku z siecią ENERGA–Operator SA.
  • Szacunkowa liczba stacji bazowych usytuowanych na obiektach dzierżawionych: 55.
  • Liczba dzierżawionych obiektów, będzie wynikać z planowania radiowego, na podstawie zadanych przez ENERGA–Operator SA parametrów.
  • Zakres wykorzystywanej częstotliwości radiowej to UHF.
  • Planowany okres dzierżawy będzie wynosić 10 lat.

 

Źródło: Energa Operator S.A.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń