Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TCCA lobbuje na rzecz widma dla szerokopasmowej łączności krytycznej

TCCA lobbuje na rzecz widma dla szerokopasmowej łączności krytycznej

Międzynarodowe Stowarzyszenie TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) stworzyło Grupę ds. Szerokopasmowej Łączności Krytycznej (Critical Communications Broadband Group, CCBG), mającą na celu pobudzanie rozwoju i upowszechnianie wspólnego standardu szerokopasmowej łączności ruchomej o znaczeniu krytycznym.

 

Tony-GrayP3-Communications-small.jpg

CCBG będzie także współpracować z Grupą ds. Widma Radiowego TCCA i organizacją Public Safety Communications (PSC) Europe nad lobbingiem na rzecz odpowiednio zharmonizowanych zakresów częstotliwości, w których będą działać usługi i aplikacje dla łączności o znaczeniu krytycznym.

Na pierwszego przewodniczącego CCBG został wybrany Tony Gray z firmy P3 Communications (na zdjęciu obok). Jako niezależny konsultant, Gray doradza użytkownikom, operatorom, ciałom standaryzującym, organom regulacyjnym i innym podmiotom z branży. Na wiceprzewodniczącą CCBG wybrano Emmanuelle Villebrun z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Francji.

„Poprzez zgromadzenie zainteresowanych podmiotów, bez względu na obecnie wybraną przez nie technologię, CCBG zajmuje się zbieraniem wymagań dla przyszłych usług szerokopasmowej łączności o znaczeniu krytycznym,” powiedział Gray. „Będziemy dążyć do budowania i umacniania powiązań pomiędzy wpływowym organizacjami z całego świata, takimi jak NATO, UIC (Międzynarodowym Związkiem Kolei), EUTC (European Utilities Telecom Council), NPSTC (National Public Safety Telecommunications Council) …”

Celem tej nowej grupy roboczej jest zapewnienie wszystkim użytkownikom systemów łączności o znaczeniu krytycznym dostępu do swoich systemów informacyjnych, intranetu i Internetu przy użyciu profesjonalnych urządzeń przenośnych gdziekolwiek się znajdują i kiedykolwiek zajdzie taka potrzeba. Szerokopasmowa transmisja danych powinna zaspokoić potrzeby użytkowników w ten sam sposób, w jaki są dostarczane usługi łączności głosowej i transmisji danych w technologiach takich, jak TETRA, Tetrapol, Project 25 (P25) i inne.

„W Europie jest prawo, które mówi, że pociąg, który przekracza międzynarodowe granice musi być wyposażony w łączność GSM-R, lecz ta technologia nie pozostanie w użyciu zbyt długo, więc dla UIC byłoby rozsądnie rozejrzeć się za alternatywą dla GSM-R,” powiedział Phil Godfrey, przewodniczący TCCA. „EUTC także szuka technologii szerokopasmowej i wzięła udział [w spotkaniu CCBG].”

Wśród uczestników pierwszego spotkania CCBG znaleźli się przedstawiciele urzędów regulacyjnych i standaryzacyjnych, twórców oraz organizacji użytkowników i rządów. Wszystkie te podmioty są członkami TCCA. Reprezentanci Narodowego Instytutu Standardów i Technologii USA (NIST) i  3GPP brali udział w spotkaniu jako goście.

Grupa PSCR (Public Safety Communications Research) podlegająca NIST i NPSTC pracowała ostatnio wspólnie z TCCA nad potencjalnym uwzględnieniem wymagań LTE dla bezpieczeństwa publicznego w procesie standaryzacyjnym 3GPP. Przedstawiciele PSCR mieli duże trudności w przekonaniu grup standaryzacyjnych 3GPP, że LTE będzie standardem łączności dla bezpieczeństwa publicznego poza USA. Godfrey napisał w imieniu TCCA list wspierający amerykańskie wnioski w sprawie standardów LTE dla bezpieczeństwa publicznego.

„Reprezentanci PSCR są świadomi faktu, że 3GPP nie jest zainteresowane jednorazowymi, specjalnymi wymaganiami tylko dla pojedynczego kraju, nawet tak dużego jak USA,” powiedział Godfrey. „Zapytali nas, czy jest jakaś szansa, abyśmy wsparli ich wniosek. Byłem dosyć szczęśliwy z napisania tego listu i jest to ważna część funkcjonalności tego standardu. Wsparcie TCCA uczyniło wielką różnicę w tym, jak 3GPP odnosiło się do tego wniosku. To dobitnie pokazało, że jeśli chcemy dokonać zmian w standardzie LTE, musimy zademonstrować ogólnoświatową potrzebę.”

Źródło: http://www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń