Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Energa będzie dzierżawić maszty pod system TETRA

Energa będzie dzierżawić maszty pod system TETRA

Polkomtel i Orange zostali zakwalifikowani do dialogu technicznego w projekcie wieloletniej dzierżawy infrastruktury telekomunikacyjnej przeznaczonej do budowy sieci TETRA. Dzierżawiona infrastruktura będzie uzupełnieniem posiadanej przez ENERGA-Operator i pozwoli na zapewnienie oczekiwanego pokrycia terenu działania zasięgiem sieci trankingowej TETRA. Przypomnijmy, iż Energa zamierza wdrożyć system łączności radiowej TETRA na obszarze swojego działania, który będzie się składał z około 130 stacji bazowych.

Do dialogu przystąpili też: T-Mobile, Emitel oraz TK Telekom ale nie spełnili wymagań zakwalifikowania do udziału w dialogu.

 

Zakres planowanej dzierżawy obejmuje:

  • Miejsce na wieżach lub masztach operatorów komórkowych, z przeznaczeniem instalacji anten systemu TETRA.
  • Miejsca w pomieszczeniach technicznych, w bezpośrednim sąsiedztwie wieży lub masztu, umożliwiającego posadowienie urządzeń aktywnych stacji bazowej TETRA, wraz z infrastrukturą umożliwiającą doprowadzenie torów antenowych z wieży/masztu.
  • Alternatywnie do dzierżawy miejsca w pomieszczeniach technicznych, rozpatrywana będzie dzierżawa miejsca, do postawienia kontenera telekomunikacyjnego.
  • Zapewnienie zasilania podstawowego i opcjonalnie gwarantowanego.
  • Zapewnienie redundantnej infrastruktury teletransmisyjnej, umożliwiającej komunikację z każdego dzierżawionego obiektu do dwóch niezależnych punktów styku z siecią ENERGA–Operator SA.
  • Szacunkowa liczba stacji bazowych usytuowanych na obiektach dzierżawionych: 55.
  • Liczba dzierżawionych obiektów, będzie wynikać z planowania radiowego, na podstawie zadanych przez ENERGA–Operator SA parametrów.
  • Zakres wykorzystywanej częstotliwości radiowej to UHF.
  • Planowany okres dzierżawy będzie wynosić 10 lat.

 

Źródło: Energa Operator S.A.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń