Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TCCA: To będzie decydujący rok dla łączności krytycznej

TCCA: To będzie decydujący rok dla łączności krytycznej

Kluczowe decyzje, które zostaną w tym roku podjęte, mogą zadecydować o bezpieczeństwie milionów ludzi – zwraca uwagę Stowarzyszenie TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA). W wielu regionach świata nie zdecydowano jeszcze, czy wydzielić osobny zakres widma radiowego na potrzeby sieci łączności radiowej dla ochrony publicznej i usuwania skutków katastrof (PPDR). Ten rok może więc być dla społeczności komunikacji krytycznej ostatnią okazją na zagwarantowanie sobie priorytetowego dostępu do zasobów widma radiowego.

TETRA, najbardziej rozpowszechniony standard łączności o znaczeniu krytycznym, pracuje w dedykowanym wycinku widma radiowego, dzięki czemu radiotelefony policjantów, strażaków i ratowników pogotowia nie muszą konkurować w dostępie do sieci z licznymi urządzeniami zwykłych użytkowników oglądających filmy na YouTube lub przeglądających Facebooka. Czy jednak tak samo będzie w przypadku sieci LTE? Regularny postęp w standardzie LTE sugeruje, że technologia ta jest na tyle gotowa, aby w perspektywie kolejnej dekady umożliwić powstanie sieci hybrydowych (obsługujących łączność głosową TETRA i transmisję danych LTE). Jeśli więc na tegorocznej Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej, która odbędzie się w listopadzie, nie zostanie osiągnięty konsensus w sprawie harmonizacji widma dla łączności krytycznej, odbije się to negatywnie na efektywności pracy służb ratunkowych. W dalszej kolejności decyzja o przydzieleniu widma i wyborze konkretnych rozwiązań łączności będzie należeć do poszczególnych rządów.

„To jest decydujący rok, w którym regulatorzy przesądzą o tym, czy służby ratunkowe dalej będą mogły korzystać z wolnej od przeciążeń komunikacji, kiedy standard LTE będzie już przystosowany do potrzeb łączności krytycznej”, powiedział Phil Kidner (na zdjęciu), dyrektor generalny TCCA.

„Sieci TETRA zapewniają swoim użytkownikom niezrównaną dostępność, solidność i wydajność. Liczne rządy zamierzają kontynuować inwestycje w posiadane już sieci TETRA, wzbogacając je o usługi szerokopasmowej transmisji niekrytycznych danych poprzez LTE. Jednakże bez zagwarantowanej dostępności LTE nie będzie mogło pełnić roli medium dla komunikacji krytycznej – wydzielone widmo ma tu kluczowe znaczenie”.

Choć prace nad dostosowaniem standardu LTE do potrzeb użytkowników wykonujących działania o znaczeniu krytycznym stale postępują i w 3GPP powołano nawet specjalną grupę roboczą SA6, TETRA wciąż zyskuje na popularności. Analitycy z IHS przewidują, że do 2018 roku liczba użytkowników tego standardu wzrośnie o 7%.

„Europa pozostanie kluczowym regionem dla TETRY, gdyż europejskie ogólnokrajowe sieci TETRA wciąż poszerzają się o nowych użytkowników”, twierdzi Tomas Lynch z IHS Technology. „Tym niemniej Ameryka Północna stanowi duży potencjalny rynek dla TETRY, ponieważ penetracja tego standardu w sektorach komercyjnych, takich jak transport, ciągle tam wzrasta”.

Źródło: www.tetratoday.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń