Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej podjął decyzję o zamykaniu projektów o niezadowalającej stopie zwrotu, w szczególności niezwiązanych bezpośrednio z podstawową działalnością Grupy, oraz zobowiązał wszystkie spółki z Grupy PGE do działań optymalizacyjnych i racjonalizacyjnych. Czy powodem jest koronawirus? Raczej nie. Bardziej związane jest to z osobą nowego prezesa PGE – Wojciecha Dąbrowskiego, który kieruje spółką od 20 lutego br. Zapowiedział audyt projektów. Łączność radiowa z pewnością nie należy do głównych projektów związanych z wytwarzaniem energii. W związku z tym czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijany obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy.

Podjęta przez zarząd PGE decyzja wynika z zapowiadanego przez Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, przeglądu projektów prowadzonych w Grupie PGE pod kątem ich zasadności, rentowności, efektywności i przydatności.

Zarząd zobowiązał wszystkie spółki z Grupy PGE do niezwłocznego podjęcia działań optymalizacyjnych i racjonalizacyjnych oraz skoncentrowania się na zadaniach bezpośrednio związanych z prowadzoną działalnością w uzgodnieniu z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A. – informuje Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Decyzja zarządu związana jest z wynikami analizy korzyści projektów realizowanych w Grupie PGE oraz zmianami zachodzącymi w otoczeniu gospodarczym, społecznymi biznesowym branży energetycznej. Zarząd PGE kierował się przede wszystkim wynikami finansowymi i operacyjnymi Grupy Kapitałowej PGE za 2019 r.,w szczególności wynikiem netto, który wyniósł -3,9 mld zł, notowaniami giełdowymi akcji PGE na Giełdzie Papierów Wartościowych, a także negatywnym wpływem epidemii koronawirusa na sytuację gospodarczą w Polsce i na Świecie, ze szczególnym uwzględnieniem konsumpcji energii elektrycznej. Ciepła zima, wysokie koszty importu węgla ze wschodu oraz pandemia owocują spadkiem popytu na prąd. Stąd ogromna presja na wyniki PGE w tym roku. Po 2019 r. grupa ma prawie 4 mld złotych straty.

Zarząd PGE polecił także, aby spółki z Grupy PGE dążyły do zwiększenia wysokości marż, ograniczały wydatki szkoleniowe oraz dokonały przeglądu projektów sponsorskich pod kątem ich zasadności i wartości wizerunkowej dla Grupy PGE. Jednocześnie zarząd PGE zastrzega, że ograniczenia nie dotyczą wsparcia finansowego systemowej pomocy szpitalom i placówkom medycznym w walce z COVID-19 prowadzonej przez administrację rządową.

PGE jest zaangażowane w opracowanie polskiego auta elektrycznego, poprzez spółkę ElectroMobility Poland. Ponadto PGE jest właścicielem firmy 4mobility, która zajmuje się carsharingiem. Nie jest też oczywiste, czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności dla energetyki, rozwijany obecnie przez spółkę PGE Systemy. Kilka dni temu PGE Systemy poinformowało o zakupieniu pilotażowej sieci LTE450 wybudowanej dla spółki przez Nokię. Firma nadal jednak nie ogłosiła przetargu na dostawców sprzętu do budowy ogólnopolskiej prywatnej sieci specjalnej LTE450. Cześć spółek sektora elektroenergetycznego (Energa Operator, Tauron Dystrybucja) od wielu lat rozwijają swoją łączność radiową w oparciu o dojrzały i niezawodny standard TETRA.

Źródło: https://www.gkpge.pl/…

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń